Nawigacja

Instytucje wspierające

W bibliotece.pl Kino za Rogiem Unia Europejska
Program Leader Lokalna Grupa Działania „Perły Ponidzia” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Instytut Książki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona Polski Instytut Sztuki Filmowej

Statystyka

stat4u

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Biblioteka w Oleśnie

Kino za rogiem Facebook Kręgielnia Olesno

Losowe zdjęcie

Warto przeczytać

Nowości książkowe

Pagerank

My Google Pagerank

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie w katalogu Gwiazdor

Wikipedia


Katalog Onet.plKatalog Onet.plKatalog Onet.pl
Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie
Całkowita liczba odwiedzin:
2292703

Wrześniowe spotkanie DKK - "Lektor" B. Schlink

Dyskusyjny Klub Książki


Życie mężczyzny zrujnowane przez miłość do jednej kobiety. Historia kobiety skrywającej tajemnicę bardziej wstydliwą niż najgorsze zbrodnie. Trudna, budząca kontrowersje miłość. Problem strażniczek w obozach koncentracyjnych podczas II wojny światowej. Dramat odbierania dzieci rodzicom i wychowywania ich w duchu hitleryzmu.
To tematy niełatwe, ale żyjące w podświadomości każdego z nas. Wywołujące pewien niesmak, ale budzące również skrywane głęboko uczucia – poczucie winy, wstydu, potrzebę bliskości drugiej osoby.

Nostalgiczna, wywołująca bunt i niezrozumienie, smutna, zmuszająca do rozmyślań, na długo zapadająca w pamięci – za taką należy uznać książkę Bernharda Schlinka pt. „Lektor” omawianą podczas wrześniowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w Oleśnie 29. 09. 2014 r.

„Hanna jest piękna, pociągająca i znacznie starsza od piętnastoletniego Michaela, który zakochuje się w niej bez pamięci. Chłopak zaczyna bywać w jej domu. Ich romans szybko przeradza się w namiętność, a częścią miłosnego rytuału staje się czytanie książek - on zostaje jej lektorem, ona dzięki niemu mniej dotkliwie odczuwa samotność. Pewnego dnia znika bez śladu. Mija kilka lat. Michael, już student prawa, spotyka Hannę na sali sądowej. W trakcie procesu poznaje mroczną przeszłość swojej ukochanej. Stopniowo uświadamia sobie, że Hanna, strażniczka w obozie koncentracyjnym, ukrywa prawdę, której wstydzi się bardziej niż popełnionych zbrodni.”


Wygenerowano w sekund: 0.02
2,292,703 Unikalnych wizyt