Nawigacja

Instytucje wspierające

Kino za Rogiem Unia Europejska
Program Leader Lokalna Grupa Działania „Perły Ponidzia” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Instytut Książki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona Polski Instytut Sztuki Filmowej W bibliotece.pl W bibliotece.pl

Statystyka

stat4u

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Biblioteka w Oleśnie

Kino za rogiem Facebook Kręgielnia Olesno

Losowe zdjęcie

Warto przeczytać

Nowości książkowe

Pagerank

My Google Pagerank

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie w katalogu Gwiazdor

Wikipedia


Katalog Onet.plKatalog Onet.plKatalog Onet.pl
Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie
Całkowita liczba odwiedzin:
3460750

Katalog on-line

"NASZA ODZYSKANA" - KOLEJNY PROJEKT REALIZOWANY PRZEZ BIBLIOTEKĘ W OLEŚNIE
"Odnowienie miejsca pamięci oraz umocnienie świadomości historycznej i tożsamości narodowej mieszkańców Ćwikowa i regionu"


Mała książka wielki człowiek - wielki sukces akcji
Kampania „Mała książka – wielki człowiek” podbija biblioteki – 28 tys. nowych czytelników

Czy pierwsza wizyta w bibliotece może być początkiem wspaniałej przygody na całe życie? Wierzymy, że tak! Dlatego we wrześniu 2018 r. w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” rozpoczęliśmy projekt pilotażowy skierowany do dzieci rozpoczynających edukację przedszkolną oraz ich rodziców.

Nawyk codziennego czytania z dzieckiem oraz regularnego odwiedzania biblioteki warto kształtować już od najwcześniejszych lat życia dziecka, dlatego zaprosiliśmy rodziców trzylatków, żeby wspólnie ze swoimi Maluchami odebrali w bibliotece wyjątkowy prezent. W przygotowanej dla nich „Wyprawce Czytelniczej” znalazły się: książka „Pierwsze wiersze dla…” (antologia wierszy wybitnych polskich poetów), poradnik „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” przypominający o korzyściach wynikających z czytania oraz Karta Małego Czytelnika do zbierania naklejek. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzymuje naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostaje uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Do projektu przyjęto blisko 800 bibliotek publicznych z całej Polski, co wraz z podległymi im filiami daje łącznie 3,5 tys. oddziałów bibliotecznych, w których można odebrać „Wyprawki Czytelnicze”. Od początku trwania pilotażu bibliotekę odwiedziło ponad 30 tys. trzylatków z rodzicami. Dla większości z nich była to pierwsza wizyta w bibliotece, podczas której zostały zapisane do biblioteki i stały się pełnoprawnymi uczestnikami życia kulturalnego. Dzięki pilotażowi akcji bibliotekom publicznym przybyło blisko 28 tys. nowych czytelników! Bibliotekarze z wielkim zaangażowaniem włączyli się w projekt, stając się dla trzylatków wyjątkowymi przewodnikami po świecie książek. Uroczyste wręczanie dziecku dyplomu za częste wizyty w bibliotece było doskonałą okazją do zbudowania z nim trwałych więzi, które – mamy nadzieję – przetrwają lata. Od początku trwania akcji ponad 4 tys. trzylatków odebrało imienny dyplom za aktywne rozwijanie czytelniczej pasji, czyli wypożyczenie co najmniej dziesięciu książek.

Lista bibliotek, w których można odebrać „Wyprawki Czytelnicze” dla trzylatków, znajduje się tutaj.
Po sukcesie pilotażu chcemy, żeby w 2019 r. także starsze dzieci otrzymały książki na „dobry start”. Trwają właśnie prace nad publikacją przeznaczoną pod względem estetyki i treści dla dzieci w wieku przedszkolnym. Rekrutację bibliotek do projektu w skali ogólnopolskiej rozpoczniemy wiosną.

Najważniejsze informacje o kampanii można znaleźć na stronie www.wielki-czlowiek.pl


Dzień Ameryki w Kinie za Rogiem

Tegoroczne zimowe ferie w Kinie za Rogiem w Oleśnie rozpoczęły się seansem pełnym niespodzianek. Było to możliwe dzięki paczce, którą nasza biblioteka otrzymała od Polonii Amerykańskiej. Gadżety, zabawki i materiały dekoracyjne wykorzystaliśmy, aby naszym młodym Kinomanom przybliżyć kulturę i zwyczaje Ameryki. Na początek wspólnie wysłuchaliśmy hymnu Stanów Zjednoczonych. Później nadszedł czas na krótkie omówienie zagadnień, które każdemu kojarzą się z Ameryką. Aż w końcu wykorzystaliśmy otrzymane gadżety do wspaniałej zabawy oraz konkursu na jak najszybsze ułożenie puzzli.

Chcecie wiedzieć, co ciekawego przyniosą jeszcze ferie? Zapraszamy do Kina za Rogiem w Oleśnie!Małopolski e-Senior - zajęcia szkoleniowe rozpoczęte


W naszej bibliotece rozpoczęły się szkolenia dla mieszkańców Gminy Olesno w wieku 65+. Zajęcia są częścią Projektu „Małopolski e-Senior”, który jest realizowany przez Fundację Instytut Myśli Innowacyjnej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, III Oś Priorytetowa Cyfrowe kompetencje społeczeństwa, Działanie 3.1 Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych przez okres od 1 marca 2018 r. do 31 sierpnia 2020 r.

Celem projektu jest podniesienie kompetencji cyfrowych oraz poprawa umiejętności korzystania z komputera i Internetu. Szkolenia z zakresu nowoczesnych technologii, w tym między innymi obsługi tabletów, są bezpłatne. Odbędzie się 15 spotkań szkoleniowych w wymiarze 3 godzin lekcyjnych oraz 3 spotkania animacyjne po 2 godziny lekcyjne. Spotkania szkoleniowe obejmą takie tematy jak:
- Pierwsze kroki z tabletem i Internetem
- Jak ocenić wiarygodność źródeł w Internecie?
- Moja pierwsza poczta elektroniczna
- Skype – bezpłatne rozmowy z rodziną i ze znajomymi
- Facebook – serwis społecznościowy
- Aktywność obywatelska online
- Zarządzanie tożsamością cyfrową na przykładzie konta e-PUAP
- Podstawy obsługi edytora tekstu
- Podstawy obsługi arkusza kalkulacyjnego
- Robienie zdjęć oraz prosta edycja i obróbka /nagrania wideo
- Bezpieczeństwo o ochrona danych osobowych
- Sprawy codzienne a Internet
- Potrzeby duchowe a Internet
- Zarządzanie swoimi finansami
- Rozrywka a Internet
Zdobyte w ramach szkoleń umiejętności zostaną utrwalone podczas spotkań animacyjnych. Po zakończeniu Projektu każdy uczestnik otrzyma na własność nieodpłatnie tablet, na którym pracował podczas zajęć, a także komplet materiałów szkoleniowych.

Zakup nowości w 2018 roku

Zakup nowych książek


„Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”Przez cały miniony rok Gminna Bibliotek Publiczna w Oleśnie systematycznie wzbogacała swój księgozbiór. Dokonując zakupu książek zawsze uwzględniamy przede wszystkim potrzeby naszych Czytelników i Użytkowników, a także nowości wydawnicze z zakresu beletrystyki, jak również literatury niebeletrystycznej. Nie zapominamy także o najmłodszych Czytelnikach i wciąż wzbogacamy nasz Kącik Malucha o książki dla dzieci wartościowe zarówno ze względu na walory dydaktyczne, jak i estetyczne.

W 2018 roku, podobnie jak w latach poprzednich, Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie otrzymała dofinansowanie w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. Tym razem ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zakupiono 278 egzemplarzy nowości wydawniczych za kwotę 7 040,00 zł. Księgozbiór placówki został wzbogacony o 248 tytułów dla dorosłych, z czego 166 egz. to literatura naukowa i popularnonaukowa, a 82 egz. to literatura piękna polska i zagraniczna. Dla dzieci i młodzieży zakupiono 30 egz. z zakresu literatury pięknej i popularnonaukowej.

Wszystkie książki są już oczywiście dostępne w naszej wypożyczalni. Serdecznie zapraszamy!


Radosnych Świąt!

"Bombka z gwiazdką" czyli przedświąteczne rozmowy w DKK dla dzieci

Dyskusyjny Klub Książki


Przedświąteczny klimat czuć wszędzie, również podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w dla dzieci w Oleśnie. 21 grudnia 2018 roku czytaliśmy książkę Maliny Prześlugi pt. „Bombka z gwiazdką” i rozmawialiśmy o zwyczajach bożonarodzeniowych.

Doszliśmy do wniosku, że chociaż w każdym domu święta wyglądają nieco inaczej, to wiele spraw i tradycji pozostaje niezmienna. Okazało się na przykład, że w domach wszystkich klubowiczów można znaleźć stare i mocno już zniszczone bombki, których nikt już nie zawiesza na choince, ale też nikt nie ma serca wyrzucić. Wiele tekstów zawartych w książce wywołało śmiech, ale nie obyło się też bez wzruszeń i zadumy. Przede wszystkim jednak pozwoliła nam poczuć magię świąt i dała kilka wartościowych wskazówek, co zrobić, żeby święta były jeszcze piękniejsze.

Kolejne spotkanie odbędzie się już w Nowym Roku. Zapraszamy 25 stycznia o godzinie 14:00.

"Duchy Jeremiego" - spotkanie DKK dla dorosłych

Dyskusyjny Klub Książki
Każdy ma swoje problemy – demony, z którymi musi zmagać się każdego dnia. Są jednak takie tragedie, które nawet dla postronnych obserwatorów wydają się niemożliwe do udźwignięcia. Z takimi właśnie niewyobrażalnymi problemami zmaga się tytułowy bohater książki Roberta Rienta pt. "Duchy Jeremiego" omawianej podczas spotkania DKK dla dorosłych 11 grudnia 2018 roku

Jeremi to „typowy” nastolatek. Jak każdy dojrzewający człowiek ma swoje wzloty i upadki, radości i smutki. Chodzi do szkoły, gdzie czasami wpada w tarapaty; ma kolegów, z którymi niekiedy się sprzecza; ma sąsiadki, wśród których są sympatie i antypatie. Nic nadzwyczajnego. Może z kilkoma wyjątkami. Nie ma i nigdy nie było żadnego ojca. Dziadek z Alzhaimerem przeżywający wciąż od nowa pobyt na Syberii. Nieżyjąca babcia – Żydówka, która przeżyła getto, ale straciła całą rodzinę. Sąsiadka Maria, również Żydówka, ocalona z obozu koncentracyjnego. Ciotka lesbijka. Nagłe odkrycie, że skoro babcia była Żydówką, to i on, Jeremi, jest Żydem – członkiem nacji, którą od lat gardził. I jeszcze jedno… mama umierająca na raka.

Ogrom tragedii, które uderzają w chłopca ze wszystkich stron. Każda z nich jest kolejnym duchem, który prześladuje go w każdym momencie pozornie zwyczajnego życia. Wszystko to przedstawione w sposób boleśnie dosadny, a jednak pozbawiony patosu. Narracja prowadzona przez dwunastoletniego chłopca pozwala zrozumieć przerażająco trudną sytuację dziecka, które cierpi, choć nie jest niczemu winne. Książka budzi wiele emocji. Zmusza do myślenia o tym, co z reguły wypieramy ze swojej świadomości. To opowieść o bólu, trudzie życia i tragedii śmierci.

Kolejne spotkanie odbędzie się 22 stycznia 2019 roku o godz. 14:00. Omawiać będzięmy książkę N. Haratischwili pt. "Ósme życie"

Mała Książka Wielki Człowiek - krótkie podsumowanie
W pilotażowej edycji kampanii społecznej „Mała Książka – Wielki Człowiek”, realizowanej przez Instytut Książki w ramach promocji czytelnictwa wśród trzylatków, wzięło już udział prawie 22 tys. dzieci! W 3 tys. bibliotek w całej Polsce na Małych Czytelników czeka w prezencie wyjątkowa Wyprawka Czytelnicza. Projektowi towarzyszy ogólnopolska kampania medialna z udziałem znanego małżeństwa: aktorki Joanny Koroniewskiej-Dowbor oraz dziennikarza Macieja Dowbora.

We wrześniu tego roku 3 tys. placówek bibliotecznych w całej Polsce przystąpiło do pilotażowej edycji projektu dla trzylatków realizowanego w ramach kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”. Ma ona zachęcić rodziców do częstego odwiedzania bibliotek i codziennego, rodzinnego czytania z dzieckiem. Od września do listopada już prawie 22 tys. dzieci rozpoczynających edukację przedszkolną otrzymało w prezencie swoje Wyprawki Czytelnicze. W każdej znalazły się: książka Pierwsze wiersze dla…, czyli zbiór wierszy dla dzieci autorstwa wybitnych polskich poetów, pięknie zilustrowany przez Ewę Kozyrę-Pawlak i Pawła Pawlaka, broszura dla rodziców Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka, która przypomina o korzyściach wynikających z czytania, oraz Karta Małego Czytelnika do zbierania naklejek. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzymuje naklejkę, a po zebraniu dziesięciu – imienny dyplom potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania.

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających z czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Ma zachęcać rodziców do jak najczęstszego spędzania czasu z dzieckiem na wspólnym czytaniu i zabawie z książką, a także do wyrabiania w dziecku nawyku czytelniczego przez regularne wizyty w bibliotece.
Ostatnie Wyprawki Czytelnicze czekają jeszcze na trzylatki w bibliotekach publicznych w całej Polsce. Listę bibliotek zaangażowanych w projekt można znaleźć tutaj: http://wielki-czlowiek.graffiti.nq.pl/wp-content/themes/wielki-czlowiek/img/biblio.pdf

Przed Świętami warto pomyśleć nie tylko o prezentach pod choinkę, ale i o najwspanialszym prezencie, jaki możemy dać naszemu dziecku. To czas, który mu poświecimy na wspólne czytanie książki, i miłość do literatury, która pozostanie na całe życie. Mamy nadzieję, że już niedługo kolejne dzieci rozpoczną swoją przygodę z książką i czytaniem, i wraz z rodzicami staną się stałymi bywalcami bibliotek!

Zachęcamy do odwiedzenia strony kampanii oraz do obejrzenia spotu promocyjnego


Bezzwrotne dotacje dla mieszkańców powiatu dąbrowskiego

Lekcje biblioteczne na temat historii Pomnika poległych mieszkańców Ćwikowa

Pomnik w Ćwikowie


Dobiegł końca cykl lekcji bibliotecznych realizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Oleśnie w ramach Projektu pn. „Odnowienie miejsca pamięci oraz umocnienie świadomości historycznej i tożsamości narodowej mieszkańców Ćwikowa i regionu", dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach Programu Wspieranie samorządowych instytucji kultury – opiekunów miejsc pamięci.

Zadanie obejmowało przeprowadzenie dziesięciu spotkań edukacyjnych dla uczniów szkół i placówek opiekuńczo-wychowawczych z terenu Gminy Olesno. Temat lekcji bibliotecznych związany był z historią Pomnika poległych w latach 1914-1921 oraz 1939-1945 mieszkańców Ćwikowa. Ich celem było przybliżenie nowym pokoleniom ważnych wydarzeń, które miały miejsce w Ćwikowie i na terenie Gminy Olesno. Zarówno lekcje biblioteczne, jak i cały Projekt upamiętniały również lokalną historię i ludzi, którzy złożyli na ołtarzu Ojczyzny własne życie, przyczyniając się do odzyskania przez nią niepodległości.

Spotkania odbywały się w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie oraz w szkołach na terenie gminy, a prowadziła je dyrektor biblioteki Małgorzata Morawiec. Oprócz wykładu o tematyce historycznej i patriotycznej, któremu towarzyszyła prezentacja multimedialna, wszyscy uczestnicy lekcji bibliotecznych mogli również zwiedzić wystawę pt. „Wiekom następnym” poświęconą historii Pomnika w Ćwikowie.


"Niezapominajki 1", czyli pełne tajemnic spotkanie DKK dla dzieci

Dyskusyjny Klub Książki

Czy zdarzyło wam się kiedyś, że po przeczytaniu książki wiedzieliście o niej i jej bohaterach jeszcze mniej, niż przed jej lekturą? Czy jakakolwiek książka wywołała w Was poczucie zagubienia, dezorientacji, zdziwienia, szoku i pustki?
Jeśli nie, członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci zachęcają do przeczytania opowiadania Krystyny Chołoniewskiej pt. „Niezapominajki 1” ze zbioru zatytułowanego „Miejsca rzeczy zapomnianych”. Historię tę wspólnie czytaliśmy podczas spotkania naszego Klubu 23 listopada 2018 roku.

Poznajemy miłego Kubę i nieco roztrzepaną, ale sympatyczną Zuzię oraz ich tatę, którzy przyjechali do nieco zaniedbanego domostwa przy ulicy Niezapominajki 1. Mają specjalną misję – muszą przekazać list właścicielowi tego domu. Okazuje się jednak, że w budynku prawdopodobnie nikogo nie ma. Również w przydomowym ogródku dzieje się coś dziwnego. Otóż niesforna Zuzia nagle znika tacie i bratu z oczu i… gdzieś przepada! Nie ma jej nigdzie. Nie pomaga nawoływanie, ani szukanie. Zuzia po prostu w zaczarowany sposób zniknęła. Przerażony tata próbuje dostać się do budynku, z nadzieją, że jego dziecko może tam się schowało. Jednak jest to niemożliwe – wszystkie drzwi i okna pozamykane są na głucho. A jednak nagle… drzwi się otwierają i w progu staje zaspana Zuzia. Niemal w tym samym momencie wraca również pan Wilk, nieco dziwny właściciel domu. I robi się jeszcze dziwniej. Pan Wilk złości się z powodu niechcianej wizyty, myli Zuzię z jakąś tajemniczą Joanką, a na dodatek stanowczo odmawia przyjęcia listu. Na domiar złego cała ta historia opowiedziana nam jest przez… stojący po sąsiedzku dom! Czy któreś z tych przedziwnych wydarzeń można zrozumieć? Czy liczne sekrety kiedykolwiek się wyjaśnią? A może jedynym sposobem na uzyskanie odpowiedzi na całe mnóstwo pytań jest napisanie listu do autorki opowiadania?

Na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci zapraszamy już 14 grudnia 2018 roku. Znowu będziemy wspólnie czytać i rozmawiać o naszych spostrzeżeniach. A może uda nam się rozwiązać jakąś zagadkę? ;)


"Lwica" - spotkanie DKK dla dorosłych

Dyskusyjny Klub KsiążkiKolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Oleśnie odbyło się 20 listopada 2018 roku. Omawiano książkę K. Scholes pt. „Lwica”, piękną i ujmującą powieść, która przełamuje stereotypy utrwalone przez historię Elzy – najsłynniejszej do tej pory lwicy.

Główna bohaterka, 32-letnia Emma Lindberg jest naukowcem. Jako siedmioletnia dziewczynka straciła matkę, co mocno wpłynęło na całe jej życie i z czym w dalszym ciągu trudno jej się pogodzić. Mama Emmy, Susan, także była naukowcem. Jako wzięty wirusolog jedzie z rządową misją do Tanzanii, by rozwikłać zagadkę dziwnej epidemii. Podczas pracy niestety rani się zakażoną igłą i zaraża się nieuleczalnym wirusem, a wkrótce umiera. Emma, jako dorosła kobieta, wciąż nie radzi sobie ze wspomnieniami z dzieciństwa. W końcu postanawia wyruszyć w podróż do Tanzanii, by na dobre pożegnać się z przeszłością. Nie przeczuwa jednak, że ten wyjazd może zmienić wiele w jej dotychczasowym życiu. Na Czarnym Lądzie zostaje zaangażowana w poszukiwania zaginionej dziewczynki. Mała Angel pozbawiona matki zabłądziła na pustyni. Okazuje się, że dziewczynką zaopiekowała się… lwica. Czy dzikie zwierzęta są godne zaufania? Czy nieokiełznana przyroda może dać bezpieczeństwo? Czy ludzie mogą żyć w zgodzie z naturą? Te pytania zadaje sobie Emma i ze zdumieniem odkrywa niezwykłą mądrość, jaką rządzi się matka natura.

Na kolejne spotkanie zapraszamy 11 grudnia 2018 roku o godz. 14:00. Będziemy rozmawiać o książce R. Rienta pt. „Duchy Jeremiego”.


"Ścieżki Wolności" - przegląd programów artystycznych

Pomnik w Ćwikowie15 listopada 2018 roku w Domu Strażaka w Ćwikowie odbył się przegląd programów artystycznych pt. „Ścieżki wolności” przygotowanych przez wszystkie placówki oświatowe i opiekuńcze z terenu Gminy Olesno.

Było to kolejne działanie podjęte w ramach Projektu pn. „Odnowienie miejsca pamięci oraz umocnienie świadomości historycznej i tożsamości narodowej mieszkańców Ćwikowa i regionu", który realizowany był przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Oleśnie, a dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach Programu Wspieranie samorządowych instytucji kultury – opiekunów miejsc pamięci.

Wszystkie prezentowane na przeglądzie programy miały charakter patriotyczny i dedykowane były naszej ojczyźnie. Licznie zgromadzona publiczność miała przyjemność obejrzenia uroczych i niezwykle wzruszających występów przedszkolaków z Ćwikowa, Olesna, Wielopola i Zalipia. W dalszej kolejności swoje zachwycające umiejętności i talenty zaprezentowali uczniowie szkół podstawowych w Dąbrówkach Breńskich, Oleśnie, Pilczy Żelichowskiej, Wielopolu i Zalipiu oraz Gimnazjum w Oleśnie. Jako ostatni wystąpili podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy, którzy swoim wyjątkowo wymownym występem wywołali wśród publiczności łzy wzruszenia, a także owacje na stojąco.
Przegląd zakończył krótki występ przygotowany przez członków Stowarzyszenia Klub Seniora „Sami Swoi” w Oleśnie oraz wspólne odśpiewanie Hymnu Państwowego.

Następnie Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie Małgorzata Morawiec złożyła serdeczne podziękowania wszystkim dyrektorom szkół i placówek opiekuńczo-wychowawczych za bardzo dobrą współpracę podczas organizacji tego przedsięwzięcia, jak również za zaangażowanie w wielu innych inicjatywach podejmowanych przez bibliotekę. Wyrazy uznania skierowane zostały do Marioli Chwałek Dyrektor Gimnazjum w Oleśnie, Joanny Dyjak Dyrektor Przedszkola w Oleśnie, Grażyny Dziubla Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wielopolu, Barbary Gierczyk Dyrektor Przedszkola w Zalipiu, Ireny Kawa Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy, Leokadii Kogut Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zalipu oraz Jarosława Bartonia Dyrektora Szkoły Podstawowej w Oleśnie, Jarosława Boryczki Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu, Tadeusza Kołtona Dyrektora Szkoły Podstawowej w Dąbrówkach Breńskich i Benedykta Owierczuka Dyrektora Szkoły Podstawowej w Pilczy Żelichowskiej. Adres okolicznościowy odczytał Wójt Gminy Olesno Witold Morawiec.
Podziękowania złożono również sponsorom, dzięki którym po raz kolejny w Ćwikowie udało się zorganizować ważne wydarzenie, a byli to: Radny Powiatowy Marian Szajor oraz radni Rady Gminy Olesno Andrzej Szczebak i Janusz Morawiec.

Wyrazy wdzięczności skierowano także do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie tej niezwykłej uroczystości, w tym do Barbary Cholewa, Danuty Zych, członków Stowarzyszenia Klub Seniora „Sami swoi” w Oleśnie, Urszuli Sajdera, Agnieszki Herduś, Druhów z OSP Ćwików i OSP Olesno oraz do wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli tę inicjatywę, a którzy nie zostali wymienieni imiennie.

Po części artystycznej wszyscy reprezentanci poszczególnych szkoły i placówek opiekuńczo-wychowawczych zostali zaproszeni na poczęstunek. Następnie utworzona została kolumna marszowa, która przeszła pod Pomnik poległych w latach 1914-1921 oraz 1939-1945 mieszkańców Ćwikowa, gdzie delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze, czym oddany został hołd bohaterom, którzy poświęcili swoje życie w obronie naszej ojczyzny.

Fantastyczne, całkowicie BEZPŁATNE warsztaty dla kobiet!

Wygenerowano w sekund: 0.03
3,460,750 Unikalnych wizyt