Nawigacja

Instytucje wspierające

W bibliotece.pl Kino za Rogiem Unia Europejska
Program Leader Lokalna Grupa Działania „Perły Ponidzia” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Instytut Książki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona Polski Instytut Sztuki Filmowej

Statystyka

stat4u

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Biblioteka w Oleśnie

Kino za rogiem Facebook Kręgielnia Olesno

Losowe zdjęcie

Warto przeczytać

Nowości książkowe

Pagerank

My Google Pagerank

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie w katalogu Gwiazdor

Wikipedia


Katalog Onet.plKatalog Onet.plKatalog Onet.pl
Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie
Całkowita liczba odwiedzin:
2291605

Podchody czytelnicze w Dąbrówkach Breńskich i w Oleśnie

zakup nowości

21 listopada 2014 r. w Szkole Podstawowej w Dąbrówkach Breńskich odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Podchody czytelnicze – czytaj, słuchaj, rozwiąż zagadki i łamigłówki, zabaw się w detektywa" zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Oleśnie we współpracy z Biblioteką Szkolną Szkoły Podstawowej w Dąbrówkach Breńskich w ramach realizacji zadania z zakresu Programu Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek”– Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnychPriorytet 2.

Zajęcia przeprowadzone zostały oddzielnie w dwóch kategoriach wiekowych. Jako pierwsi z zagadkami literackimi zmagali się uczniowie klas I-III. Młodzi czytelnicy musieli odszukać koperty z kolejnymi zadaniami, przy czym najwięcej radości i emocji wywołało samo szukanie wskazówek ukrytych w najróżniejszych zakątkach szkoły. Podobnym, ale odpowiednio trudniejszym zmaganiom musieli następnie stawić czoła uczniowie klas IV-VI. Wszyscy uczestnicy Podchodów wykazali się znajomością literatury, ale również niezłomnością, determinacją i sprytem.

Z kolei 25.11.2014 r. prze współpracy z Biblioteką Szkolną Szkoły Podstawowej w Oleśnie zorganizowano Podchody czytelnicze dla uczniów klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Oleśnie. Również tym razem uczniowie zaprezentowali doskonałą znajomość lektur, a przede wszystkim pasję i kreatywność podczas realizowania kolejnych zadań.

Zadaniem Podchodów czytelniczych było przedstawienie w nietypowy sposób korzyści płynących z czytania oraz promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych i rozwijanie ich zamiłowania do książek i literatury.

Wygenerowano w sekund: 0.15
2,291,605 Unikalnych wizyt