Nawigacja

Instytucje wspierające

W bibliotece.pl Kino za Rogiem Unia Europejska
Program Leader Lokalna Grupa Działania „Perły Ponidzia” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Instytut Książki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona Polski Instytut Sztuki Filmowej

Statystyka

stat4u

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Biblioteka w Oleśnie

Kino za rogiem Facebook Kręgielnia Olesno

Losowe zdjęcie

Warto przeczytać

Nowości książkowe

Pagerank

My Google Pagerank

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie w katalogu Gwiazdor

Wikipedia


Katalog Onet.plKatalog Onet.plKatalog Onet.pl
Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie
Całkowita liczba odwiedzin:
2211471

"Woda dla słoni" - spotkanie DKK

Dyskusyjny Klub KsiążkiKto z nas w dzieciństwie nie marzył o tym, by zostawić wszystko i wraz z grupą cyrkową wyruszyć w świat? Ciągłe podróżowanie, praca z egzotycznymi zwierzętami i niezwykle barwnymi artystami w świetle fleszy błyszczących na cyrkowej arenie jawi się przecież w samych superlatywach.

Gdy kilkunastoletni Jacob Jankowski dowiaduje się o tragicznej śmierci rodziców, jego świat i dotychczasowe bezpieczeństwo załamują się. Pod wpływem impulsu chłopak rzuca studia weterynaryjne i przyłącza się do Najbardziej Osobliwego Zjawiska Na Świecie, czyli do wędrownego Cyrku Braci Benzinich. Jako „lekarz od zwierząt” dowiaduje się, czym jest cyrk – ten prawdziwy, od kulis i bez oślepiających reflektorów. Dla właścicieli cyrku najważniejszy jest zysk i korzyści własne – pracownicy nie potrzebują przecież wynagrodzenia, wystarczy im dach nad głową i dwa posiłki dziennie… Artyści podzieleni są na grupy, niejednokrotnie działają na swoją niekorzyść i kierują się zawiścią oraz zazdrością. Zwierzęta, choć traktowane w miarę dobrze (w końcu bez zwierząt nie ma cyrku!), często nie mają świeżej wody i pożywienia, a za najdrobniejsze przewinienia są surowo karane. Natomiast publiczność jest notorycznie zwodzona i oszukiwana, ale przecież właśnie na tym polega magia cyrku…

Sara Gruen w książce pt. „Woda dla słoni” opowiada o prawdziwym obliczu, wadach i zaletach cyrku na początku XX wieku. Książka omawiana była podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w Oleśnie 30 maja 2016 roku. Realia życia i pracy w Najbardziej Osobliwym Zjawisku Na Świecie przedstawione są w postaci wspomnień dziewięćdziesięciotrzyletniego Jacoba, dla którego cyrk był spełnieniem marzeń, najwspanialszą przygodą, ale również prawdziwym piekłem. To w cyrku poznał, czym jest brak skrupułów, nienawiść, chęć zemsty, a także przyjaźń i miłość.
Niezwykle plastyczne opisy, wartka akcja, mnogość szczegółów, zaskakujące zwroty wydarzeń, a przede wszystkim najważniejsza (choć drugoplanowa) bohaterka – inteligentna, zabawna, przebiegła i pamiętliwa słonica Rosie, decydują o tym, że książkę czyta się jak naprawdę dobry kryminał lub thriller.

Na kolejne spotkanie zapraszamy 27 czerwca, jak zwykle o godz. 14:00. Będziemy omawiać książkę Antona Marklunda pt. "Przyjaciele zwierząt".
Wygenerowano w sekund: 0.02
2,211,471 Unikalnych wizyt