Nawigacja

Instytucje wspierające

W bibliotece.pl Kino za Rogiem Unia Europejska
Program Leader Lokalna Grupa Działania „Perły Ponidzia” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Instytut Książki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona Polski Instytut Sztuki Filmowej

Statystyka

stat4u

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Biblioteka w Oleśnie

Kino za rogiem Facebook Kręgielnia Olesno

Losowe zdjęcie

Warto przeczytać

Nowości książkowe

Pagerank

My Google Pagerank

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie w katalogu Gwiazdor

Wikipedia


Katalog Onet.plKatalog Onet.plKatalog Onet.pl
Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie
Całkowita liczba odwiedzin:
2287451

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI W OLEŚNIE

Dyskusyjny Klub KsiążkiOd stycznia 2011 roku rozpoczyna oficjalną działalność DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI utworzony przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Oleśnie.

Klub powstał w ramach ogólnopolskiego projektu realizowanego od kilku lat przez Instytut Książki i Biblioteki Wojewódzkie. Pomysł oparty jest na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać o przeczytanych książkach. Celem klubów jest min. ożywienie środowisk skupionych wokół bibliotek oraz zachęcenie samych bibliotekarzy do kreowania mody na czytanie. Kluby powstały z inicjatywy Instytutu Książki i działają przy jego wsparciu finansowym i merytorycznym od początku 2007 roku przy bibliotekach różnego stopnia.

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI w Oleśnie skupia osoby od lat związane z biblioteką, które lubią czytać, a przede wszystkim pięknie rozmawiać o przeczytanych książkach. Jego członkami są osoby w różnym wieku, zarówno emeryci jak i osoby aktywne zawodowo. Spotkania Klubu odbywać się będą cyklicznie, raz w miesiącu. Pierwsze, organizacyjne spotkanie, na którym klubowicze dokonali wyboru zestawu książek do przeczytania i dyskusji odbyło się 30 listopada 2010 roku w świetlicy Urzędu Gminy w Oleśnie. Spotkanie inaugurujące działalność Klubu zaplanowane zostało na 14 stycznia 2011 roku, a poświęcone zostanie dyskusji nad książką Moniki Szwaji pt. "Romans na receptę".
Wygenerowano w sekund: 0.23
2,287,451 Unikalnych wizyt