Nawigacja

Instytucje wspierające

Kino za Rogiem Unia Europejska
Program Leader Lokalna Grupa Działania „Perły Ponidzia” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Instytut Książki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona Polski Instytut Sztuki Filmowej W bibliotece.pl W bibliotece.pl

Statystyka

stat4u

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Biblioteka w Oleśnie

Kino za rogiem Facebook Kręgielnia Olesno

Losowe zdjęcie

Warto przeczytać

Nowości książkowe

Pagerank

My Google Pagerank

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie w katalogu Gwiazdor

Wikipedia


Katalog Onet.plKatalog Onet.plKatalog Onet.pl
Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie
Całkowita liczba odwiedzin:
3450177

REMONT I MODERNIZACJA LOKALU FILII BIBLIOTECZNEJ W ĆWIKOWIE

LogotypGminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie rozpoczęła realizację operacji z zakresu Małych Projektów współfinansowanej
w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW na lata 2007-2013, obejmującej remont pomieszczeń oraz zakup wyposażenia dla Filii Bibliotecznej w Ćwikowie.

Jej celem jest aktywizacja, integracja oraz umożliwienie zaspokojenia potrzeb mieszkańcom Ćwikowa w zakresie rozwoju, edukacji oraz spędzania wolnego czasu.

W ramach realizacji zadania zostanie wyremontowany, zmodernizowany i wyposażony lokal zajmowany przez Filię Biblioteczną w Ćwikowie oraz ciąg komunikacyjny (korytarz). W ramach modernizacji i remontu zostanie zwiększone pomieszczenie biblioteki w celu rozszerzenia działalności związanej z prowadzeniem zajęć świetlicowych. Dodatkową korzyścią jest pozyskanie zaplecza sanitarnego, co w sytuacji kiedy użytkownicy będą dłużej korzystać z zajęć jest bardzo istotne. Filia Biblioteczna w Ćwikowie spełnia nie tylko typowe funkcje związane z promocją książki i czytelnictwa, ale jest także miejscem aktywności i integracji społeczności lokalnej. Biblioteka w Ćwikowie, starając się wychodzić na przeciw potrzebom swoich użytkowników, oferuje dzieciom i młodzieży różne sposoby spędzania wolnego czasu. Uwzględnić tu należy szczególnie okres wolny od zajęć szkolnych, czyli ferie zimowe oraz wakacje, kiedy to młodzi mieszkańcy bardzo chętnie korzystają z propozycji biblioteki.

Uwzględniając oczekiwania i sugestie czytelników, od stycznia 2013 roku w Filii Bibliotecznej w Ćwikowie uruchomiony został Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci. Szczególnie istotną rolę biblioteka spełnia wobec najuboższych mieszkańców wsi, którzy właśnie tutaj mogą między innymi bezpłatnie korzystać z komputera i Internetu oraz poczytać prasę czy zagrać w gry planszowe lub komputerowe. Aktywna działalność biblioteki była jednak znacznie ograniczona z powodu nieprzystosowania lokalu, który wymaga przeprowadzenia remontu koniecznego do stworzenia estetycznej, przyjaznej użytkownikom przestrzeni, w której będą z przyjemnością spędzać swój wolny czas. Poważne braki w podstawowym wyposażeniu ograniczają jej kreatywność i podejmowanie nowych przedsięwzięć. Szczególnie wyraźna jest potrzeba przygotowania nowej oferty dla dzieci i młodzieży, mającej na celu zagospodarowanie im wolnego czasu.

W związku z tym w ramach realizacji operacji przeprowadzony zostanie remont i modernizacja lokalu oraz przynależnego do niego korytarza obejmujący: remont instalacji elektrycznej, ścian (łącznie z malowaniem), położenie płytek posadzkowych, wymianę grzejników. Zostaną także zamontowane żaluzje okienne pionowe oraz rolety na drzwi. Zakupione zostanie także wyposażenie w postaci mebli, sprzętu i gier planszowych oraz multimedialnych.

Cała operacja pozwoli stworzyć odpowiednie warunki lokalowe, zapewnić dostęp do najbardziej elementarnych usług, podnieść standardy pracy instytucji kulturalnej, rozszerzyć i uatrakcyjnić ofertę oraz udoskonalić metody pracy zgodnie z potrzebami, oczekiwaniami i wymogami mieszkańców.


Wygenerowano w sekund: 0.02
3,450,177 Unikalnych wizyt