Nawigacja

Instytucje wspierające

W bibliotece.pl Kino za Rogiem Unia Europejska
Program Leader Lokalna Grupa Działania „Perły Ponidzia” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Instytut Książki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona Polski Instytut Sztuki Filmowej

Statystyka

stat4u

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Biblioteka w Oleśnie

Kino za rogiem Facebook Kręgielnia Olesno

Losowe zdjęcie

Warto przeczytać

Nowości książkowe

Pagerank

My Google Pagerank

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie w katalogu Gwiazdor

Wikipedia


Katalog Onet.plKatalog Onet.plKatalog Onet.pl
Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie
Całkowita liczba odwiedzin:
2298234

REMONT I MODERNIZACJA LOKALU FILII BIBLIOTECZNEJ W ĆWIKOWIE

LogotypGminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie rozpoczęła realizację operacji z zakresu Małych Projektów współfinansowanej
w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW na lata 2007-2013, obejmującej remont pomieszczeń oraz zakup wyposażenia dla Filii Bibliotecznej w Ćwikowie.

Jej celem jest aktywizacja, integracja oraz umożliwienie zaspokojenia potrzeb mieszkańcom Ćwikowa w zakresie rozwoju, edukacji oraz spędzania wolnego czasu.

W ramach realizacji zadania zostanie wyremontowany, zmodernizowany i wyposażony lokal zajmowany przez Filię Biblioteczną w Ćwikowie oraz ciąg komunikacyjny (korytarz). W ramach modernizacji i remontu zostanie zwiększone pomieszczenie biblioteki w celu rozszerzenia działalności związanej z prowadzeniem zajęć świetlicowych. Dodatkową korzyścią jest pozyskanie zaplecza sanitarnego, co w sytuacji kiedy użytkownicy będą dłużej korzystać z zajęć jest bardzo istotne. Filia Biblioteczna w Ćwikowie spełnia nie tylko typowe funkcje związane z promocją książki i czytelnictwa, ale jest także miejscem aktywności i integracji społeczności lokalnej. Biblioteka w Ćwikowie, starając się wychodzić na przeciw potrzebom swoich użytkowników, oferuje dzieciom i młodzieży różne sposoby spędzania wolnego czasu. Uwzględnić tu należy szczególnie okres wolny od zajęć szkolnych, czyli ferie zimowe oraz wakacje, kiedy to młodzi mieszkańcy bardzo chętnie korzystają z propozycji biblioteki.

Uwzględniając oczekiwania i sugestie czytelników, od stycznia 2013 roku w Filii Bibliotecznej w Ćwikowie uruchomiony został Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci. Szczególnie istotną rolę biblioteka spełnia wobec najuboższych mieszkańców wsi, którzy właśnie tutaj mogą między innymi bezpłatnie korzystać z komputera i Internetu oraz poczytać prasę czy zagrać w gry planszowe lub komputerowe. Aktywna działalność biblioteki była jednak znacznie ograniczona z powodu nieprzystosowania lokalu, który wymaga przeprowadzenia remontu koniecznego do stworzenia estetycznej, przyjaznej użytkownikom przestrzeni, w której będą z przyjemnością spędzać swój wolny czas. Poważne braki w podstawowym wyposażeniu ograniczają jej kreatywność i podejmowanie nowych przedsięwzięć. Szczególnie wyraźna jest potrzeba przygotowania nowej oferty dla dzieci i młodzieży, mającej na celu zagospodarowanie im wolnego czasu.

W związku z tym w ramach realizacji operacji przeprowadzony zostanie remont i modernizacja lokalu oraz przynależnego do niego korytarza obejmujący: remont instalacji elektrycznej, ścian (łącznie z malowaniem), położenie płytek posadzkowych, wymianę grzejników. Zostaną także zamontowane żaluzje okienne pionowe oraz rolety na drzwi. Zakupione zostanie także wyposażenie w postaci mebli, sprzętu i gier planszowych oraz multimedialnych.

Cała operacja pozwoli stworzyć odpowiednie warunki lokalowe, zapewnić dostęp do najbardziej elementarnych usług, podnieść standardy pracy instytucji kulturalnej, rozszerzyć i uatrakcyjnić ofertę oraz udoskonalić metody pracy zgodnie z potrzebami, oczekiwaniami i wymogami mieszkańców.


Wygenerowano w sekund: 0.02
2,298,234 Unikalnych wizyt