Nawigacja

Instytucje wspierające

W bibliotece.pl Kino za Rogiem Unia Europejska
Program Leader Lokalna Grupa Działania „Perły Ponidzia” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Instytut Książki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona Polski Instytut Sztuki Filmowej

Statystyka

stat4u

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Biblioteka w Oleśnie

Kino za rogiem Facebook Kręgielnia Olesno

Losowe zdjęcie

Warto przeczytać

Nowości książkowe

Pagerank

My Google Pagerank

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie w katalogu Gwiazdor

Wikipedia


Katalog Onet.plKatalog Onet.plKatalog Onet.pl
Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie
Całkowita liczba odwiedzin:
2212546

Przygody ze Stasiem i Nel na DKK dla dzieci

Dyskusyjny Klub Książki
Na kolejnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci w Ćwikowie, które odbyło się 14 listopada 2013 roku prowadziliśmy dyskusję o książce Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy”. Jest to powieść podróżniczo-przygodowa. Autor opisał ciekawe, chwilami dramatyczne przygody głównych bohaterów w Afryce. Umieścił akcję w atrakcyjnym dla czytelnika miejscu – opisał faunę i florę kontynentu afrykańskiego oraz jego rdzennych mieszkańców – murzyńskie plemiona.
Powieść ta opisuje pełną niebezpiecznych i fascynujących przygód historię dwójki dzieci – Stasia i Nel. Młodzi bohaterowie muszą samodzielnie uporać się z przeróżnymi trudnościami, takimi jak choroba Nel czy napad lwów. Mimo iż książka pełna jest zaskakujących zwrotów akcji, kończy się szczęśliwie, bo dzięki odwadze i wiedzy Stasia dzieciom udaje się im powrócić do ojców.

Już 5 grudnia 2013 roku zapraszamy na następne spotkanie DKK, podczas którego będziemy rozmawiać o książce pt . „Mikołajek”.
Wygenerowano w sekund: 0.03
2,212,546 Unikalnych wizyt