Nawigacja

Instytucje wspierające

Kino za Rogiem Unia Europejska
Program Leader Lokalna Grupa Działania „Perły Ponidzia” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Instytut Książki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona Polski Instytut Sztuki Filmowej W bibliotece.pl W bibliotece.pl

Statystyka

stat4u

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Biblioteka w Oleśnie

Kino za rogiem Facebook Kręgielnia Olesno

Losowe zdjęcie

Warto przeczytać

Nowości książkowe

Pagerank

My Google Pagerank

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie w katalogu Gwiazdor

Wikipedia


Katalog Onet.plKatalog Onet.plKatalog Onet.pl
Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie
Całkowita liczba odwiedzin:
3177906

Zakup publikacji ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa"

Zakup nowych książek


„Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”

W 2016 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie po raz kolejny otrzymała dofinansowanie w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych w wysokości 6 500,00 zł. Pozyskane środki pozwoliły znacząco wzbogacić księgozbiór placówki. Za otrzymaną kwotę zakupiono łącznie 340 egz. nowości wydawniczych, z czego 227 stanowią publikacje dla dzieci i młodzieży, zarówno z zakresu literatury pięknej jak i popularnonaukowej. Z kolei księgozbiór dla dorosłych wzbogacił się łącznie o 113 pozycji, w tym 70 egz. to literatura piękna polska i zagraniczna, a 43 literatura naukowa i popularnonaukowa.
Realizując zadanie w szczególności kierowano się zapotrzebowaniem czytelniczym, uzupełniając publikacje najczęściej poszukiwane przez użytkowników biblioteki. Zakupiono także wiele tytułów aktualnych na rynku nowości wydawniczych z zakresu beletrystyki oraz literatury niebeletrystycznej. W znaczącym stopniu wzbogacono zbiory dla najmłodszych czytelników, które obok pięknej, kolorowej szaty graficznej i często nietypowej formy odznaczają się także wysokimi walorami edukacyjnymi i poznawczymi.
Wygenerowano w sekund: 0.03
3,177,906 Unikalnych wizyt