Nawigacja

Instytucje wspierające

W bibliotece.pl Kino za Rogiem Unia Europejska
Program Leader Lokalna Grupa Działania „Perły Ponidzia” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Instytut Książki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona Polski Instytut Sztuki Filmowej

Statystyka

stat4u

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Biblioteka w Oleśnie

Kino za rogiem Facebook Kręgielnia Olesno

Losowe zdjęcie

Warto przeczytać

Nowości książkowe

Pagerank

My Google Pagerank

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie w katalogu Gwiazdor

Wikipedia


Katalog Onet.plKatalog Onet.plKatalog Onet.pl
Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie
Całkowita liczba odwiedzin:
2292670

"Czułość i obojętność" Romy Ligockiej w DKK

Dyskusyjny Klub Książki
Życie człowieka jest ciągłym poszukiwaniem odpowiedzi na rozmaite pytania: moja ulubiona potrawa? Mój ulubiony kwiat? Moja zaleta? Moja wada? Kim chciałbym być? Jakie cechy cenię? Czego nie lubię? Aż w końcu – jak chciałbym żyć? Jak chciałbym umrzeć?

Właśnie te i tym podobne pytania stanowią punkt wyjścia dla zbioru felietonów Romy Ligockiej pt. „Czułość i obojętność”. Autorka felietonów w mistrzowski sposób łączy wnikliwą obserwację codzienności z pełnymi przemyśleń wspomnieniami z przeszłości. Pisarka zatrzymuje się nad istotnymi sprawami życia, zmuszając jednocześnie czytelników do chwili refleksji na temat ładu i sensu życia, miłości i szacunku.

Właśnie te zagadnienia stały się tematem rozważań podczas kolejnego spotkania DKK w Oleśnie, które odbyło się 21 maja 2012 roku. Uczestniczki dyskusji jednogłośnie podkreśliły aktualność i uniwersalność przemyśleń Ligockiej. Dostrzegły również, że autorka, snując refleksję nad różnymi aspektami własnego życia, pomaga bliżej poznać i zrozumieć te ważne kwestie każdemu czytelnikowi. Czytelniczki zauważyły, że Ligocka pomaga między innymi zrozumieć, że życie jest nam tylko wypożyczone, dlatego należy cenić każdy dzień i każdą jego godzinę. Należy również pamiętać, że często jesteśmy twardzi jak stal lub żelazo, ale najczęściej jesteśmy jak krucha porcelana.

Zbiór „Czułość i obojętność” może stać się drogowskazem lub przewodnikiem po często niezrozumiałej i trudnej codzienności.

Oprac. Katarzyna Margosiak
Wygenerowano w sekund: 0.03
2,292,670 Unikalnych wizyt