Nawigacja

Instytucje wspierające

Kino za Rogiem Unia Europejska
Program Leader Lokalna Grupa Działania „Perły Ponidzia” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Instytut Książki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona Polski Instytut Sztuki Filmowej W bibliotece.pl W bibliotece.pl

Statystyka

stat4u

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Biblioteka w Oleśnie

Kino za rogiem Facebook Kręgielnia Olesno

Losowe zdjęcie

Warto przeczytać

Nowości książkowe

Pagerank

My Google Pagerank

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie w katalogu Gwiazdor

Wikipedia


Katalog Onet.plKatalog Onet.plKatalog Onet.pl
Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie
Całkowita liczba odwiedzin:
4814551

W labiryncie słów - Podchody czytelnicze w Gimnazjum w Oleśnie

zakup nowości
13 listopada 2014 roku uczniowie Gimnazjum im. kard. S. Wyszyńskiego w Oleśnie, wzięli udział w nietypowych zajęciach promujących książkę i czytelnictwo. Spotkanie pt. „Podchody czytelnicze – czytaj, słuchaj, rozwiąż zagadki i łamigłówki, zabaw się w detektywa" zorganizowane zostało przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Oleśnie we współpracy z Biblioteką Szkolną Gimnazjum w Oleśnie w ramach realizacji zadania z zakresu Programu Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek”– Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych – Priorytet 2.

Celem podchodów czytelniczych pod hasłem „W labiryncie słów” było ukazanie młodzieży w wieku gimnazjalnym obecności literatury we wszystkich aspektach życia codziennego. Młodzi uczestnicy zajęć musieli wykazać się nie tylko znajomością lektur, ale też kreatywnością, spostrzegawczością, sprytem oraz umiejętnością samodzielnego myślenia i pracy w zespole. Każda z grup biorących udział w tej literackiej przygodzie podzielona została przez bibliotekarki na dwa podzespoły – „tworzący” i „tropiący”. Podczas gdy podzespoły „tworzące” zmagały się z pisaniem wiersza, przedmiotem którego jest książka lub czytanie, pozostali uczestnicy wyruszyli na poszukiwanie kopert z kolejnymi zadaniami. Odnalezienie kolejnych listów przysporzyło uczestnikom podchodów sporo trudności – szczególnie skutecznym, a tym samym problematycznym schowkiem okazał się jeden z regałów w bibliotece („powalający” efekt gorączkowych poszukiwań można zobaczyć w naszej Galerii). Jednak samo odnalezienie kopert ukrytych na terenie szkoły nie oznaczało jeszcze zwycięstwa. Każda z grup musiała następnie rozwiązać odnalezione przez siebie zadania, zmagając się z łamigłówkami logicznymi, słownymi i literackimi. Młodzi miłośnicy książek fantastycznie poradzili sobie ze wszystkimi zadaniami, za co nagrodzeni zostali słodkimi upominkami. Prace i wysiłki wszystkich grup biorących udział w spotkaniu zostały ocenione. Wyłoniono zwycięzców, którzy odznaczyli się wyjątkowym sprytem i determinacją podczas rozwiązywania kolejnych zadań. Wręczenie nagród odbędzie się podczas uroczystego podsumowania projektu 10 i 12 grudnia 2014 r. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Wygenerowano w sekund: 0.07
4,814,551 Unikalnych wizyt