Nawigacja

Instytucje wspierające

Kino za Rogiem Unia Europejska
Program Leader Lokalna Grupa Działania „Perły Ponidzia” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Instytut Książki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona Polski Instytut Sztuki Filmowej W bibliotece.pl W bibliotece.pl

Statystyka

stat4u

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Biblioteka w Oleśnie

Kino za rogiem Facebook Kręgielnia Olesno

Losowe zdjęcie

Warto przeczytać

Nowości książkowe

Pagerank

My Google Pagerank

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie w katalogu Gwiazdor

Wikipedia


Katalog Onet.plKatalog Onet.plKatalog Onet.pl
Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie
Całkowita liczba odwiedzin:
4814574

Wspieramy młode talenty - Poranek Poetycki

zakup nowości


„Ludzie mówią, że życie to jest to, ale ja wolę sobie poczytać” - Cycero

Pomimo coraz szybciej pędzącego świata i natłoku obowiązków, wbrew powszechnie panującym opiniom, na przekór „modzie na nieczytanie” – młodzi ludzie kochają literaturę! Uwielbiają czytać i rozmawiać o książkach i poezji. A co najważniejsze – sami piszą utwory poetyckie i prozatorskie.

18 listopada 2014 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie oraz Biblioteka Szkolna Gimnazjum w Oleśnie w ramach realizacji zadania z zakresu Programu Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek”– Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych – Priorytet 2, zorganizowały Poranek Poetycki pod hasłem „Wspieramy młode talenty”. Spotkanie przeznaczone było dla młodych pisarzy i poetów z Gimnazjum w Oleśnie, a gościnnie wzięli w nim również udział uczniowie z innych szkół z terenu gminy Olesno. Celem przedsięwzięcia było zaprezentowanie zdolności pisarskich i poetyckich młodzieży szerszemu gronu odbiorców. Młodzi twórcy zaprezentowali swoje autorskie utwory, w znacznej mierze napisane specjalnie na tę wyjątkową uroczystość. Tematyka ich dzieł związana była z książką, biblioteką i czytelnictwem. Na to literackie spotkanie zaproszeni zostali również: Wójt Gminy Olesno Witold Morawiec, Dyrektor Gimnazjum w Oleśnie, Barbara Wójcik oraz V-ce Dyrektor Szkoły Podstawowej w Oleśnie Zofia Janeczek.

Ponadto podczas Poranka Poetyckiego zaprezentowane zostały również prace biorące udział w konkursie literackim dla uczniów gimnazjum pn. „I ty zostań naszym czytelnikiem”. Wszystkie prace konkursowe zostały następnie poddane szczegółowej analizie i ocenie.

Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród, odbędzie się podczas uroczystego podsumowania projektu 10 i 12 grudnia 2014 roku.


Wygenerowano w sekund: 0.02
4,814,574 Unikalnych wizyt