Nawigacja

Instytucje wspierające

Kino za Rogiem Unia Europejska
Program Leader Lokalna Grupa Działania „Perły Ponidzia” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Instytut Książki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona Polski Instytut Sztuki Filmowej W bibliotece.pl W bibliotece.pl

Statystyka

stat4u

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Biblioteka w Oleśnie

Kino za rogiem Facebook Kręgielnia Olesno

Losowe zdjęcie

Warto przeczytać

Nowości książkowe

Pagerank

My Google Pagerank

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie w katalogu Gwiazdor

Wikipedia


Katalog Onet.plKatalog Onet.plKatalog Onet.pl
Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie
Całkowita liczba odwiedzin:
2887705

Biblioteki w Oleśnie i Zalipiu w nowej odsłonieGminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie zakończyła realizację projektu „Biblioteka przyszłości – przyjazna użytkownikom”, który obejmował budowę toalet dla biblioteki w Oleśnie oraz zakup wyposażenia dla Filii Bibliotecznej w Zalipiu. Zadanie zrealizowano z udziałem środków MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO. W jego ramach wybudowano i wykończono 3 oddzielne toalety dla pracowników i czytelników placówki w Oleśnie, która dotychczas nie dysponowała własnym zapleczem sanitarnym. Warunki architektoniczne umożliwiły dobudowanie odpowiednich pomieszczeń do obecnie zajmowanego przez bibliotekę lokalu (do południowej ściany zewnętrznej) i połączenie ich z biblioteką za pomocą wewnętrznego przejścia. Filia Biblioteczna w Zalipiu pozyskała nowe meble, czyli: 11 regałów na książki, szafkę katalogową, stolik czytelniany oraz 5 krzeseł. Całość zadania zamknęła się kwotą 62 790,46 zł., z czego 45 000,00 zł ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach programu „Infrastruktura bibliotek”, a 17 790,46 zł ze środków Organizatora, czyli Gminy Olesno.

Dzięki przychylności władz lokalnych, czyli Wójta Gminy Olesno oraz Rady Gminy Olesno dodatkowo, poza projektem został przeprowadzony generalny remont lokalu Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie, który obejmował wymianę całej instalacji elektrycznej wraz z punktami oświetleniowymi, wymianę podłogi – płytki zastąpiono wykładziną termozgrzewalną, gipsowanie i malowanie ścian. Z budżetu biblioteki uzupełnione zostało natomiast wyposażenie meblowe biblioteki w tym min. 3 regały dwustronne, szafka do zaplecza socjalnego, biurko pod komputer.

Środki pozyskane z dotacji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Organizatora na rozbudowę, remont i zakup wyposażenia dla Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie oraz Filii Bibliotecznej w Zalipiu pozwoliły poprawić warunki lokalowe, zapewnić dostęp do najbardziej elementarnych wygód, podnieść standardy pracy, poprawić komfort pracy pracownikom i czytelnikom bibliotek korzystającym z czytelni oraz uczestniczącym w imprezach kulturalnych. Dzięki realizacji projektu możliwe stało się rozszerzenie oferty usług zgodnie z oczekiwaniami i wymogami użytkowników oraz stworzenie wizerunku placówek nowoczesnych, estetycznych i przyjaznych czytelnikom.


Komentarze

Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.02
2,887,705 Unikalnych wizyt