Nawigacja

Instytucje wspierające

W bibliotece.pl Kino za Rogiem Unia Europejska
Program Leader Lokalna Grupa Działania „Perły Ponidzia” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Instytut Książki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona Polski Instytut Sztuki Filmowej

Statystyka

stat4u

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Biblioteka w Oleśnie

Kino za rogiem Facebook Kręgielnia Olesno

Losowe zdjęcie

Warto przeczytać

Nowości książkowe

Pagerank

My Google Pagerank

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie w katalogu Gwiazdor

Wikipedia


Katalog Onet.plKatalog Onet.plKatalog Onet.pl
Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie
Całkowita liczba odwiedzin:
2299809

Zakup publikacji ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa"

Zakup nowych książek


„Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”

W 2016 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie po raz kolejny otrzymała dofinansowanie w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych w wysokości 6 500,00 zł. Pozyskane środki pozwoliły znacząco wzbogacić księgozbiór placówki. Za otrzymaną kwotę zakupiono łącznie 340 egz. nowości wydawniczych, z czego 227 stanowią publikacje dla dzieci i młodzieży, zarówno z zakresu literatury pięknej jak i popularnonaukowej. Z kolei księgozbiór dla dorosłych wzbogacił się łącznie o 113 pozycji, w tym 70 egz. to literatura piękna polska i zagraniczna, a 43 literatura naukowa i popularnonaukowa.
Realizując zadanie w szczególności kierowano się zapotrzebowaniem czytelniczym, uzupełniając publikacje najczęściej poszukiwane przez użytkowników biblioteki. Zakupiono także wiele tytułów aktualnych na rynku nowości wydawniczych z zakresu beletrystyki oraz literatury niebeletrystycznej. W znaczącym stopniu wzbogacono zbiory dla najmłodszych czytelników, które obok pięknej, kolorowej szaty graficznej i często nietypowej formy odznaczają się także wysokimi walorami edukacyjnymi i poznawczymi.
Wygenerowano w sekund: 0.02
2,299,809 Unikalnych wizyt