Nawigacja

Instytucje wspierające

W bibliotece.pl Kino za Rogiem Unia Europejska
Program Leader Lokalna Grupa Działania „Perły Ponidzia” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Instytut Książki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona Polski Instytut Sztuki Filmowej

Statystyka

stat4u

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Biblioteka w Oleśnie

Kino za rogiem Facebook Kręgielnia Olesno

Losowe zdjęcie

Warto przeczytać

Nowości książkowe

Pagerank

My Google Pagerank

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie w katalogu Gwiazdor

Wikipedia


Katalog Onet.plKatalog Onet.plKatalog Onet.pl
Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie
Całkowita liczba odwiedzin:
2287381

W Ćwikowie gościliśmy przybysza z kosmosu!

Dyskusyjny Klub KsiążkiNa październikowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci w Ćwikowie 17. 10. 2013 roku prowadzono dyskusję na temat książki Grzegorza Kasdepke „Wakacje Potworaka” z serii „Moje poczytajki”. Składają się na nią krótkie współczesne opowiadania, tradycyjne bajki i wierszowane opowiastki. Różnorodność form i tematyki, bogata szata edytorska – mnogość kolorowych ilustracji, wygodny, poręczny format, duża czcionka – zachęcają do czytania.

„Wakacje Potworaka” to opowieść o „szczęśliwej rodzinie, do której niespodziewanie przychodzi paczka, w której znajduje się nietypowa przesyłka – ludek z kosmosu imieniem Potworak. Wyjątkowa postać przybyła na Ziemię, aby spędzić tu wakacje. Niestety spotkało ją rozczarowanie, ponieważ rodzina, u której się zjawiła, była nieprzygotowana na jej przyjazd. Rozczarowany Potworak postanowił więc wrócić na swoją planetę. Na szczęście dzieciom udało się namówić go, by z nimi pozostał. Na tym kończy się opisana w książce historia Potworaka… Takie zakończenie nie spodobało się jednak klubowiczom. Po zaciętej dyskusji o książce, mali czytelnicy wpadli na wspaniały pomysł, by napisać własne zakończenie przygód kosmity. Każdy z uczestników spotkania wcielił się więc w rolę pisarza i stworzył własne opowiadanie o dalszych losach Potworaka. Zakończenia bajki można przeczytać w bibliotece w Ćwikowie, do czego wszystkich serdecznie zachęcamy.

Na kolejne spotkanie DKK dla dzieci zapraszamy 14 listopada o godzi 16.00. Będziemy omawiać książkę Henryka Sienkiewicza pt. „W pustyni i w puszczy”.

Oprac. P. Fic

Wygenerowano w sekund: 0.02
2,287,381 Unikalnych wizyt