Nawigacja

Instytucje wspierające

W bibliotece.pl Kino za Rogiem Unia Europejska
Program Leader Lokalna Grupa Działania „Perły Ponidzia” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Instytut Książki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona Polski Instytut Sztuki Filmowej

Statystyka

stat4u

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Biblioteka w Oleśnie

Kino za rogiem Facebook Kręgielnia Olesno

Losowe zdjęcie

Warto przeczytać

Nowości książkowe

Pagerank

My Google Pagerank

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie w katalogu Gwiazdor

Wikipedia


Katalog Onet.plKatalog Onet.plKatalog Onet.pl
Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie
Całkowita liczba odwiedzin:
2296493

Podchody czytelnicze dla najmłodszych

zakup nowości


29 października 2014 roku w Bibliotece Szkolnej Szkoły Podstawowej w Oleśnie odbyły się pierwsze zajęcia z cyklu zatytułowanego „Podchody czytelnicze – czytaj, słuchaj, rozwiąż zagadki i łamigłówki, zabaw się w detektywa”. Spotkanie zorganizowane zostało przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Oleśnie we współpracy z Biblioteką Szkolną Szkoły Podstawowej w Oleśnie, jako jeden z elementów zadania realizowanego w ramach Programu Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek”– Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych – Priorytet 2.

Zajęcia przygotowane zostały dla uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Oleśnie, a ich celem było rozwijanie zamiłowania do książek i literatury oraz promocja czytelnictwa wśród najmłodszych. Bibliotekarki z biblioteki publicznej i szkolnej wspólnie przygotowały szereg zagadek, konkursów i atrakcji dla dzieci. Nie obyło się bez głośnego czytania wierszy i krótkich opowiadań edukacyjnych. Zadaniem małych słuchaczy było zapamiętanie jak największej ilości szczegółów i udzielenie poprawnych odpowiedzi na pytania zadawane przez bibliotekarki. Ponadto uczniowie klas pierwszych, chociaż nie zostali jeszcze oficjalnie zapisani do biblioteki szkolnej, jako pierwsi mieli możliwość zapoznania się z księgozbiorem zakupionym w ramach realizacji zadania.

Wygenerowano w sekund: 0.03
2,296,493 Unikalnych wizyt