Nawigacja

Instytucje wspierające

W bibliotece.pl Kino za Rogiem Unia Europejska
Program Leader Lokalna Grupa Działania „Perły Ponidzia” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Instytut Książki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona Polski Instytut Sztuki Filmowej

Statystyka

stat4u

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Biblioteka w Oleśnie

Kino za rogiem Facebook Kręgielnia Olesno

Losowe zdjęcie

Warto przeczytać

Nowości książkowe

Pagerank

My Google Pagerank

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie w katalogu Gwiazdor

Wikipedia


Katalog Onet.plKatalog Onet.plKatalog Onet.pl
Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie
Całkowita liczba odwiedzin:
2211575

"Pięciopsiaczki" na DKK w Ćwikowie

Dyskusyjny Klub KsiążkiTematem kolejnego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci, które odbyło się 23. 05. 2013 roku w Ćwikowie była książka Wandy Chotomskiej pt. „Pięciopsiaczki”.

W domu Karola, Karoliny, ich rodziców i babci dochodzi do niecodziennego zdarzenia - suczka Balbina rodzi pięcioro szczeniąt – cztery pieski i jedną suczkę. Z racji ilości piesków, babcia nazywa je –„Pięciopsiaczkami”. Małe czworonogi niestrudzenie broją przez cały dzień. Ale wszystko się im wybacza – w końcu to jeszcze dzieci. Psie dzieci. Przed ich właścicielami – sympatycznym rodzeństwem, Karoliną i Karolem, stoi nie lada zadanie: trzeba pięciopsiaczkom znaleźć nowy dom! Dzięki sympatycznym sąsiadom i znajomym szybko udaje się znaleźć dla każdego pieska nowego opiekuna.

Omawiana bajka okazała się strzałem w dziesiątkę, bo również uczestników dyskusji było pięcioro. W związku z tym młodzi miłośnicy książki nazwali więc siebie „Pięcioraczkami”, a panią która towarzyszyła w dyskusji, nazwali mamą Balbiną. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że jest to wesoła i ciekawa książka, poprzeplatana wierszykami, która poza tym, że bawi, uczy odpowiedzialności i miłości do stworzeń słabszych od nas.

Kolejne spotkanie odbędzie się 13 czerwca 2013 r. o godz.14.00. Tym razem będziemy rozmawiać o książce Beaty Ostrowickiej pt. „Ale ja tak chcę”.

Oprac. Paulina Fic
Wygenerowano w sekund: 0.03
2,211,575 Unikalnych wizyt