Nawigacja

Instytucje wspierające

W bibliotece.pl Kino za Rogiem Unia Europejska
Program Leader Lokalna Grupa Działania „Perły Ponidzia” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Instytut Książki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona Polski Instytut Sztuki Filmowej

Statystyka

stat4u

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Biblioteka w Oleśnie

Kino za rogiem Facebook Kręgielnia Olesno

Losowe zdjęcie

Warto przeczytać

Nowości książkowe

Pagerank

My Google Pagerank

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie w katalogu Gwiazdor

Wikipedia


Katalog Onet.plKatalog Onet.plKatalog Onet.pl
Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie
Całkowita liczba odwiedzin:
2292666

Kolejne kosmiczne spotkanie na DKK dla dzieci w Ćwikowie

Dyskusyjny Klub KsiążkiNa pierwszym w tym roku spotkaniu DKK dla dzieci, które odbyło się 16. 01. 2014 r. rozmawialiśmy o książce Grzegorza Kasdepke pt. „Potworak i inne kosmiczne opowieści”. Wcześniej już spotkaliśmy się z sympatycznym Kosmitą omawiając „Wakacje Potworaka”. Książka tak spodobała się uczestnikom DKK, że postanowili wrócić do przygód swojego ulubionego Ufoludka.

„Potworak i inne kosmiczne opowieści” to zbiór zaskakujących opowiadań o wydarzeniach związanych z pobytem na Ziemi Ufoludka, czyli tytułowego Potworaka. Skąd ta zaskakująca wizyta? No cóż – przecież każdy marzy o egzotycznych wakacjach. Kosmita również. Potworak udał się więc do biura podróży i powiedział, że chciałby spędzić dwuletnie wakacje na prymitywnej planecie w rodzinie tubylców. Zaoferowano mu Ziemię.
Ufoludek jednak nie próżnował na wakacjach – przede wszystkim sprowadził całą masę wynalazków, bez których nie potrafiłby egzystować, ale postarał się również o ułatwienie życia i pracy ludziom – na przykład rozmnożył listonosza, by mu ułatwić pracę. A najważniejsze, że narobił bardzo dużo zamieszania i wywrócił do góry nogami życie ziemskiej rodziny, u której się zatrzymał. Prawdziwy z tego kosmity Potworak.

Na kolejne spotkanie zapraszamy 27. 02. 2014 roku. Dyskutować będziemy o książce „Koniec świata i inne opowiadania” autorstwa Tove Jansson.

Wygenerowano w sekund: 0.01
2,292,666 Unikalnych wizyt