Nawigacja

Instytucje wspierające

W bibliotece.pl Kino za Rogiem Unia Europejska
Program Leader Lokalna Grupa Działania „Perły Ponidzia” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Instytut Książki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona Polski Instytut Sztuki Filmowej

Statystyka

stat4u

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Biblioteka w Oleśnie

Kino za rogiem Facebook Kręgielnia Olesno

Losowe zdjęcie

Warto przeczytać

Nowości książkowe

Pagerank

My Google Pagerank

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie w katalogu Gwiazdor

Wikipedia


Katalog Onet.plKatalog Onet.plKatalog Onet.pl
Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie
Całkowita liczba odwiedzin:
2212485

"Opowieść ojca" na kwietniowym spotkaniu DKK

Dyskusyjny Klub Książki Czym jest bezgraniczna miłość i nieustanna walka z losem o dobro dziecka? Czym jest brawura i granicząca z szaleństwem odwaga? Co jesteśmy w stanie zrobić, poświecić w trosce o lepsze życie – swoje, a przede wszystkim – dziecka? „Opowieść ojca. Przez mongolskie stepy w poszukiwaniu cudu”, książka Ruperta Isaacsona to niezwykle wzruszająca, ale też napawająca optymizmem i siłą odpowiedź na te pytania. „Opowieść ojca” to prawdziwa historia o sile miłości. To autentyczny opis rozpaczliwej walki o życie i zdrowie dziecka. To również brak zgody na chorobę, która nagle wdarła się w życie dwójki młodych, szczęśliwych, podbijających świat i pragnących przygód ludzi.

Kiedy kilkuletni Rowan zaczął przejawiać zachowania autystyczne, jego ojciec Rupert (dziennikarz i autor książek podróżniczych) szukając cudownego lekarstwa, zauważa, że dziecko ma niezwykły kontakt ze zwierzętami. Stawia więc wszystko na jedną kartę. Podejmuje nierówną walkę z życiem i próbuje odmienić niesprawiedliwy los. Postanawia wyruszyć z synem w podróż do krainy dzikiej przyrody i szamanów – Mongolii.

O efektach tej wyjątkowej podróży „w poszukiwaniu cudu”, o niezłomności rodziców, o sile miłości i wiary rozmawialiśmy na kwietniowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki 18. 04. 2013 roku. Klubowiczki po raz kolejny uznały, że człowiek niejednokrotnie daje się przygnieść różnym nieszczęściom i niepowodzeniom, zapominając, że życie bardzo często daje mu kolejną szansę. Musimy jedynie nauczyć się te szanse dostrzegać i wykorzystywać.

Oprac. Katarzyna Foder

Wygenerowano w sekund: 0.02
2,212,485 Unikalnych wizyt