Nawigacja

Instytucje wspierające

Kino za Rogiem Unia Europejska
Program Leader Lokalna Grupa Działania „Perły Ponidzia” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Instytut Książki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona Polski Instytut Sztuki Filmowej W bibliotece.pl W bibliotece.pl

Statystyka

stat4u

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Biblioteka w Oleśnie

Kino za rogiem Facebook Kręgielnia Olesno

Losowe zdjęcie

Warto przeczytać

Nowości książkowe

Pagerank

My Google Pagerank

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie w katalogu Gwiazdor

Wikipedia


Katalog Onet.plKatalog Onet.plKatalog Onet.pl
Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie
Całkowita liczba odwiedzin:
2900998

Wieczór autorski Anny Morawiec„… W stanie zadziwienia czas zatrzymuje się.
Zaczyna przypominać srebrną pajęczynkę,
po której powoli płynie kropelka wody…
Tak powstaje dojrzała odpowiedź,
na chwilę do następnego dziwowania się.”

W taki stan zadziwienia wprowadziła wszystkich uczestników spotkania Anna Morawiec, bohaterka wieczoru autorskiego, który odbył się 15 grudnia 2016 r. w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie.

Anna Morawiec urodziła się w Krakowie, gdzie spędziła dzieciństwo i wczesną młodość. Do Olesna, rodzinnej miejscowości męża Arkadiusza przeprowadziła się prawie 20 lat temu.
Jest absolwentką Akademii Rolniczej w Krakowie – kierunek ekonomika rolnictwa ; ukończyła: studium pedagogiczne przy AGH, studia podyplomowe - kierunek menadżer ekonomii społecznej w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości w Chrzanowie, prywatną szkołę coatchingu z tytułem mistrz trenerski.
Zawodowo jest Kierownikiem ODR w Dąbrowie Tarnowskiej, którą to funkcję sprawuje od 20 lat. W latach 2002 – 2003 była dyrektorem powiatowego inkubatora przedsiębiorczości w Szczucinie.
Wiele udziela się także społecznie m.in.: jest inicjatorką utworzenia Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Lokalnego Gminy Olesno i od 1999 roku, czyli od początku jego istnienia aż do chwili obecnej jego prezesem ; inicjatorką corocznych spotkań organizacji pozarządowych z terenu powiatu oraz autorką wielu projektów realizowanych przez stowarzyszenia z terenu Powiatu Dąbrowskiego. Jest członkiem Stowarzyszenia Twórców Powiśla Dąbrowskiego. Jej teksty wyróżniane były w ogólnopolskich konkursach Literackich m.in. w Karczewie, Katowicach oraz Nowym Sączu. Największym osiągnięciem, które stanowiło poniekąd inspirację do zorganizowania wieczoru autorskiego, jest zwycięstwo w 2016 roku w Konkursie Literackim Miasta Gdańska im. Bolesława Faca, w którym otrzymała nagrodę za zbiór wierszy pt. „Szarlotka czyli co się robi, żeby nie robić tego, co powinno się robić”. Przewodniczący komisji konkursowej prof. Kazimierz Nowosielski uzasadnił wybór Jej pracy następująco: „Wiersze Anny Morawiec ujmują swobodą myśli i jakimś niewymuszonym pięknem jednocześnie – a wszystko dzieje się w nich jakby trochę „po drodze”: w młodzieńczym biegu po pełnię przejawionego i nieprzejawionego istnienia. Traktują o szczęściu i o poranieniach w tym biegu, mówią o potrzebie wytchnienia i o koniecznym dystansie do rzeczy oraz spraw tego świata. Niosą one ze sobą zarówno ciepły humor, jak i zadumę nad tym, co najważniejsze tak w samym życiu, jak i w wyrażającej je twórczości…”.

W tej zawrotnej karuzeli życia oraz licznych obowiązków, zawsze stara się wygospodarować troszkę czasu dla siebie i w tych wolnych chwilach pisze wiersze oraz tworzy grafiki … O tym co jeszcze lubi robić i co ją interesuje goście spotkania mogli dowiedzieć się z rozmowy, jaką przeprowadziła z poetką Beata Kuchta – polonista, nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu.

Wieczór uświetnił program poetycko – muzyczny, na który złożyły się wiersze Anny Morawiec z tomiku „Szarlotka…” oraz koncert Wojciecha Jackowiec.
Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili: Wojciech Jackowiec (gitara, śpiew), Kamil Patulski (akompaniament - klawisze), a wiersze Anny Morawiec zaprezentował Tomasz Kądzielawa. Artyści powiedli wszystkich do zaczarowanej krainy poezji oraz muzyki i wprowadzili w stan „absolutnego zasłuchania”. Zachwycona publiczność momentami włączała się do śpiewu, a zgotowany występującym aplauz sprawił, że artyści przedłużyli swój występ.

W adresie okolicznościowym wręczonym bohaterce wieczoru obok serdecznych gratulacji i szczerych życzeń znalazły się także podziękowania, za wkład pracy w tworzenie i animowanie kultury oraz za zainicjowanie i zaangażowanie w realizację wielu ciekawych i wartościowych projektów na terenie gminy Olesno. Nie zabrakło również serdeczności i ciepłych słów ze strony najbliższej rodziny oraz przyjaciół Anny Morawiec, którzy licznie przybyli na spotkanie.
Miłym akcentem było wręczenie Wójtowi Gminy Olesno Witoldowi Morawcowi dyplomu – wyróżnienia przyznanego w konkursie „Wójt przyjacielem biblioteki” zorganizowanym przez pisarkę Małgorzatę Gutowską – Adamczyk oraz Polską Izbę Książki.

Po części oficjalnej i koncercie goście zaproszeni zostali do sali bibliotecznej przemienionej na tą okoliczność w kawiarenkę literacką, w której na wszystkich czekała wyśmienita herbatka, aromatyczna kawa oraz słodkie co nie co przygotowane przez niezawodne przyjaciółki biblioteki: Halinę Dojka, Zofię Węgiel, Barbarę Wesołowską, Ewę Partyńską, Ewę Cierniak oraz pracowników biblioteki.

W związku z tym, że spotkanie połączone zostało z promocją debiutanckiego tomiku Anny Morawiec, wszyscy uczestnicy otrzymali na pamiątkę spotkania publikację jej autorstwa pt. „Szarlotka czyli co się robi, żeby nie robić tego, co powinno się robić”. Autorka była do dyspozycji swoich gości i chętnie zamieszczała pamiątkowe wpisy.

Organizatorami spotkania byli: Wójt Gminy Olesno, Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Lokalnego Gminy Olesno oraz Stowarzyszenie Klub Seniora „Sami Swoi” w Oleśnie.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wojciech Jackowiec - swoją przygodę z muzyką zaczął w wieku 22 lat. Zapisał się wówczas na lekcje gry na gitarze a z talentem wokalnym wyszło (jak twierdzi) zupełnie "niechcący". Od tego czasu obraca się w rockowych klimatach. Współpracował z wieloma tarnowskimi muzykami i zespołami m.in. z Pawłem Mazurem, Wojtkiem Klichem, 40% bluesa. Do jego ulubionych wykonawców należy m.in. Johnny Cash, którego utwór z ostatniej płyty zaprezentował w 2016 roku na castingu Must be the Music. Jego występ otrzymał świetne recenzje m.in. od Kory Jackowskiej oraz Kamila Baleji, który uznał go za czarnego konia 11 edycji tego programu. Kora natomiast stwierdziła ,że jego głos to dar i nikt w Polsce nie ma takiego brzmienia - niskiego, szlachetnego dołu. Oprócz tego od kilku lat prowadzi cieszący się coraz większą popularnością kanał z coverami na YouTube. W 2016 roku zaczął współpracę z wytwórnią Camey Records...

Kamil Patulski - z wykształcenia muzyk. Instruktor muzyki w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie i Stowarzyszeniu SIEMACHA w Odporyszowie. Założyciel Zespołu „40 % Bluesa”. Współpracuje z tarnowskimi muzykami Wojtkiem Klichem i Pawłem Mazurem, a od niedawna także z Wojciechem Jackowiec. Komponuje muzykę do tekstów Krzysztofa Wójcika.

Tomasz Kądzielawa – Jego zdolności aktorskie w przeszłości niejednokrotnie mogliśmy podziwiać, chociażby Narodowym Czytaniu dzieł Aleksandra Fredry, czy roli Harpagona w „Skąpcu”. Jakkolwiek swojej przyszłości nie związał na stałe z aktorstwem, to jednak teatr nadal pozostaje Jego pasją.


Przerwa świąteczna

Wieczór autorski Anny Morawiec

"Wspaniałość życia" - Spotkanie DKK

Dyskusyjny Klub Książki
Na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w Oleśnie 28 listopada 2016 roku omawiano książkę Michaela Kaumpfmullera pt. „Wspaniałość życia”.
Autor w tej wysublimowanej powieści przedstawia historię ostatnich lat i ostatniej głębokiej miłości Franza Kafki. W swej opowieści niejednokrotnie przytacza fragmenty listów i dzienników pisarza, dogłębnie analizując jego psychikę i złożone relacje z bliskimi i przyjaciółmi. „Wspaniałość życia” z powodu specyficznej narracji i braku typowych dialogów jest książką niełatwą w odbiorze. Zastosowany w niej czas teraźniejszy wprowadza niekiedy zamęt i czytelnik musi wytężać swoją uwagę, by nie stracić wątku. Jednak sama historia, choć bezsprzecznie smutna, zdecydowanie warta jest poznania.
Ponad czterdziestoletni Franz zakochuje się w piętnaście lat młodszej Dorze. Miłość jest odwzajemniona, staje się tematem marzeń i snów, jest sensem życia. Niestety miłością nie da się zastąpić prawdziwego życia, ani wymazać jego problemów i cierpień, które ze sobą niesie. Dora przed laty pokłóciła się z ojcem, i ten nie akceptuje jej związku i nie wyraża zgody na ślub. Franz tkwi w toksycznych relacjach z nadopiekuńczymi i zaborczymi rodzicami, którzy wciąż dyktują mu, jak ma żyć. Dora jest młoda, właściwie nie wie jeszcze, czym jest życie i miłość. Franz od dawna choruje na gruźlicę, a jego pogarszający się stan zapowiada zbliżający się koniec… A jednak żyją ze sobą, kochają się, wspierają nawzajem, uzupełniają się i są dla siebie całym światem.

Na kolejne spotkanie zapraszamy 19 grudnia 2016 roku o godz. 14:00. Tym razem dyskutować będziemy o książce M. Kundery pt: "Święto nieistotności".

Casting do filmuStarostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej w odpowiedzi na prośbę Gold Slide Film Studio serdecznie zaprasza:
- wszystkich uczniów szkół średnich oraz studentów
- osoby w wieku od 40 do 60+
do wzięcia udziału w castingu/ przesłuchaniu do filmu z gatunku dokumentalnego z inscenizacją fabularną o Stefanii Łąckiej. Film realizowany będzie dla ogólnopolskiej komercyjnej stacji telewizyjnej.

Ponadto Gold Slide Film Studio szuka:
- osób charakterystycznych do scen inscenizowanych, których tło scenograficzne i wątek sytuacyjny toczy się w KL Auschwitz - Birkenau. A więc poszukiwane są kobiety o bardzo szczupłych warunkach, kościste etc., w każdej grupie wiekowej w rolach statystek epizodystek więźniarek obozowych;
- dziewcząt i kobiet z krótkimi włosami lub z możliwością ich ścięcia na planie filmowym (dodatkowe warunki wynagrodzenia i gra w pierwszym planie);
- szczupłych mężczyzn, o krótko ściętych włosach, smukłych na twarzy (do statystowania w obozowych strojach).

Jeżeli spełniasz te warunki lub wiesz o takich osobach w swojej rodzinie lub wśród bliskich powiadom ich o przesłuchaniu i przyjdź/ przyjdźcie na casting!
Casting (przesłuchanie wszystkich chętnych kandydatów do postaci dla ról pierwszo, drugoplanowych i epizodów - jest ich do rozdania ponad 130) odbędzie się już jutro tj. w piątek 9 grudnia 2016 roku, w sali narad Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej w godz. od 15:00 do 17:00 (ul. Berka Joselewicza 5, 33-200 Dąbrowa Tarnowska).

Bliższe informacje na temat castingu znajdują się na plakacie (w załączeniu) oraz na stronie internetowej Powiatu Dąbrowskiego pod linkiem:
Link


Spotkanie z Ks. Prałatem Tadeuszem Bukowskim

Zakup publikacji ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa"

Zakup nowych książek

„Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”

W 2016 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie po raz kolejny otrzymała dofinansowanie w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych w wysokości 6 500,00 zł. Pozyskane środki pozwoliły znacząco wzbogacić księgozbiór placówki. Za otrzymaną kwotę zakupiono łącznie 340 egz. nowości wydawniczych, z czego 227 stanowią publikacje dla dzieci i młodzieży, zarówno z zakresu literatury pięknej jak i popularnonaukowej. Z kolei księgozbiór dla dorosłych wzbogacił się łącznie o 113 pozycji, w tym 70 egz. to literatura piękna polska i zagraniczna, a 43 literatura naukowa i popularnonaukowa.
Realizując zadanie w szczególności kierowano się zapotrzebowaniem czytelniczym, uzupełniając publikacje najczęściej poszukiwane przez użytkowników biblioteki. Zakupiono także wiele tytułów aktualnych na rynku nowości wydawniczych z zakresu beletrystyki oraz literatury niebeletrystycznej. W znaczącym stopniu wzbogacono zbiory dla najmłodszych czytelników, które obok pięknej, kolorowej szaty graficznej i często nietypowej formy odznaczają się także wysokimi walorami edukacyjnymi i poznawczymi.

Zaproszenie na spotkanie z Ks. Prałatem Tadeuszem Bukowskim

Uwaga- zajęcia taneczne

Konferencja w Kinie za Rogiem

KINO ZA ROGIEM8 listopada 2016 r. w Kinie za Rogiem prowadzonym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Oleśnie odbyła się konferencja poświęcona promocji idei małych społecznościowych kin działających pod marką Kino za Rogiem W spotkaniu licznie udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych oraz instytucji kultury z wybranych gmin województw małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Na przykładzie Kina za Rogiem w Oleśnie zaproszeni goście zostali zapoznani z zasadami tworzenia oraz funkcjonowania tego rodzaju kin, gdzie w salach o powierzchni kilkudziesięciu metrów kwadratowych funkcjonują kameralne kina wyposażone w cyfrowy sprzęt gwarantujący wysoką jakość dźwięku i obrazu. To oryginalna niskobudżetowa propozycja kulturalna dla środowisk, które nigdy nie miały możliwości obcowania ze sztuką filmową w kinie z prawdziwego zdarzenia.
Organizatorami konferencji byli: Sieć Kino za Rogiem reprezentowana przez jej Prezesa, a zarazem twórcę Grzegorza Molewskiego, Joannę Molewską oraz Wiktorię Przybylską; Wójt Gminy Olesno i Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie.

Zajęcia pilatesu wznowione

"Zapach miasta po burzy" - spotkanie DKK

Dyskusyjny Klub Książki

24 października 2016 roku odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem nasze literackie rozważania krążyły wokół książki Olgierda Świerzewskiego pt. „Zapach miasta po burzy”.

Choć ilość stron początkowo napawa pewnymi obawami, a nawet zniechęceniem, bardzo szybko okazuje się, że debiut Świerzewskiego to prawdziwe arcydzieło. Autor raczy czytelników doskonale wyważonym połączeniem wątku romantycznego z historycznym, obyczajowym, a nawet politycznym. Do tego jeszcze porywające i trzymające w napięciu opisy rozgrywek… szachowych! Książka przepełniona jest mnogością wątków i emocji. A wszystko napisane tak dobrze, że czytelnik delektuje się każdą kolejną stroną i czuje szczery żal, zbliżając się ku końcowi…

„Zapach miasta po burzy” to pasjonująca historia dwóch rosyjskich mistrzów szachowych, dla których sport i osiągnięcie perfekcji w swoim fachu są tak ważne, że aż wyniszczające. Każdy z nich jest inny – Oleg to buntownik, żywy symbol pieriestrojki i zwolennik przemian politycznych. Z kolei Anatolij gra w szachy z Breżniewem i doskonale wie, że jego życie i kariera zależą wyłącznie od rządzących. Pomimo tych oczywistych różnic, wiele ich łączy. Obydwaj żyją w kraju, w którym nawet szachy są „sprawą narodową”, a wyniki w rozgrywkach niejednokrotnie dyktowane są przez Sportkomitet. Obydwaj pragną być najlepsi. Obydwaj boleśnie przeżywają swoją samotność. Obydwaj kochają tę samą kobietę…
Okazuje się, że sukces, tytuł mistrza świata, sława, majątek, pasja są nic nie warte, gdy zabraknie miłości.

Na następne spotkanie zapraszamy 28 listopada2016 r. tradycyjnie o godz. 14:00. Tym razem dyskutować będziemy o książce Michaela Kupfmüllera pt. „ Wspaniałość życia”.

Koncert pt. "Dedykacje dla Powiśla" XXVI Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej

Kolejna odsłona Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej za nami. Już po raz jedenasty gościliśmy znamienite grono artystów z kraju i zagranicy (Australia, Węgry, Ukraina, Wietnam, Rosja), który zatrzymali się w Oleśnie niosąc poezję, satyrę, balladę i piosenkę literacką, czyli „Dedykacje dla Powiśla”. Licznie zebraną widownię czarowali pięknymi strofami, humorem i muzyką. Koncert poprowadził Dyrektor Organizacyjny Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej Andrzej Grabowski, a na scenie wystąpili: Lech Konopiński, Kazimierz Burnat, Géza Cséby, Jan Dydusiak, Wołodymyr Garmatiuk, Artur Grabowski, Oksana Chukhlib, Stefan Jurkowski, Krystyna Konecka, Taras Lazurkiewicz, Maria Ludkiewicz-Bilous, Lam Quang My, Lidiya Plakhtiy, Wladimir Stockman.
Do rodziny wędrujących artystów przyłączył się także zaprzyjaźniony z biblioteką w Oleśnie Grzegorz Plewniok z Bierunia Nowego. Wieczór obfitował w wiele emocji i doznań artystycznych. Od zachwytu, poprzez łzy wzruszenia, a na szczerym serdecznym śmiechu kończąc. A wszystko to za sprawą wybitnych gości, którzy w wyjątkowy sposób potrafili dotrzeć do publiczności. Występ został nagrodzony gromkimi brawami, a ciepła, rodzinna atmosfera, wyczarowana zarówno przez wspaniałych artystów jak i równie cudowną widownię sprawiła, że prawie trzygodzinne spotkanie upłynęło w mgnieniu oka. W podziękowaniu za niezwykłe, niezapomniane chwile bohaterowie wieczoru otrzymali wyjątkowy upominek w postaci tortu okolicznościowego, ufundowanego przez Państwa Małgorzatę i Dariusza Oleś.
Impreza odbyła się w przepięknej jesiennej scenerii wyczarowanej przez Ks. Krzysztofa Trzepacza, która spotkała się z ogromnym uznaniem wszystkich gości biorących udział w imprezie.
Na zaproszenie organizatorów odpowiedzieli m.in. Ks. Prałat Jan Rybak Ks. Proboszcz Parafii w Oleśnie oraz Księża Wikariusze Ks. Krzysztof Trzepacz i Ks. Marek Migacz; Kazimierz Tęczar – Sekretarz Miasta i Gminy Szczucin; Krzysztof Bryk – Przew. Komisji Edukacji i Polityki Społecznej Rady Powiatu w Dąbrowie Tarnowskiej; Ewa Drzazga – Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej z siedzibą w Brniu; Jarosław Boryczka - Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu; Red. Urszula Skórka z Kuriera Dąbrowskiego; Irena Kawa - Kierownik ŚDS w Oleśnicy; Jarosław Bartoń – Radny Powiatowy oraz Radni Rady Gminy Olesno; Dyrektorzy, kierownicy i pracownicy zaprzyjaźnionych instytucji kulturalnych, oświatowych, opiekuńczych i służby zdrowia; Pracownicy Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej; Bibliotekarze z bibliotek publicznych z terenu Powiatu Dąbrowskiego oraz przyjaciele i czytelnicy biblioteki.

Spotkanie odbyło się 5 października 2016 r. w sali bibliotecznej Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie, a jego organizatorami i gospodarzami byli Wójt Gminy Olesno Witold Morawiec i Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie. Wsparcia finansowego udzieliła Powiatowa Biblioteka Publiczna z siedzibą w Brniu, Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Lokalnego Gminy Olesno oraz I Oddział Banku Zachodniego WBK w Dąbrowie Tarnowskiej, którym kieruje Dyrektor Ewa Dudzik.Impreza przygotowana została w ścisłej i wszechstronnej współpracy współorganizatora, którym było Stowarzyszenie Klub Seniora „Sami Swoi” w Oleśnie z Prezesem Haliną Dojka na czele i przy ogromnym wsparciu organizacyjnym i rzeczowym członkiń Dyskusyjnego Klubu Książki w Oleśnie.

Niezwykła i bogata oprawa spotkania to także zasługa wspaniałych i niezawodnych przyjaciół biblioteki. Gospodarze wystosowali specjalne, rymowane podziękowania do wszystkich, którzy pomogli w przygotowaniu imprezy, a byli to:Stowarzyszenie Klub Seniora „Sami Swoi” w Oleśnie, Dyskusyjny Klub Książki w Oleśnie, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Lokalnego Gminy Olesno, Biblioteka Powiatowa z siedzibą w Brniu, Ks. Krzysztof Trzepacz, Aneta Kukla z Olesna - szkółka „Zielony Ogród”, Małgorzata i Dariusz Oleś z Olesna - Zakład Piekarniczo Cukierniczy, Ewa i Roman Partyńscy, Anna i Adam Rzemińscy, Joanna Dyjak, Dorota i Janusz Skowron, Dorota Wenc - Centrum Polonii w Brniu, Pracownicy Firmy Radbet z Olesna, Czesław Mosio, Anna Plata, Urszula Sajdera, Renata Morawiec, Renata Nowak.

Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na tradycyjny powiślański poczęstunek przygotowany przez członków Stowarzyszenia Klub Seniora „Sami Swoi” w Oleśnie, Dyskusyjnego Klubu Książki w Oleśnie oraz pracowników Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie.
Magiczna atmosfera wieczoru towarzyszyła wszystkim jeszcze po zakończeniu koncertu. Artyści, którzy zawarli w Oleśnie wiele przyjaźni mogli ponownie spotkać znajome twarze… serdecznym powitaniom, radosnym rozmowom nie było więc końca...
Jak napisał Nestor Satyry Polskiej Lech Konopiński
„ Lecą nam latka tak jak liście
I życie barwią nam wzorzyście!
Jeżeli bardzo się postarasz
Królewski możesz utkać arras…”

Długa jesień przed nami tkajmy więc piękne arrasy z cudownych słów i sięgajmy po utwory naszych tegorocznych Jesiennych gości.

"Mąż z ogłoszenia" - spotkanie DKK

Dyskusyjny Klub Książki


Kobieta, mężczyzna, poszukiwanie miłości, dążenie do szczęścia, do tego zabawne nieporozumienia, odrobina niedomówień, kilka ukrytych faktów i nieco mroczna przeszłość. Oto gotowy przepis na zabawną i wzruszającą powieść obyczajową. I chociaż wyjdzie nam z tego historia, jakich wiele wśród powieści beletrystycznych, to jednak trzeba otwarcie przyznać, że co jakiś czas każdy ma chęć, aby sięgnąć po coś „łatwego, lekkiego i przyjemnego”. Właśnie do tego rodzaju literatury należy zaliczyć książkę Jane Graves pt. „Mąż z ogłoszenia”. To „typowo kobiece czytadło” było przedmiotem rozmowy podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbyło się w Oleśnie 26 września 2016 roku.

Ponad trzydziestoletnia Alison ze zgrozą uświadamia sobie, że w zastraszającym tempie przybywa jej lat, a wszystkie dotychczasowe związki okazywały się kompletnymi porażkami. Choć kobieta marzy o typowym, spokojnym, a nawet nudnawym życiu u boku męża i dzieci, ma straszliwego pecha do mężczyzn. Trafił jej się między innymi zakochany w motocyklach gej oraz amator miłosnych trójkątów… W końcu zdesperowana Alison postanawia skorzystać z pomocy profesjonalnej swatki. Okazuje się jednak, że ową swatką jest… mężczyzna! Na dodatek szalenie przystojny i czarujący. Niestety urok osobisty Brandon nie wystarcza – mężczyzna nieświadomie znajduje dla swojej klientki samych koszmarnych kandydatów. A jednak, pomimo tylu niepowodzeń, na horyzoncie pojawia się ten jedyny, wymarzony i idealny…

Na kolejne spotkanie zapraszamy 24 października 2016r., o godz. 14:00, będziemy rozmawiać o książce Olgierda Świerzewskiego pt. "Zapach miasta po burzy".

XXVI Międzynarodowa Galicyjska Jesień Literacka

Wygenerowano w sekund: 0.02
2,900,998 Unikalnych wizyt