Nawigacja

Instytucje wspierające

Kino za Rogiem Unia Europejska
Program Leader Lokalna Grupa Działania „Perły Ponidzia” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Instytut Książki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona Polski Instytut Sztuki Filmowej W bibliotece.pl W bibliotece.pl

Statystyka

stat4u

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Biblioteka w Oleśnie

Kino za rogiem Facebook Kręgielnia Olesno

Losowe zdjęcie

Warto przeczytać

Nowości książkowe

Pagerank

My Google Pagerank

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie w katalogu Gwiazdor

Wikipedia


Katalog Onet.plKatalog Onet.plKatalog Onet.pl
Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie
Całkowita liczba odwiedzin:
3450263

Spotkanie z Zośką Milionerką podczas DKK dla dzieci

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci, które odbyło się 28 listopada 2017 r. poświęcone zostało książce Lary Bergen pt. „Zośka Milionerka”.

50 dolarów to dużo. Zwłaszcza, jeśli do tej pory miało się niecałe 10 dolarów. To właśnie pięćdziesięciodolarowy banknot pewnego dnia znajduje Zośka i od razu wpada na genialny pomysł – skoro jest już prawdopodobnie najbogatszą dziewczynką na świecie, to może zostać milionerką. Niestety dość szybko okazuje się, że Wera Hoffman ma więcej pieniędzy, bo aż 100 dolarów! Zosia nie ma innego wyjścia i jeśli chce zostać Zośką Milionerką, musi jak najszybciej zdobyć pieniądze.

O sposobach Zosi, a także o własnych pomysłach na biznes rozmawialiśmy podczas spotkania naszego Klubu. Okazuje się, że głowa każdego dziecka jest pełna doskonałych biznesplanów. Klubowicze przyznali, że próbowali zarobić pieniądze na sprzedaży lemoniady, sprzątaniu, drobnych pracach domowych, a nawet na... chodzeniu. Cóż... dobry pomysł to połowa sukcesu!

Aby rozwinąć zmysł przedsiębiorczości, a także wyobraźnię, klubowicze zostali postawieni przed arcytrudnym zadaniem – mieli wymyślić najdziwniejsze, najzabawniejsze i najbardziej zaskakujące zastosowanie przedmiotów codziennego użytku, a następnie spróbować sprzedać swój wynalazek pozostałym uczestnikom spotkania. Ta szalona zabawa przyczyniła się do powstania magicznego zestawu kredko-kosmetyków, leczniczo-naprawczego papieru toaletowego doskonałego do remontowania domów, pilota z funkcją powiększania przedmiotów, wycieraczek samochodowych w kształcie Małego Głoda i wielu innych nieprawdopodobnych wynalazków.

Na kolejne spotkanie zapraszamy 19 grudnia 2017 roku o godzinie 14:00. Będziemy rozmawiać o książce Sabine Zett pt. „Geniusz Kuba”

Wygenerowano w sekund: 0.02
3,450,263 Unikalnych wizyt