Nawigacja

Instytucje wspierające

W bibliotece.pl Kino za Rogiem Unia Europejska
Program Leader Lokalna Grupa Działania „Perły Ponidzia” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Instytut Książki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona Polski Instytut Sztuki Filmowej

Statystyka

stat4u

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Biblioteka w Oleśnie

Kino za rogiem Facebook Kręgielnia Olesno

Losowe zdjęcie

Warto przeczytać

Nowości książkowe

Pagerank

My Google Pagerank

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie w katalogu Gwiazdor

Wikipedia


Katalog Onet.plKatalog Onet.plKatalog Onet.pl
Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie
Całkowita liczba odwiedzin:
2287360

"Wspaniałość życia" - Spotkanie DKK

Dyskusyjny Klub Książki

Na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w Oleśnie 28 listopada 2016 roku omawiano książkę Michaela Kaumpfmullera pt. „Wspaniałość życia”.
Autor w tej wysublimowanej powieści przedstawia historię ostatnich lat i ostatniej głębokiej miłości Franza Kafki. W swej opowieści niejednokrotnie przytacza fragmenty listów i dzienników pisarza, dogłębnie analizując jego psychikę i złożone relacje z bliskimi i przyjaciółmi. „Wspaniałość życia” z powodu specyficznej narracji i braku typowych dialogów jest książką niełatwą w odbiorze. Zastosowany w niej czas teraźniejszy wprowadza niekiedy zamęt i czytelnik musi wytężać swoją uwagę, by nie stracić wątku. Jednak sama historia, choć bezsprzecznie smutna, zdecydowanie warta jest poznania.
Ponad czterdziestoletni Franz zakochuje się w piętnaście lat młodszej Dorze. Miłość jest odwzajemniona, staje się tematem marzeń i snów, jest sensem życia. Niestety miłością nie da się zastąpić prawdziwego życia, ani wymazać jego problemów i cierpień, które ze sobą niesie. Dora przed laty pokłóciła się z ojcem, i ten nie akceptuje jej związku i nie wyraża zgody na ślub. Franz tkwi w toksycznych relacjach z nadopiekuńczymi i zaborczymi rodzicami, którzy wciąż dyktują mu, jak ma żyć. Dora jest młoda, właściwie nie wie jeszcze, czym jest życie i miłość. Franz od dawna choruje na gruźlicę, a jego pogarszający się stan zapowiada zbliżający się koniec… A jednak żyją ze sobą, kochają się, wspierają nawzajem, uzupełniają się i są dla siebie całym światem.

Na kolejne spotkanie zapraszamy 19 grudnia 2016 roku o godz. 14:00. Tym razem dyskutować będziemy o książce M. Kundery pt: "Święto nieistotności".

Wygenerowano w sekund: 0.03
2,287,360 Unikalnych wizyt