Nawigacja

Instytucje wspierające

W bibliotece.pl Kino za Rogiem Unia Europejska
Program Leader Lokalna Grupa Działania „Perły Ponidzia” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Instytut Książki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona Polski Instytut Sztuki Filmowej

Statystyka

stat4u

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Biblioteka w Oleśnie

Kino za rogiem Facebook Kręgielnia Olesno

Losowe zdjęcie

Warto przeczytać

Nowości książkowe

Pagerank

My Google Pagerank

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie w katalogu Gwiazdor

Wikipedia


Katalog Onet.plKatalog Onet.plKatalog Onet.pl
Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie
Całkowita liczba odwiedzin:
2212532

"Księżyc nad Zakopanem" w DKK

Dyskusyjny Klub Książki

Książka Marii Nurowskiej pt. "Księżyc nad Zakopanem" była przedmiotem dyskusji na kolejnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbyło się 30.06.2011 r.

Jest to powieść autobiograficzna, w której autorka opowiada o poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi oraz spokoju i harmonii w życiu. Pisarka wciąż marzy o prawdziwym domu. Być może to efekt poczucia osamotnienia w dzieciństwie. W swej literackiej wędrówce sentymentalnej wraca do miejsc, z którymi była związana i wspomina leśniczówkę w Przykopce, dworek na Podlasiu, dom nad morzem, warszawskie mieszkanie w bloku, wreszcie ukochany dom w górach. Właśnie ta skromna chatka w Zakopanem daje Nurowskiej ukojenie. Wreszcie czuje, że to jej dom.

Nurowska przypomina też ludzi, którzy odegrali dużą rolę w jej życiu. Dziadka Aleksandra, którego opowiadania ukształtowały je osobowość. Rodziców, których nieudane małżeństwo wpłynęło na jej nieudane związki z mężczyznami. Córkę Tanię, z którą nie mogła się porozumieć, a która po latach jest do niej bardzo podobna oraz z dużą czułością i sympatią wnuka Maćka.

Zdaniem członkiń Klubu po przeczytaniu tej autobiograficznej książki lepiej można zrozumieć i odebrać całą twórczość Nurowskiej, która w większości swoich powieści wplotła elementy autobiograficzne, czy też sięgnęła po wątki biograficzne swoich bliskich i znajomych.

Kolejne spotkanie Klubu odbędzie się 27.07.2011 r., a przedmiotem dyskusji będzie powieść "Umiłowana" autorstwa Toni Morrison.


Wygenerowano w sekund: 0.02
2,212,532 Unikalnych wizyt