Nawigacja

Instytucje wspierające

W bibliotece.pl Kino za Rogiem Unia Europejska
Program Leader Lokalna Grupa Działania „Perły Ponidzia” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Instytut Książki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona Polski Instytut Sztuki Filmowej

Statystyka

stat4u

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Biblioteka w Oleśnie

Kino za rogiem Facebook Kręgielnia Olesno

Losowe zdjęcie

Warto przeczytać

Nowości książkowe

Pagerank

My Google Pagerank

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie w katalogu Gwiazdor

Wikipedia


Katalog Onet.plKatalog Onet.plKatalog Onet.pl
Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie
Całkowita liczba odwiedzin:
2291932

Spotkanie Andrzejkowe w ramach DKK dla dzieci

Biblioteka to nie tylko książki – to przede wszystkim możliwość wspaniałego spędzenia czasu w gronie fantastycznych i życzliwych osób. Doskonale o tym wiedzą członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci, którzy bibliotekę odwiedzają w każdej wolnej chwili. Dla Klubowiczów spotkania raz w miesiącu to stanowczo za mało! W związku z tym postanowiliśmy zaszaleć i zorganizować Klubowe Spotkanie Andrzejkowe.

1 grudnia 2017 roku o godzinie 18:30
młodzi miłośnicy książek zgromadzili się w bibliotece, by poznać tradycyjne wróżby i zwyczaje związane z Andrzejkami. Nie obyło się oczywiście bez strrrrasznej (choć całkiem miłej) wiedźmy, która z powodu braku paliwa w miotle postanowiła nam towarzyszyć, a przy okazji również powróżyć. Były więc magiczne kubeczki z tajemniczą zawartością, rzucanie obierką z jabłka przez lewe ramię oraz przyszpilanie imienia ukochanej osoby. Iście sportowe emocje towarzyszyły nam podczas wyścigu butów – ogromna przestrzeń sali bibliotecznej sprawiła, że rozgrzał nas nie tylko duch rywalizacji, ale i samo bieganie z butami. Klubowicze dowiedzieli się co nieco o swojej najbliższej przyszłości – wiemy już, kto będzie sławny, szczęśliwy, bogaty, a kto jako pierwszy się zakocha. Punktem budzącym największą euforię było lanie wosku i odgadywanie otrzymanych kształtów i ich znaczenia.

Wieczór minął nam na rewelacyjnej zabawie, pełnej śmiechu, żartów i wygłupów. Podczas gdy Klubowicze wraz z wiedźmą odczytywali karty przyszłości, rodzice oddawali się relaksowi w Kinie za Rogiem, gdzie przy kawie i domowych wypiekach zaśmiewali się z nieprawdopodobnych przygód Babci Gandzi.

Wygenerowano w sekund: 0.01
2,291,932 Unikalnych wizyt