Nawigacja

Instytucje wspierające

W bibliotece.pl Kino za Rogiem Unia Europejska
Program Leader Lokalna Grupa Działania „Perły Ponidzia” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Instytut Książki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona Polski Instytut Sztuki Filmowej

Statystyka

stat4u

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Biblioteka w Oleśnie

Kino za rogiem Facebook Kręgielnia Olesno

Losowe zdjęcie

Warto przeczytać

Nowości książkowe

Pagerank

My Google Pagerank

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie w katalogu Gwiazdor

Wikipedia


Katalog Onet.plKatalog Onet.plKatalog Onet.pl
Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie
Całkowita liczba odwiedzin:
2211544

"Zachowaj spokój" Harlan'a Coben'a w DKK

Dyskusyjny Klub Książki

A gdyby okazało się, że Twoje dziecko może być zamieszane w samobójczą śmierć kolegi? Gdyby okazało się, że twojej rodzinie grozi śmiertelne niebezpieczeństwo? Czy umiałbyś pozostawić sprawy ich własnemu biegowi i porządkowi? Czy umiałbyś nie interweniować? Czy umiałbyś zachować spokój…?

Na te mrożące krew w żyłach pytania próbowały odpowiedzieć uczestniczki spotkania DKK w Oleśnie 15 czerwca 2012 roku. Przedmiotem dyskusji była bowiem powieść „Zachowaj spokój” – nowy bestseller mistrza thrillera, Harlan’a Coben’a.

„Zachowaj spokój” to powieść, w której niepowiązane ze sobą wątki łączą się w najmniej spodziewany sposób, ukazując dramat zwykłych ludzi zamieszanych w coś, czego znaczenia nie są w stanie pojąć. Każda rodzina ma swoje tajemnice... Rodzice Adama Baye, zaniepokojeni tym, że po samobójstwie kolegi z klasy ich szesnastoletni syn zamknął się w sobie, instalują na jego komputerze program szpiegowski. Śledzą każdy ruch chłopaka, każdy wysłany i odebrany e-mail. Ze zgrozą odkrywają wiadomość przesłaną przez anonimowego nadawcę, który każe mu siedzieć cicho. Czy Adam wie coś na temat samobójstwa? I co ma wspólnego z brutalnym zabójstwem na przedmieściach Nowego Jorku, nad którego zagadką pracuje detektyw Loren Muse? Dlaczego rodziną Baye interesuje się FBI?
Uczestniczki dyskusji podkreślają, że powieść trzyma w napięciu od początku, aż do końca. Wartka akcja i bardzo przystępny, barwny język sprawiają, że czytelnik przenosi się w świat przedstawiony w utworze, staje się jego częścią i sam odczuwa grożące mu niebezpieczeństwo. Książka pozwala również zrozumieć, że czasami zbyt bujna wyobraźnia w połączeniu z ignorancją i nadopiekuńczością tworzy bardzo niebezpieczną mieszankę.

Oprac. Katarzyna Margosiak

Wygenerowano w sekund: 0.03
2,211,544 Unikalnych wizyt