Nawigacja

Instytucje wspierające

W bibliotece.pl Kino za Rogiem Unia Europejska
Program Leader Lokalna Grupa Działania „Perły Ponidzia” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Instytut Książki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona Polski Instytut Sztuki Filmowej

Statystyka

stat4u

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Biblioteka w Oleśnie

Kino za rogiem Facebook Kręgielnia Olesno

Losowe zdjęcie

Warto przeczytać

Nowości książkowe

Pagerank

My Google Pagerank

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie w katalogu Gwiazdor

Wikipedia


Katalog Onet.plKatalog Onet.plKatalog Onet.pl
Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie
Całkowita liczba odwiedzin:
2286375

W labiryncie słów - Podchody czytelnicze w Gimnazjum w Oleśnie

zakup nowości
13 listopada 2014 roku uczniowie Gimnazjum im. kard. S. Wyszyńskiego w Oleśnie, wzięli udział w nietypowych zajęciach promujących książkę i czytelnictwo. Spotkanie pt. „Podchody czytelnicze – czytaj, słuchaj, rozwiąż zagadki i łamigłówki, zabaw się w detektywa" zorganizowane zostało przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Oleśnie we współpracy z Biblioteką Szkolną Gimnazjum w Oleśnie w ramach realizacji zadania z zakresu Programu Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek”– Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych – Priorytet 2.

Celem podchodów czytelniczych pod hasłem „W labiryncie słów” było ukazanie młodzieży w wieku gimnazjalnym obecności literatury we wszystkich aspektach życia codziennego. Młodzi uczestnicy zajęć musieli wykazać się nie tylko znajomością lektur, ale też kreatywnością, spostrzegawczością, sprytem oraz umiejętnością samodzielnego myślenia i pracy w zespole. Każda z grup biorących udział w tej literackiej przygodzie podzielona została przez bibliotekarki na dwa podzespoły – „tworzący” i „tropiący”. Podczas gdy podzespoły „tworzące” zmagały się z pisaniem wiersza, przedmiotem którego jest książka lub czytanie, pozostali uczestnicy wyruszyli na poszukiwanie kopert z kolejnymi zadaniami. Odnalezienie kolejnych listów przysporzyło uczestnikom podchodów sporo trudności – szczególnie skutecznym, a tym samym problematycznym schowkiem okazał się jeden z regałów w bibliotece („powalający” efekt gorączkowych poszukiwań można zobaczyć w naszej Galerii). Jednak samo odnalezienie kopert ukrytych na terenie szkoły nie oznaczało jeszcze zwycięstwa. Każda z grup musiała następnie rozwiązać odnalezione przez siebie zadania, zmagając się z łamigłówkami logicznymi, słownymi i literackimi. Młodzi miłośnicy książek fantastycznie poradzili sobie ze wszystkimi zadaniami, za co nagrodzeni zostali słodkimi upominkami. Prace i wysiłki wszystkich grup biorących udział w spotkaniu zostały ocenione. Wyłoniono zwycięzców, którzy odznaczyli się wyjątkowym sprytem i determinacją podczas rozwiązywania kolejnych zadań. Wręczenie nagród odbędzie się podczas uroczystego podsumowania projektu 10 i 12 grudnia 2014 r. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Wygenerowano w sekund: 0.02
2,286,375 Unikalnych wizyt