Nawigacja

Instytucje wspierające

Kino za Rogiem Unia Europejska
Program Leader Lokalna Grupa Działania „Perły Ponidzia” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Instytut Książki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona Polski Instytut Sztuki Filmowej W bibliotece.pl W bibliotece.pl

Statystyka

stat4u

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Biblioteka w Oleśnie

Kino za rogiem Facebook Kręgielnia Olesno

Losowe zdjęcie

Warto przeczytać

Nowości książkowe

Pagerank

My Google Pagerank

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie w katalogu Gwiazdor

Wikipedia


Katalog Onet.plKatalog Onet.plKatalog Onet.pl
Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie
Całkowita liczba odwiedzin:
4814351

Podchody czytelnicze dla najmłodszych

zakup nowości


29 października 2014 roku w Bibliotece Szkolnej Szkoły Podstawowej w Oleśnie odbyły się pierwsze zajęcia z cyklu zatytułowanego „Podchody czytelnicze – czytaj, słuchaj, rozwiąż zagadki i łamigłówki, zabaw się w detektywa”. Spotkanie zorganizowane zostało przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Oleśnie we współpracy z Biblioteką Szkolną Szkoły Podstawowej w Oleśnie, jako jeden z elementów zadania realizowanego w ramach Programu Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek”– Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych – Priorytet 2.

Zajęcia przygotowane zostały dla uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Oleśnie, a ich celem było rozwijanie zamiłowania do książek i literatury oraz promocja czytelnictwa wśród najmłodszych. Bibliotekarki z biblioteki publicznej i szkolnej wspólnie przygotowały szereg zagadek, konkursów i atrakcji dla dzieci. Nie obyło się bez głośnego czytania wierszy i krótkich opowiadań edukacyjnych. Zadaniem małych słuchaczy było zapamiętanie jak największej ilości szczegółów i udzielenie poprawnych odpowiedzi na pytania zadawane przez bibliotekarki. Ponadto uczniowie klas pierwszych, chociaż nie zostali jeszcze oficjalnie zapisani do biblioteki szkolnej, jako pierwsi mieli możliwość zapoznania się z księgozbiorem zakupionym w ramach realizacji zadania.

Wygenerowano w sekund: 0.02
4,814,351 Unikalnych wizyt