Nawigacja

Instytucje wspierające

W bibliotece.pl Kino za Rogiem Unia Europejska
Program Leader Lokalna Grupa Działania „Perły Ponidzia” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Instytut Książki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona Polski Instytut Sztuki Filmowej

Statystyka

stat4u

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Biblioteka w Oleśnie

Kino za rogiem Facebook Kręgielnia Olesno

Losowe zdjęcie

Warto przeczytać

Nowości książkowe

Pagerank

My Google Pagerank

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie w katalogu Gwiazdor

Wikipedia


Katalog Onet.plKatalog Onet.plKatalog Onet.pl
Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie
Całkowita liczba odwiedzin:
2291273

Warsztaty z zakresu "pisania" ikonW dniach 12 marca 2012 r. oraz 16 kwietnia 2012 r. członkinie Klubu Rękodzieła Artystycznego działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Oleśnie uczestniczyły w niecodziennych warsztatach prowadzonych przez ANNĘ LORENOWICZ poświęconych sztuce ikonografii. Na spotkaniach prowadząca nie tylko przybliżyła historię i technikę "pisania" ikon, ale także w ramach zajęć praktycznych - krok po kroku zaprezentowała etapy ich powstawania w wyniku czego każda z uczestniczących w zajęciach pań wykonała samodzielnie obraz ikonograficzny.

Czym jest ikona i jaka jest jej symbolika ?
Na soborze w 860 roku stwierdzono, że "to co Ewangelia głosi przez słowo, to ikona zwiastuje nam i uobecnia przez barwy" , a jeden z bardziej znanych myślicieli dwudziestowiecznej Rosji, Paweł Floreński napisał, że „ikona to wyobrażone kolorami Imię Boże”;. W ikonach zostało przedstawione to co głosi się poprzez słowo obwieszczając tajemnice zawarte na kartach Biblii. Według Św. Bazylego Wielkiego jest to „milczące malarstwo ukazujące przez przedstawienie, to co słowo nauczania daje słuchowi”. Do dziś, więc ikonopiści idąc za pouczeniem Świętego Jana Damasceńskiego „obraz człowieka przenoszą na deski przy pomocy niektórych barw, rozkładając – dzięki umiejętnościom naśladowania- właściwe i odpowiednie kolory tak, by piękność pierwowzoru (...) przechodziła w podobiznę”.
Twórcy ikon mówią zawsze o „pisaniu”; obrazu, a nie malowaniu. Ikona jest bowiem-jak pisze Jim Forest- teologią wyrażoną obrazami i kolorem. Zrodziła się w kręgu wschodniego, apofatycznie nastawionego chrześcijaństwa. Tę apofatyczność czyli twierdzenie, że nie możemy wiele powiedzieć o Bogu w naszym ograniczonym, ludzkim języku, że cokolwiek o Nim powiemy będzie bardziej niepodobieństwem niż podobieństwem, widać w ikonografii wyraźnie. Ikony są raczej surowe, oschłe, wstrzemięźliwe, statyczne. Twarze i sylwetki, postaci ukazane w przedstawieniach nie pokazują ich uczuć. Każda kreska i każdy kolor użyty w ikonie są podporządkowane tajemnicy, o której obraz ma opowiedzieć. Ikony winny być wrotami prowadzącymi do modlitwy. Zawsze anonimowy autor ikony jest jakby autorem mapy, który chce pomóc nam podążać we właściwym kierunku. Pisze więc kolorami i kształtami licząc, że wywołają drgnienia naszej duszy, że pobudzą nas i otworzą na mistyczną, Bożą rzeczywistość, że pomogą nam dobrze i pewnie kroczyć naszą drogą do Królestwa Niebieskiego. Kolory współtworzą ten język umownych sygnałów i znaków:
Niebieski – niebo, duchowość, mistycyzm
Zielony – życie, kwitnienie, płodność, bogactwo wewnętrzne, wieczna młodość
Brąz – ziemia, materia, ubóstwo
Czerwień – życie, krew, piękno, czystość
Purpura – władza, bogactwo
Biel – boskość, czystość, niewinność
Złoto – świętość, cześć, niezniszczalność, chwała Boża.
Wszystkie te ciekawe informacje przekazała uczestniczkom spotkań poświęconych "pisaniu" ikon prowadząca warsztaty Anna Lorenowicz, której serdecznie dziękujemy za niezwykłą podróż w świat obrazów stanowiących piękny rodzaj modlitwy."Uciekinierka" Alice Munro w DKK

Dyskusyjny Klub Książki


"UCIEKINIERKA" to osiem opowiadań o kobietach, które doświadczają nieprzewidywalności życia. W każdym z nich Alice Munro z przenikliwością ukazuje napięcia kryjące się pod powierzchnią codzienności, ze znaczących drobiazgów komponuje przejmujący obraz złożoności relacji międzyludzkich, sprawia, że prawda o ludzkim życiu wyłania się z najdrobniejszych, najzwyklejszych chwil.

Ta właśnie pozycja była przedmiotem spotkania podczas spotkania DKK w Oleśnie, które odbyło się 19 marca 2012 r. Uczestniczki dyskusji zgodnie podkreśliły, że na szczególną uwagę zasługuje fakt, że w każdym z opowiadań można znaleźć głębię i mądrość, a autorka z przenikliwością sonduje kobiecą psychikę, jej bohaterki, chociaż bywają łatwowierne, naiwne czy lekkomyślne niepozbawione są inteligencji. Potrafią analizować swoje zachowania, zdarzenia z przeszłości i starają się dociec przyczyn własnych przeżyć.

Alice Munro - kanadyjska pisarka zaliczana do najwybitniejszych żyjących autorek krótkich form prozatorskich. Napisała dwanaście zbiorów opowiadań i jedną powieść. Otrzymała wiele nagród i wyróżnień, w tym w 2009 roku została laureatką prestiżowej Międzynarodowej Nagrody Bookera - przyznawanej za całokształt twórczości. "Uciekinierka" to dziesiąty zbiór opowiadań Alice Munro (wydany w Kanadzie w 2004 roku) i pierwsza jej książka przełożona na język polski.


Kolejne spotkanie DKK odbędzie się 23.04.2012 r., a tematem dyskusji będzie powieść "Obsługiwałem angielskiego króla" autorstwa Bohumila Hrabala.


"Zapach kobiety" koncert zespołu MAES-TRIOWójt Gminy Olesno, Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Oleśnie byli organizatorami niecodziennego koncertu pt. "ZAPACH KOBIETY", który dedykowany był Paniom z okazji Dnia Kobiet. Było to wydarzenie niezwykłe ze względu na wybitnych artystów, którzy wystąpili w Oleśnie przed ponad stu osobową widownią, a był to zespół MAES-TRIO w składzie: Marzena Mikuła Drabek- fortepian, Jacek Gros - skrzypce oraz Dariusz Kasperek - klarnet. Wszyscy obecni na spotkaniu byli zauroczeni piękną muzyką oraz wirtuozerią jej wykonania. Obok utworów klasycznych takich jak min. Czardasz, Taniec szablami, Skrzypek na dachu, Nad pięknym, modrym Dunajem czy tytułowy Zapach kobiety nie zabrakło także znanych szlagierów takich jak Usta milczą, dusza śpiewa, Sex appeal, Umówiłem się z nią na dziewiątą i Miłość Ci wszystko wybaczy, które zostały pięknie zaśpiewane przez widownię przy akompaniamencie Zespołu MAES-TRIO. Artyści zaprezentowali "dawkę" klasyki, rozrywki, a nawet po części piosenki aktorskiej. Muzyka przeplatana była słowem, którym Pani Marzena zgrabnie wprowadzała widzów w klimat poszczególnych utworów. Występ dostarczył uczestnikom spotkania niezapomnianych wrażeń, "unosząc" wszystkich w czarowną krainę muzyki. Spotkanie odbyło się w kameralnej, przytulnej sali, która na to wydarzenie przybrała wystrój kawiarniany, w intymnej atmosferze palących się świec, a publiczność mogła nacieszyć oczy i uszy pięknym koncertem.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się min. Przewodnicząca Rady Powiatu Barbara Pobiegło, Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarn. Ewa Drzazga z małżonkiem, Kierownik MGOSiR w Dąbrowie Tarn. Grażyna Gawlik, Kierownik ODR w Dąbrowie Tarn. Anna Morawiec, Właścicielka Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej "Unident" w Dąbrowie Tarnowskiej Mariola Zdanowska Gęza z mężem, Dyrektorzy i Kierownicy z zaprzyjaźnionych bibliotek publicznych i szkolnej Edyta Jurczyk z Mędrzechowa, Lucyna Mirecka z Bolesławia, Ewa Cholewa z Grądów i Renata Ryczek z Olesna, Dyrektor Gimnazjum w Oleśnie Barbara Wójcik ze współpracownikami, Przewodniczący Komisji Kultury RG Olesno Roman Gruchała oraz Radna Teresa Ryczek, Sekretarz Gminy Janusz Plata, V-ce Dyrektor SP w Oleśnie Zofia Janeczek ze współpracownikami, Dyrektor SP w Ćwikowie Halina Dojka ze współpracownikami, przedstawiciele Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Oleśnie lek. Bogumiła Weryńska, lek. Beata Morelewska oraz Beata Srzyniarz, Agata Wrona i Edyta Czapiga, właścicielka miejscowej apteki Anna Morelewska Dorosz, zaprzyjaźnieni sołtysi Marta Kądzielawska, Maria Merchut i Maria Mroczkowska, pracownicy, czytelnicy i przyjaciele Biblioteki (ukłony w kierunku wszystkich zaprzyjaźnionych Pań emerytek), Ośrodka Kultury oraz Kierownika Zespołu Marzeny Mikuła Drabek, która pochodzi z Oleśnicy przez co gościła w naszej Gminie ze szczególnym sentymentem. Zdecydowaną większość wśród zaproszonych gości, ze względu na okoliczność, stanowiły Panie.

Spotkanie utrwalił w obiektywie aparatu Konrad Wójcik, który po raz kolejny bezinteresownie w sposób profesjonalny, a zarazem artystyczny uwiecznił ważne dla organizatorów wydarzenie za co otrzymał od nich serdeczne podziękowania.

Spotkanie odbyło się dnia 7 marca 2012 r. w świetlicy Urzędu Gminy w Oleśnie, a gospodarzami wieczoru byli Wójt Gminy Olesno Witold Morawiec, Dyrektor GOK w Oleśnie Wanda Chlastawa i Dyrektor GBP w Oleśnie Małgorzata Morawiec.

Organizatorzy Koncertu składają serdeczne podziękowania Artystom Marzenie Mikuła Drabek, Jackowi Gros i Dariuszowi Kasperek za niezapomnianą ucztę duchową oraz wszystkim gościom za stworzenie cudownej atmosfery i bardzo ciepłe przyjęcie koncertu oraz za liczne przybycie.


MAES-TRIO

Zespół występujący w oryginalnym, bardzo rzadko spotykanym składzie instrumentalnym: fortepian – skrzypce – klarnet. Swoją działalność koncertową rozpoczął w 2001 roku. Występuje w składzie:

Marzena Mikuła-Drabek – założycielka Zespołu, pianistka, kompozytorka, aranżerka, kierownik muzyczny Teatru Nowego w Zabrzu, laureatka Złotej Maski za aranżacje ballad B. Okudżawy. Uhonorowana Nagrodą Prezydenta Miasta Zabrze w Dziedzinie Kultury, odznaczona Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Koncertowała we Francji z Orkiestrą Konserwatorium Paryskiego, jako akompaniator brała udział w Konkursie Muzycznym w Genewie. Jest autorką muzyki do ponad 50 sztuk teatralnych oraz wszystkich aranżacji wykonywanych przez trio utworów. Spektakle z Jej muzyką zrealizowały oprócz Teatru Nowego także inne teatry min. w Sosnowcu, Kielcach, Zielonej Górze, Tarnowie.

Jacek Gros – pierwszy skrzypek i solista orkiestry Teatru Rozrywki w Chorzowie, odtwórca tytułowej postaci w „Skrzypku na dachu”, posiada w swoim dorobku kilka nagrań płytowych min. „Ordonka” , „Krzyk” i „Dyzma". Zajmuje się również kompozycją i aranżacją.

Dariusz Kasperek– jedyny w Polsce klarnecista, który otrzymał Złotą Płytę (za wykonanie partii solowych w albumie Kławdi Kałudowa „Canzonetta”). W dorobku posiada kilkanaście płyt. Współpracuje min. z Filharmonią Śląską i Opolską, Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia oraz śląskimi teatrami muzycznymi.

Gminny Konkurs Plastyczny "MOJA RODZINA""MOJA RODZINA" to hasło konkursu plastycznego zorganizowanego w ramach zajęć w czasie ferii zimowych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Oleśnie oraz Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Prace oceniane były w trzech kategoriach wiekowych. Jury konkursowe w składzie: Janina Niemiec - Przewodnicząca oraz członkowie Urszula Kaczmarska i Władysława Cabaj po obejrzeniu wszystkich prac złożonych do konkursu dokonało ich oceny i przyznało w poszczególnych kategoriach wiekowych następujące miejsca:

I kategoria wiekowa - Przedszkolaki
wszyscy równorzędne I miejsca

II kategoria wiekowa - klasy I-III
I miejsce Gabriela Kozaczka
II miejsce Magdalena Szkotak
III miejsce Julia Wróbel

III kategoria wiekowa
I miejsce równorzędne Magdalena Dynak i Angelika Ryczek
II miejsce Tomasz Lupa

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali stosowane nagrody ufundowane przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i dyplomy okolicznościowe. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 23 lutego 2012 r.


Kwiatowa zapowiedź wiosnyDnia 22 lutego 2012 r. odbyły się warsztaty plastyczne prowadzone przez Kierownika Filii Bibliotecznej w Zalipiu Helenę Lelek. Uczestnicy spotkania wykonywali urocze kwiaty z bibuły aby wręczyć je następnie jako upominki na Dzień Kobiet swoim mamom.

Zimowy Bal Karnawałowy
Jedną z atrakcji zorganizowanych przez bibliotekę w czasie ferii zimowych był bal karnawałowy dla dzieci i młodzieży. W zabawie, która odbyła się 21.02.2012 r. udział wzięło ponad 30 uczestników, a w jej przeprowadzeniu pomogła Anna Dojka. Większość zaprezentowała piękne i oryginalne przebrania, a tańce, zabawy, konkursy z nagrodami oraz skromny poczęstunek sprawiły, że czas minął bardzo szybko w miłej i sympatycznej atmosferze.

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM
"CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM" to ogólnopolska kampania społeczna prowadzona przez Fundację "ABCXXI cała Polska czyta dzieciom". Do akcji przystąpiła także Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie, która w ramach zajęć w czasie ferii zimowych przeprowadziła warsztaty z książką, polegające na tym, że trzy dziewczynki Weronika Morawiec, Magdalena Szkotak i Natalia Łoś zaprezentowały teksty, a później uczestnicy zajęć za pomocą gestów przedstawiali wybranych bohaterów z przeczytanych utworów, widownia zaś próbowała odgadnąć o jaką postać chodzi. Uczestnicy konkursów każdorazowo byli nagradzani zakładkami do książek i kalendarzykami, które biblioteka na potrzeby akcji otrzymała od Fundacji. W przygotowanie i przeprowadzenie tych zajęć zaangażowana została zaprzyjaźniona z biblioteką od wielu lat emerytowana nauczycielka Władysława Cabaj.

Ferie w biblioteceW trakcie ferii zimowych Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie podobnie jak w poprzednich latach prowadziła szereg różnorodnych zajęć do dzieci i młodzieży, którzy nie wyjechali na zimowy wypoczynek. Uczestnicy zajęć bardzo chętnie i licznie uczestniczyli w warsztatach plastycznych, konkursach, grach i zabawach ruchowych. W tym roku zajęcia zorganizowane zostały we współpracy z Gminną Komisją d/s Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która nie tylko przekazała na ten cel środki finansowe, ale także jej Koordynator Janina Niemiec prowadziła jedno ze spotkań.

Haftujemy matematycznieNa kolejnych trzech spotkaniach Klubu Rękodzieła Artystycznego, które odbyły się kolejno 13, 20 i 24 lutego 2012 r. Panie zdobywały umiejętności w zakresie haftu matematycznego. Dzięki tej technice powstały piękne i oryginalne kartki wielkanocne.

"Córka grabarza" w DKK

Dyskusyjny Klub Książki
Powieść "Córka grabarza" autorstwa Joyce Carol Oates była przedmiotem dyskusji na kolejnym spotkaniu DKK w Oleśnie, które odbyło się dnia 06.02.2012 r.

Książka wyzwoliła wiele emocji, gdyż jej treść zawiera szereg różnorodnych wątków. Widzimy tu sprawę dyskryminacji ludzi innych narodowości, balast jaki ponosili uczciwi Niemcy, którzy uciekli przed okrucieństwem wojny do Ameryki, - zwłaszcza, że była to rodzina żydowska. Fakt, że w "starym" kraju należeli przed wojną do inteligencji nie pomógł im w nowym środowisku, gdzie od razu zostali "zaklasyfikowani" do gorszej kategorii z powodu swego ubóstwa i fachu jaki podjęty został przez ojca rodziny. Drugą istotną sprawą jest rozpad rodziny, która wcześniej była normalna bez problemów, a w nowym środowisku nie potrafiła przetrwać próby, co skończyło się zanikiem uczuć rodzinnych oraz sprawiło, że główna bohaterka na całe życie została emocjonalnie okaleczona. Kiedy po tragicznej śmierci rodziców została sama lokalna społeczność roztoczyła nad nią swoją opiekę, a była nauczycielka zabrała do siebie próbując zrobić z nieufnego i wychowanego w atmosferze ateizmu dziecka, dobrą chrześcijankę. Jest już jednak za późno i nawet najlepsze podejście nie jest w stanie zatrzeć wspomnień z dzieciństwa. Rebeka, tytułowa córka grabarza buntuje się, nienawidzi a równocześnie rozpaczliwie szuka miłości i jej pierwsza sympatia zostaje jej mężem, co okazuje się pomyłką, gdyż ukochany okazuje się sadystą. Mają syna, którego Rebeka kocha ponad wszystko i któremu wpaja zamiłowanie do nauki i wiedzy, mając świadomość własnych braków w tym zakresie. Powieść w zasadzie nieskomplikowana jednak zawiera ładunek swego rodzaju smutku i przygnębienia oraz przeświadczenie, że życie głównej bohaterki mogłoby się zupełnie inaczej potoczyć gdyby dorastała w normalnej rodzinie. Książka bardzo wciąga i czyta się ją na przysłowiowym "jednym oddechu" od "deski do deski".

Koalicja na rzecz rozwoju Gminnej Biblioteki Publicznej w OleśnieUdział w II rundzie Programu Rozwoju Bibliotek przynosi wiele korzyści, nie tylko materialnych uczestniczącym w nim bibliotekom. Bibliotekarze korzystają w szeregu szkoleń i warsztatów, których głównym celem jest rozwój placówek bibliotecznych oraz ich aktywne uczestnictwo w życiu społeczności lokalnych. Owocem spotkań warsztatowych prowadzonych przez trenera Ewę Chromniak ma być plan rozwoju biblioteki opracowany przy współpracy środowiska lokalnego. Realizując te założenia Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie zorganizowała 23 stycznia 2012 r. spotkanie Grupy Przyjaciół Strategicznych w celu przeprowadzenia analizy SWOT swojej działalności. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele organu prowadzącego - Radni Rady Gminy (członkowie Komisji Kultury), Dyrektorzy zaprzyjaźnionych instytucji, z którymi biblioteka najwięcej współpracuje: Szkół Podstawowych, Gimnazjum, Przedszkola, Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli, Gminnego Ośrodka Kultury, Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Przedstawiciele Urzędu Gminy , OSP w Oleśnie, Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Lokalnego Gminy Olesno, Członkowie DKK, zaprzyjaźnieni bibliotekarze szkolni, prywatni przedsiębiorcy, czytelnicy oraz wszyscy Pracownicy biblioteki. Spotkanie było bardzo kreatywne i zaowocowało nie tylko solidną i szczegółową analizą słabych i mocnych stron biblioteki, ale także utworzeniem koalicji na rzecz rozwoju placówki. Materiał wypracowany w trakcie spotkania zostanie wykorzystany do dalszej pracy nad planem rozwoju Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie.


Życzenia Świąteczne"Odrobiny ciepła dzięki ludzkiej życzliwości,
odrobiny światła w mroku dzięki szczeremu uśmiechowi,
radości w smutku dzięki ludzkiej miłości
i nadziei na lepsze jutro w chwilach niepokoju..."

Zdrowych, radosnych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia

przeżywanych w miłej rodzinnej atmosferze

oraz wszelkiej pomyślności w Nowym 2012 Roku

wszystkim Czytelnikom i Przyjaciołom Biblioteki

życzą

Pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie


Magia Świąt w Klubie RękodziełaOryginalne bombki wykonywały członkinie Klubu Rękodzieła Artystycznego na spotkaniu, które odbyło się 19.12.2011 r. Ozdoby te będą dodawać uroku naszym choinkom oraz domom w tym najpiękniejszym w roku okresie Świąt Bożego Narodzenia.
Zajęcia prowadziła Elżbieta Dymon.

"Inna wersja życia" Hanny Kowalewskiej w DKK

Dyskusyjny Klub Książki


Ostatnie w 2011 roku spotkanie DKK w Oleśnie, które odbyło się 12 grudnia poświęcone zostało powieści Hanny Kowalewskiej pt. "Inna wersja życia".
Fabuła książki osnuta jest wokół wspomnień głównej bohaterki, która poszukuje przyczyny swoich życiowych niepowodzeń w przeszłości. Dzieciństwo jawi się jej momentami jako "czarna dziura", zwłaszcza miesiące przed i po narodzeniu młodszej siostry, z którą nie czuje żadnej więzi. Głęboko przeżywa także, maskując to chłodem, brak więzi uczuciowej z matką, w której zachowaniu dopatruje się różnych złych wspomnień z dzieciństwa, zwłaszcza znęcania się nad nią przez ojczyma oraz oddania jej do tzw. "tygodniowego przedszkola". Reasumując można stwierdzić, że złe przeżycia z dzieciństwa rzutują na całe dorosłe życie, zwłaszcza jeżeli brak w nim szczerości, wzajemnego zaufania i rodzinnych uczuć. Nigdy nie należy oceniać sytuacji bez uprzedniego wysłuchania drugiej strony i trzeba pamiętać, że nasze zachowanie budzi "sprzężenie" zwrotne, czyli jak my się odnosimy do kogoś, zwłaszcza do najbliższych, tak oni do nas.

Grudniowe spotkanie poświęcone zostało także podsumowaniu rocznej działalności DKK w Oleśnie oraz rozstrzygnięciu nieformalnego plebiscytu ogłoszonego wśród członkiń Klubu na najciekawszą książkę 2011 roku, którą co prawda nie jednogłośnie, ale wybrana została właśnie "Inna wersja życia" Hanny Kowalewskiej.

W uroczystym spotkaniu wziął udział Sekretarz Gminy Janusz Plata, który uczestniczył także w inauguracji działalności Klubu.

BIBLIOTEKA NIECZYNNA W ZWIĄZKU Z CYKLEM SZKOLEŃ

Informujemy wszystkich użytkowników Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie, że w związku z przystąpieniem placówki do PROGRAMU ROZWOJU BIBLIOTEK i związaną z tym koniecznością uczestniczenia w szkoleniach w dniach:
07-08.12.2011 r.
17.01.2012 r.
31.01-01.02.2012 r.
21-22.03.2012 r.
23-24.05.2012 r.
20-21.06.2012 r.

biblioteka w Oleśnie będzie nieczynna.
Za utrudnienia z tego tytułu serdecznie przepraszamy.
Wygenerowano w sekund: 0.08
2,291,273 Unikalnych wizyt