Nawigacja

Instytucje wspierające

W bibliotece.pl Kino za Rogiem Unia Europejska
Program Leader Lokalna Grupa Działania „Perły Ponidzia” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Instytut Książki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona Polski Instytut Sztuki Filmowej

Statystyka

stat4u

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Biblioteka w Oleśnie

Kino za rogiem Facebook Kręgielnia Olesno

Losowe zdjęcie

Warto przeczytać

Nowości książkowe

Pagerank

My Google Pagerank

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie w katalogu Gwiazdor

Wikipedia


Katalog Onet.plKatalog Onet.plKatalog Onet.pl
Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie
Całkowita liczba odwiedzin:
2212581

Rozmowa o "Częściach intymnych"...

Dyskusyjny Klub Książki

23 czerwca odbyło się kolejne spotkanie DKK w Oleśnie. Tematem dyskusji była książka Izabeli Sowy pt. „Części intymne”

Książka to „ironiczna powieść o wyprawie w głąb - nie tylko siebie. Historia o polskiej prowincji (nie mylić z Prowansją!), o rynku wydawniczym, krytykach i pisarzach, a przede wszystkim o czytelnikach - tych z miast i miasteczek Polski. Główny bohater - Janusz jest bestsellerowym autorem, jednak nie ma złudzeń co do swojej twórczości. Opowiada o ciekawych wyprawach... nie ruszając się z fotela. Pierwszą książkę stworzył, aby wygrać zakład. I nagle - furora, więc napisał kolejne. Właśnie mozoli się nad czwartą, kiedy dostaje intratną propozycję: udział w serii spotkań z czytelnikami. Choć przez ostatnie lata nigdzie nie wyjeżdżał, przyjmuje wyzwanie.”

Książka przedstawia świat pisarzy, autorów i ich spotkań z czytelnikami w sposób przerysowany i karykaturalny. Członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki w Oleśnie nie zgadzają się z wieloma opiniami autorki. Jako współorganizatorki wielu spotkań z pisarzami, doskonale wiedzą, że pani Sowa mocno wyolbrzymiła przywary bibliotekarzy i czytelników, z którymi spotyka się bohater jej książki. Klubowiczki stanowczo nie zgadzają się również ze sposobem przedstawienia środowisk wiejskich i małomiasteczkowych - według autorki miejsc zacofanych i infantylnych.

Wygenerowano w sekund: 0.02
2,212,581 Unikalnych wizyt