Nawigacja

Instytucje wspierające

Kino za Rogiem Unia Europejska
Program Leader Lokalna Grupa Działania „Perły Ponidzia” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Instytut Książki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona Polski Instytut Sztuki Filmowej W bibliotece.pl W bibliotece.pl

Statystyka

stat4u

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Biblioteka w Oleśnie

Kino za rogiem Facebook Kręgielnia Olesno

Losowe zdjęcie

Warto przeczytać

Nowości książkowe

Pagerank

My Google Pagerank

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie w katalogu Gwiazdor

Wikipedia


Katalog Onet.plKatalog Onet.plKatalog Onet.pl
Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie
Całkowita liczba odwiedzin:
3451433

Spotkanie Andrzejkowe w ramach DKK dla dzieci

Biblioteka to nie tylko książki – to przede wszystkim możliwość wspaniałego spędzenia czasu w gronie fantastycznych i życzliwych osób. Doskonale o tym wiedzą członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci, którzy bibliotekę odwiedzają w każdej wolnej chwili. Dla Klubowiczów spotkania raz w miesiącu to stanowczo za mało! W związku z tym postanowiliśmy zaszaleć i zorganizować Klubowe Spotkanie Andrzejkowe.

1 grudnia 2017 roku o godzinie 18:30
młodzi miłośnicy książek zgromadzili się w bibliotece, by poznać tradycyjne wróżby i zwyczaje związane z Andrzejkami. Nie obyło się oczywiście bez strrrrasznej (choć całkiem miłej) wiedźmy, która z powodu braku paliwa w miotle postanowiła nam towarzyszyć, a przy okazji również powróżyć. Były więc magiczne kubeczki z tajemniczą zawartością, rzucanie obierką z jabłka przez lewe ramię oraz przyszpilanie imienia ukochanej osoby. Iście sportowe emocje towarzyszyły nam podczas wyścigu butów – ogromna przestrzeń sali bibliotecznej sprawiła, że rozgrzał nas nie tylko duch rywalizacji, ale i samo bieganie z butami. Klubowicze dowiedzieli się co nieco o swojej najbliższej przyszłości – wiemy już, kto będzie sławny, szczęśliwy, bogaty, a kto jako pierwszy się zakocha. Punktem budzącym największą euforię było lanie wosku i odgadywanie otrzymanych kształtów i ich znaczenia.

Wieczór minął nam na rewelacyjnej zabawie, pełnej śmiechu, żartów i wygłupów. Podczas gdy Klubowicze wraz z wiedźmą odczytywali karty przyszłości, rodzice oddawali się relaksowi w Kinie za Rogiem, gdzie przy kawie i domowych wypiekach zaśmiewali się z nieprawdopodobnych przygód Babci Gandzi.

Wygenerowano w sekund: 0.02
3,451,433 Unikalnych wizyt