Nawigacja

Instytucje wspierające

Kino za Rogiem Unia Europejska
Program Leader Lokalna Grupa Działania „Perły Ponidzia” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Instytut Książki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona Polski Instytut Sztuki Filmowej W bibliotece.pl W bibliotece.pl

Statystyka

stat4u

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Biblioteka w Oleśnie

Kino za rogiem Facebook Kręgielnia Olesno

Losowe zdjęcie

Warto przeczytać

Nowości książkowe

Pagerank

My Google Pagerank

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie w katalogu Gwiazdor

Wikipedia


Katalog Onet.plKatalog Onet.plKatalog Onet.pl
Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie
Całkowita liczba odwiedzin:
4001257

Kino za Rogiem w Gminnej Bibliotece Publicznej w Oleśnie już działa!

KINO ZA ROGIEM
"Kino - jak życie, może być wszędzie, może czaić się za każdym rogiem..."


30 czerwca 2015 roku odbyło się uroczyste otwarcie Kina za Rogiem w Gminnej Bibliotece Publicznej w Oleśnie.

W spotkaniu zorganizowanym przez Wójta Gminy Olesno i Gminną Bibliotekę Publiczną
w Oleśnie, oprócz licznie zgromadzonych czytelników i przyjaciół biblioteki, wzięli również udział goście honorowi: Grzegorz Molewski – Prezes, a przede wszystkim pomysłodawca Sieci Małych Kin Społecznościowych „Kino za Rogiem” oraz Joanna Molewska, która także reprezentuje Kino za Rogiem.

Na zaproszenie organizatorów odpowiedzieli również:
Barbara Pobiegło Przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego,
– radnych rady gminy Olesno, z przewodniczącym Wojciechem Szczebakiem na czele
– sołtysi wsi z terenu gminy Olesno
– dyrektorzy placówek oświatowych i kulturalnych z terenu gminy – Barbara Gierczyk, Leokadia Kogut, Izabela Leus, Barbara Wójcik, Jarosław Boryczkę, Tadeusz Kołtona, a także Wanda Chlastawa Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury z siedzibą w Zalipiu, Stanisław Krawiec Dyrektor Centrum Polonii w Brniu oraz Marek Nowak Dyrektor Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli.
Ewa Drzazga Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Brniu oraz dyrektorzy, kierownicy i pracownicy zaprzyjaźnionych bibliotek publicznych z terenu powiatu dąbrowskiego – Lucyna Mirecka, Ewa Cholewa, Danuta Walczyk, Maria Włodarczyk, Alicja Błocho i Sabina Koziara.

Uroczystość otwarcia kina rozpoczęto od przybliżenia zgromadzonym gościom idei przyłączenia się do Sieci Małych Kin Społecznościowych „Kino za Rogiem”.

Kino w Oleśnie powstało między innymi dzięki dofinansowaniu z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w ramach programu operacyjnego „Rozwój kin” Priorytet I – Modernizacja kin, w wysokości 31 920,00 zł.

Celem nadrzędnym Kina za Rogiem w Oleśnie jest umożliwienie społeczności lokalnej dostępu do ambitnej kinematografii oraz zapewnienie nowych, ciekawych form zagospodarowania wolnego czasu. Kino ma być miejscem otwartym dla widzów, dlatego repertuar ułożono tak, by był dostosowany do potrzeb i upodobań odbiorców. Aby stworzyć w kinie przyjazną i życzliwą, niemal domową atmosferę, zaplanowano seanse tematyczne, w tym między innymi:
- Popołudnie z szarlotką, czyli film + kawa + domowe wypieki,
- Wagary za rogiem – filmy edukacyjne i rozrywkowe dla dzieci i młodzieży szkolnej,
- Oglądamy bez mamy – sobotnie poranki filmowe dla dzieci,
- Krwawe piątki – filmy tylko dla odważnych,
- Wieczór seniora – seanse dla seniorów,
- Słodka, pikantna lub owocowa sobota – film + słodkie, pikantne lub owocowe przekąski.

To innowacyjne i nieszablonowe podejście do tematu kina to zasługa wspaniałej i bardzo kreatywnej animatorki Natalii Partyńskiej, która z ramienia Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie będzie kreować, koordynować i nadzorować działalność Kina za Rogiem w Oleśnie.

Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie Małgorzata Morawiec podkreśliła, że realizacja zadania z pewnością nie byłaby tak owocna, gdyby nie ogromne wsparcie ze strony Sieci Małych Kin Społecznościowych „Kino za Rogiem”. Dyrektor biblioteki złożyła na ręce Prezesa Grzegorza Molewskiego serdeczne podziękowania dla wszystkich pracowników Kina za Rogiem, którzy tworzenie kolejnych małych kin traktują nie jak pracę, lecz jak prawdziwą pasję. Na szczególne podziękowania zasłużyli: Arkadiusz Rutkowski, który pomocą i dobrą radą wspierał bibliotekę od chwili, gdy tylko pojawił się pomysł utworzenia Kina za Rogiem w Oleśnie, Małgorzata Kobus, która inspirowała i koordynowała wszystkie podejmowane przez bibliotekę działania, i która wykazała się ogromną cierpliwością i wyrozumiałością, a także Joanna Molewska, Monika Rencławowicz i Monika Wachowczyk, które pomagały i wspierały bibliotekę podczas tworzenia kina.

Z kolei Prezes KzR Grzegorz Molewski w swoim wystąpieniu podkreślił, jak ważne miejsce w życiu małych społeczności lokalnych odgrywają miejsca i instytucje dbające o rozwój kultury i zapewniające mieszkańcom różnorodne formy zagospodarowania wolnego czasu. Prezes Molewski wyraził również radość wynikającą z faktu nawiązania współpracy z Gminą Olesno oraz nadzieję na pełen sukcesów rozwój Kina za Rogiem w Oleśnie.

Po wystąpieniach okolicznościowych odbyło się uroczyste otwarcie kina, czyli przecięcie symbolicznej wstęgi, którego dokonali:
- Grzegorz Molewski Prezes Kina za Rogiem,
- Witold Morawiec Wójt Gminy Olesno,
- Małgorzata Morawiec Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie.

Następnie zgromadzeni goście zostali zaproszeni do obejrzenia filmowych materiałów promocyjnych Kina za Rogiem oraz zwiastunów filmów, które będą wyświetlane w kinie w Oleśnie przez cały lipiec. Po krótkiej projekcji ukazującej próbkę możliwości nowego kina, organizatorzy zaprosili wszystkich do sali bibliotecznej na przerwę, kawę i słodki poczęstunek przygotowany przez wspaniałe wieloletnie przyjaciółki biblioteki i członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki – Władysławę Cabaj, Halinę Dojka, Marię Łata, Helenę Moryl, Małgorzatę Musiał-Baran, Janinę Niemiec, Helenę Szmyrko i Zofię Węgiel.
Po przerwie nadszedł czas na projekcję filmu pt. „Piąta pora roku”, który oficjalnie zainaugurował działalność Kina za Rogiem w Oleśnie. Seans filmowy przypomniał zgromadzonym widzom, jaką przyjemnością jest wspólne oglądanie filmu na dużym ekranie i spędzanie czasu we wspaniałej, kameralnej i pełnej życzliwości atmosferze.

Wygenerowano w sekund: 0.02
4,001,257 Unikalnych wizyt