Nawigacja

Instytucje wspierające

Kino za Rogiem Unia Europejska
Program Leader Lokalna Grupa Działania „Perły Ponidzia” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Instytut Książki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona Polski Instytut Sztuki Filmowej W bibliotece.pl W bibliotece.pl

Statystyka

stat4u

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Biblioteka w Oleśnie

Kino za rogiem Facebook Kręgielnia Olesno

Losowe zdjęcie

Warto przeczytać

Nowości książkowe

Pagerank

My Google Pagerank

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie w katalogu Gwiazdor

Wikipedia


Katalog Onet.plKatalog Onet.plKatalog Onet.pl
Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie
Całkowita liczba odwiedzin:
3165247

"Ale ja tak chcę!" - spotkanie DKK w Ćwikowie

Dyskusyjny Klub Książki


13.06.2013 r. w filii bibliotecznej w Ćwikowie odbyło się kolejne spotkanie DKK dla dzieci. Tym razem dyskutowaliśmy o książce Beaty Ostrowickiej „Ale ja tak chcę”. Opowieść przedstawia humorystyczny świat fantazji, ale zawiera również wiele wartościowych pouczeń na temat przyjaznych relacji z innymi ludźmi.

Drzewiaki to bajkowe ludki zamieszkujące pień zwalonego drzewa. Żyją obok siebie, po swojemu, nie dostrzegają potrzeb i upodobań innych. Łączą się natomiast we wspólnej niechęci wobec Nowego, który nie chce być taki, jak wszyscy. Dzięki tej książce uczymy się nie ulegać czyimś życzeniom. Morał opowiadania jest niezwykle ważny w życiu każdego człowieka. Bajka pokazuje, że słowa mogą sprawiać przykrość i powodują samotność. Aby się o tym przekonać należy przeczytać tę książkę

Dodatkowym urozmaiceniem dyskusji było wymyślanie przez wszystkich uczestników dyskusji jakiegoś nowego i oryginalnego nazwiska i uzasadnianie tego wyboru. Zainspirowała nas do tego omawiana bajka, bo było w niej dużo przedziwnych imion. Było przy tym dużo śmiechu i radości. Jednym słowem książka i rozmowa o niej były super!

Kolejne spotkanie odbędzie się 27.06.2013r. Omawiać będziemy „Wiersze” Juliana Tuwima. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci.

Oprac. Paulina Fic

XIX Gminny Konkurs Recytatorski

"Pięciopsiaczki" na DKK w Ćwikowie

Dyskusyjny Klub Książki


Tematem kolejnego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci, które odbyło się 23. 05. 2013 roku w Ćwikowie była książka Wandy Chotomskiej pt. „Pięciopsiaczki”.

W domu Karola, Karoliny, ich rodziców i babci dochodzi do niecodziennego zdarzenia - suczka Balbina rodzi pięcioro szczeniąt – cztery pieski i jedną suczkę. Z racji ilości piesków, babcia nazywa je –„Pięciopsiaczkami”. Małe czworonogi niestrudzenie broją przez cały dzień. Ale wszystko się im wybacza – w końcu to jeszcze dzieci. Psie dzieci. Przed ich właścicielami – sympatycznym rodzeństwem, Karoliną i Karolem, stoi nie lada zadanie: trzeba pięciopsiaczkom znaleźć nowy dom! Dzięki sympatycznym sąsiadom i znajomym szybko udaje się znaleźć dla każdego pieska nowego opiekuna.

Omawiana bajka okazała się strzałem w dziesiątkę, bo również uczestników dyskusji było pięcioro. W związku z tym młodzi miłośnicy książki nazwali więc siebie „Pięcioraczkami”, a panią która towarzyszyła w dyskusji, nazwali mamą Balbiną. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że jest to wesoła i ciekawa książka, poprzeplatana wierszykami, która poza tym, że bawi, uczy odpowiedzialności i miłości do stworzeń słabszych od nas.

Kolejne spotkanie odbędzie się 13 czerwca 2013 r. o godz.14.00. Tym razem będziemy rozmawiać o książce Beaty Ostrowickiej pt. „Ale ja tak chcę”.

Oprac. Paulina Fic

Warsztaty aktywizujące - Filcowanie

22 maja 2013 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Oleśnie odbyły się kolejne warsztaty aktywizujące zorganizowane w ramach realizacji operacji z zakresu Małych Projektów pt. „Zdobywanie nowych umiejętności i promocja aktywnego trybu życia – zajęcia i warsztaty aktywizujące”, współfinansowanej w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW na lata 2007-2013.

Tematem spotkania było wykonywanie ozdób techniką filcowania. Zajęcia poprowadziła doświadczona trenerka Joanna Janus, która nie po raz pierwszy zaskoczyła zgromadzone panie swoją inwencją i twórczą wyobraźnią. Sama technika wywołała mnóstwo zaskoczenia i zachwytu. Okazało się, że filcowe ozdoby, za które w sklepach trzeba sporo zapłacić, można w bardzo prosty sposób wykonać własnoręcznie. Po raz kolejny uczestniczki warsztatów przekonały się, że to, co modne, oryginalne i piękne, wcale nie musi być drogie.

Oprac. Katarzyna Foder

Z Wojciechem Cejrowskim przez świat

Dyskusyjny Klub KsiążkiNa spotkaniu DKK w Oleśnie, które odbyło się 16 maja 2013 r. członkinie pochyliły się tym razem nad książką Wojciecha Cejrowskiego pt. "RIO ANACONDA".
Jest to powieść przygodowo-podróżnicza, która trzyma w napięciu jak dobry kryminał, a momentami bawi i rozśmiesza do łez. Znajdziemy w niej wszystko, co charakteryzuje dobrą książkę, czyli wartką akcję, fantastyczne dialogi, doskonały materiał zdjęciowy. Jej głównym atutem jest to, że opowiada o prawdziwych wydarzeniach i niesamowitym świecie, który my możemy poznać tylko dzięki barwnym opisom autora. Ukazuje rzeczy, w które przeciętny biały człowiek nie wierzy, czego nigdy i nigdzie nie zobaczy i nie doświadczy. Opowieści Cejrowskiego są świadectwem świata, którego już (prawie) nie ma. Dzikie Ziemie dały mu się poznać, a później pozwoliły wrócić do cywilizacji. To cenny dar, którego autor nie zmarnował. Poznając ten dla nas nieznany, można rzec prymitywny świat, zatrzymujemy się na chwilę zastanawiając się, czy ten nasz jest lepszy? Czy może hierarchia wartości tych prostych ludzi żyjących z dala od cywilizacji mobilizuje nas do zastanowienia się nad naszym systemem wartości ?
Książkę wyróżnia jeszcze jedna rzecz, mianowicie "jednak" czyta się wszystkie przypisy, a jak do tego autor nas przekonał.... trzeba dowiedzieć się samemu czytając tę pozycję do czego serdecznie zachęcamy.

"Kukuryku na ręczniku" w DKK

Dyskusyjny Klub Książki


"Mój Kogutku - Złotobutku, wieszam cię tu na gwoździku,
piejże głośno: Kukuryku! Kukurykaj z całej siły, żeby dzieci ręce myły!."


"Kukuryku na ręczniku" - to zbiór 15 opowiadań, w którym poruszone zostały w zabawny sposób tak ważne rzeczy jak: higiena osobista, szanowanie podręczników, posłuszeństwo czy radzenie sobie z codziennymi problemami. Z opowiadań klubowicze dowiedzieli się dlaczego Kubuś zdecydował się myć ząbki, co się stało z brudkiem Grzesia i dlaczego pewnego dnia Petronelka strasznie wstydziła się przed całą klasa. Było też o tym ... jak matematyka po
klasie fika o piłce psotnicy i o tym jak dziada z babą brakowało i co się potem stało.

,,Kukuryku na ręczniku '' Marii Kownackiej to książka, która była tematem dyskusji DKK dla dzieci w Ćwikowie, które odbyło się 9 maja 2013r.

Na kolejne spotkanie zapraszamy 23maja 2013r. o godz.14.00 .Dyskutować będziemy o książce Wandy Chotomskiej pt.,, PIĘCIOPSIACZKI."

Oprac. Paulina Fic

Smerfy w Dyskusyjnym Klubie Książki w Ćwikowie

Dyskusyjny Klub Książki


Kolejne spotkanie DKK dla dzieci odbyło się 25.04.2013. r. Tym razem dyskutowaliśmy o
książce pt. „Smerfowa Orkiestra”.

Bajka opowiada o zespole muzycznym, który ćwiczył hymn na uroczyste przywitanie wiosny. Niestety niekończące się próby i głośna muzyka szybko zaczęły przeszkadzać mieszkańcom wioski. Smerfy postanowiły więc iść głęboko w las by nikomu nie przeszkadzać. Jednak tam niespodziewanie wpadły w zasadzkę zastawioną przez Gargamela. Na szczęście niebieskie stworki po raz kolejny okazały się mądrzejsze i bardziej przebiegłe od czarownika i uszły cało z niebezpiecznej przygody.
Klubowicze stwierdzili, że opowieść o smerfach była niezwykle trzymająca w napięciu, a przede wszystkim ciekawie napisana. Jednym słowem – wszystkim przypadła do gustu. Dzieci miały również okazję podzielić się swoimi wrażeniami, przeżyciami i doświadczeniami związanymi z instrumentami muzycznymi.

Na kolejne spotkanie zapraszany wszystkich chętnych 9 maja 2013 r. o godz.14.00. Tematem dyskusji będzie książka Marii Kownackiej „Kukuryku na ręczniku”.

Oprac. Paulina Fic


Warsztaty aktywizujące - Bukieciarstwo

15 i 16 kwietnia 2013 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Oleśnie odbyły się kolejne warsztaty aktywizujące poświęcone tym razem bukieciarstwu.

Zajęcia prowadziła doświadczona trenerka Małgorzata Mazur, która już po raz kolejny rozbudziła w uczestniczkach warsztatów zmysł estetyczny. Na pierwszym spotkaniu zgromadzone panie uczyły się wykonywania kompozycji z kwiatów sztucznych z wykorzystaniem przedmiotów dostępnych w każdym domu. Wynikiem tych zajęć były niezwykle oryginalne ramki z tektury ozdobione finezyjnymi bukietami. Uczestniczki warsztatów nauczyły się również, jak szybko i łatwo zrobić efektowne wieńce z liści i gałęzi iglaków.
Z kolei podczas drugiego spotkania trenerka zaprezentowała sposoby komponowania bukietów i stroików z żywych kwiatów – zarówno ciętych, jak i doniczkowych. Urozmaiceniem zajęć był konkurs na najpiękniejszy bukiet, ogłoszony przez prowadzącą. Uczestniczki mogły sprawdzić swoje zdolności i wyczucie estetyczne. Jury, w skład którego wchodziły wszystkie zgromadzone panie, jednogłośnie orzekło, że najładniejszy, a zarazem najbardziej oryginalny bukiet wykonała Pani Zofia Węgiel.

Po raz kolejny uczestniczki nie tylko miło, ale również twórczo wykorzystały wolny czas. Efekty warsztatów można podziwiać w galerii.

Oprac. Katarzyna Foder

"Opowieść ojca" na kwietniowym spotkaniu DKK

Dyskusyjny Klub Książki


Czym jest bezgraniczna miłość i nieustanna walka z losem o dobro dziecka? Czym jest brawura i granicząca z szaleństwem odwaga? Co jesteśmy w stanie zrobić, poświecić w trosce o lepsze życie – swoje, a przede wszystkim – dziecka? „Opowieść ojca. Przez mongolskie stepy w poszukiwaniu cudu”, książka Ruperta Isaacsona to niezwykle wzruszająca, ale też napawająca optymizmem i siłą odpowiedź na te pytania. „Opowieść ojca” to prawdziwa historia o sile miłości. To autentyczny opis rozpaczliwej walki o życie i zdrowie dziecka. To również brak zgody na chorobę, która nagle wdarła się w życie dwójki młodych, szczęśliwych, podbijających świat i pragnących przygód ludzi.

Kiedy kilkuletni Rowan zaczął przejawiać zachowania autystyczne, jego ojciec Rupert (dziennikarz i autor książek podróżniczych) szukając cudownego lekarstwa, zauważa, że dziecko ma niezwykły kontakt ze zwierzętami. Stawia więc wszystko na jedną kartę. Podejmuje nierówną walkę z życiem i próbuje odmienić niesprawiedliwy los. Postanawia wyruszyć z synem w podróż do krainy dzikiej przyrody i szamanów – Mongolii.

O efektach tej wyjątkowej podróży „w poszukiwaniu cudu”, o niezłomności rodziców, o sile miłości i wiary rozmawialiśmy na kwietniowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki 18. 04. 2013 roku. Klubowiczki po raz kolejny uznały, że człowiek niejednokrotnie daje się przygnieść różnym nieszczęściom i niepowodzeniom, zapominając, że życie bardzo często daje mu kolejną szansę. Musimy jedynie nauczyć się te szanse dostrzegać i wykorzystywać.

Oprac. Katarzyna Foder

Święto Książki w Oleśnie

Czytanie to marzenie z otwartymi oczami…

23 i 24 kwietnia 2013 roku w ramach obchodów Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża” Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie oraz Wójt Gminy w Oleśnie zorganizowali dwudniową akcję pt. „Uratuj książkę od zapomnienia”. Piękna, pełna radości i życia, słoneczna i prawdziwie wiosenna pogoda oraz nieocenione wsparcie ze strony wieloletnich Przyjaciół Biblioteki znacząco wpłynęły na niezwykłe powodzenie przedsięwzięcia. Zorganizowane przez Bibliotekę Dni Książki zgromadziły około 500 osób.

W ramach zorganizowanej przez Bibliotekę akcji, wszyscy mieszkańcy Gminy Olesno mogli przynieść przeczytane lub niepotrzebne książki i wymienić je na inne. Z tej możliwości skorzystało ponad 40 osób, które postanowiły „uwolnić” swoje książki. W ciągu niespełna dwóch dni na stoisko przyniesiono kilkaset woluminów. Zainteresowanie „uwalnianiem” książek było tym większe, że odbywało się na parkingu przed siedzibą Biblioteki, który na te dwa dni przemieniony został na „Ogródek Literacki”. Wszyscy przechodnie mogli nie tylko zostawić lub przejrzeć zgromadzone książki, ale również usiąść przy słonecznym stoliku i w życzliwym, roześmianym towarzystwie, napić się kawy lub skosztować słodkich wypieków, a przede wszystkim podyskutować o książkach i literaturze. Ponadto wszyscy, którzy postanowili „oddać” swoje książki, zostali nagrodzeni pięknymi symbolicznymi różami, wykonanymi przez jedną z pracownic Biblioteki.

Dodatkowo, w nawiązaniu do obchodów roku Juliana Tuwima oraz Akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”, zorganizowano głośne czytanie najmłodszym wierszy tego poety przez znane, cenione i lubiane w powiecie osoby. Pierwszego dnia w ciągu godziny swoją interpretację najpopularniejszych utworów Tuwima przedstawiali: Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej
w Dąbrowie Tarnowskiej Ewa Drzazga, Starszy Sierżant Agata Bulwa reprezentująca Komendę Powiatową Policji, Ksiądz Krzysztof Trzepacz – Kapelan Gminny Ochotniczej Straży Pożarnej w Oleśnie, Dyrektor Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Oleśnie lek. med. Ryszard Dorosz, Leśniczy Nadleśnictwa w Dąbrowie Tarnowskiej Wojciech Szczebak, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Oleśnie Jarosław Bartoń, Starszy Aspirant Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej Jerzy Ciepiela oraz Sekretarz Gminy Olesno Janusz Plata.

Z kolei w drugim dniu wiersze czytali: V-ce Dyrektor Szkoły Podstawowej w Oleśnie Zofia Janeczek, V-ce Prezes Zarządu Wojewódzkiego Ochotniczej Straży Pożarnej RP w Krakowie Ryszard Pikul, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej – Starszy Brygadier Adam Rzemiński, Podinspektor Marek Banaś Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, Leśniczy Nadleśnictwa w Dąbrowie Tarnowskiej Wojciech Szczebak, Dyrektor Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Oleśnie lek. med. Ryszard Dorosz oraz Wójt Gminy Olesno Witold Morawiec.

Wymienione osoby zaprezentowały m.in. takie wiersze, jak „Lokomotywa”, „Bambo”, „Słoń trąbalski”, „Okulary”, „Rzepka” i „Abecadło”. Utwory były doskonale znane przez zgromadzone dzieci, dzięki czemu głośne czytanie zmieniło się we wspólną recytację. Pełne zaangażowania uczestnictwo uczniów Przedszkola Publicznego w Oleśnie, Szkoły Podstawowej w Oleśnie i Szkół Podstawowych w Ćwikowie, Dąbrówkach Breńskich, Pilczy Żelichowskiej oraz Zalipiu sprawiło, że atmosfera przepełniła się dziecięcym, radosnym entuzjazmem. Trudno ocenić, czy głośne czytanie wierszy Tuwima bardziej zachwyciło dzieci, czy dorosłych. Wszyscy czytający ujawnili ogromny talent sceniczny, wykazali się poczuciem humoru wcielając się w bohaterów czytanych wierszy, a przede wszystkim potrafili wspaniale nawiązać kontakt ze słuchaczami.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wsparli naszą akcję, a w szczególności: Proboszczowi miejscowej Parafii Ks. Prałatowi Janowi Rybakowi, który przyczynił się do rozpowszechnienia tego niecodziennego wydarzenia, Naczelnikowi OSP w Oleśnie Druhowi Czesławowi Mosio i Druhowi Janowi Owca za pomoc organizacyjną w przygotowaniu i przeprowadzeniu akcji, Dyrekcjom przedszkoli oraz szkół podstawowych z terenu gminy za włączenie się do obchodów święta książki oraz wszystkim życzliwym czytelnikom, którzy w tych dniach znaleźli chociaż chwilkę aby razem z nami świętować.

Szczególne jednak podziękowania kierujemy do naszych gości honorowych, którzy docenili znaczenie czytania najmłodszym i pomimo rozlicznych obowiązków służbowych znaleźli czas na wsparcie naszego przedsięwzięcia. Należy dodać, że utwory Tuwima w ich mistrzowskim wykonaniu przeniosły wszystkich zgromadzonych w pełną magii i uroku krainę marzeń.

Oprac. Katarzyna FoderMałopolskie Dni Książki "Książka i Róża" w Oleśnie!!

Kwietniowe spotkanie DKK w Ćwikowie

4 kwietnia 2013 roku w Fili Bibliotecznej w Ćwikowie odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. Tym razem tematem dyskusji była książka Haralda Sonessona pt. "Muminek detektyw".
Bajka opowiada o szczęśliwej rodzinie, w której zapanowało zamieszanie z powodu kradzieży ulubionych jabłek Tatusia. Zdenerwowany Tatuś domagał się, by natychmiast schwytać złodzieja. Muminek postanowił więc wyjaśnić sprawę. Poszukiwania Muminka przyniosły bardzo zaskakujący rezultat. Mali czytelnicy, ale też rodzina Muminków
ze zdumieniem odkryli, że jabłka podkradał sobie przez sen sam Tata Muminka!
Dodatkowym urozmaiceniem spotkania była zabawa w kalambury oraz odgrywanie króciutkich scenek związanych
z omawianą książką.

Klubowiczom tak bardzo spodobały się spotkania DKK, że postanowiliśmy widywać się dwa razy w miesiącu –
w pierwszy i ostatni czwartek każdego miesiąca .

Na kolejne spotkanie zapraszamy już 25 kwietnia 2013 roku. Dyskutować będziemy o książce pt. "SMERFOWA ORKIESTRA".

Oprac. Paulina Fic

LOKALNE TRADYCJE WIELKANOCNE
W dniach 25 i 26 marca 2013 roku odbyły się dwa kolejne warsztaty aktywizujące organizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Oleśnie w ramach realizacji operacji z zakresu Małych Projektów pt. „Zdobywanie nowych umiejętności i promocja aktywnego trybu życia – zajęcia i warsztaty aktywizujące”, współfinansowanej w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW na lata 2007-2013.


Tym razem zajęcia poświęcone były plastyce związanej z okresem Wielkanocy. Były to warsztaty z zakresu zdobnictwa tradycyjnymi motywami kwiatowymi związanymi ze sztuką ludową Zalipia. Prowadziła je malarka Anna Owca, która może się pochwalić sporymi umiejętnościami w tym zakresie. Zajęcia praktyczne poprzedził każdorazowo krótki wykład dotyczący historii zalipiańskiej sztuki ludowej oraz związanych z nią tradycji wielkanocnych. Uczestnicy zajęć w pierwszej kolejności, w ramach ćwiczenia, aby lepiej poznać technikę i materiały (zwłaszcza farby), kolorowali naniesiony na kartkę wzór pisanki wielkanocnej. Drugim etapem było przyozdobienie tradycyjnym "zalipiańskim" motywem kwiatowym własnej pisanki wykonanej z drewna, która z jednej strony została wcześniej pomalowana przez prowadzącą zajęcia, tak aby można się było wzorować wykonując własny malunek. Najwięcej emocji wzbudziły zajęcia związane z wykonaniem palm wielkanocnych, do których uczestnicy sami musieli wykonać tradycyjne kwiaty z bibuły, które następnie wykorzystali komponując swoje palmy tak jak to przed laty robili to nasi przodkowie. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowanie i wzięło w nich przez dwa dni udział łącznie ponad 50 osób w wieku szkolnym z terenu całej Gminy Olesno.

Za pomoc przy zorganizowaniu zajęć dziękujemy OSP w Oleśnie oraz Dyrekcji i Nauczycielom ze Szkoły Podstawowej w Oleśnie.

"Dom nad rozlewiskiem" Małgorzaty Kalicińskiej w DKK

Dyskusyjny Klub Książki
Gdy wszystko idzie pod górkę, kiedy czujemy się zmęczeni i samotni wśród ludzi warto mieć własne "rozlewisko", które nas ukołysze i wyciszy, gdzie będziemy mogli "naładować akumulatory"...

"Dom nad rozlewiskiem" Małgorzaty Kalicińskiej opowiada właśnie o takim miejscu, którego atmosfera sprzyja rozmyślaniom, gdzie można zastanowić się nad sensem życia i odnaleźć spokój. Codzienne, prozaiczne obowiązki pozwalają bohaterom zapomnieć o niepokojach i problemach "wielkiego świata".
Książka ta to wspaniała, pełna ciepła i życiowej mądrości opowieść o drodze, którą trzeba przebyć, by odnaleźć swoje miejsce na ziemi. Pokazuje i uczy nas jak cieszyć się chwilą obecną ale też jak szanować przeszłość i tradycję. Widzimy jak wiele radości można czerpać z obecności drugiego człowieka oraz z prostych czynności, takich jak np. gotowanie wykonywanych wspólnie z bliską osobą.
Podczas dyskusji Panie zgodnie przyznały, że niewątpliwym atutem powieści jest specyficzna atmosfera miejsca jej akcji, czyli urokliwe Mazury oraz wplecenie "wątków kulinarnych", co sprawiło, że każda z nas chociaż na chwilę przeniosła się w czasy dzieciństwa. Wróciły wspomnienia rodzinnych Wigilii oraz pełnych radości spotkań z najbliższymi, którym towarzyszył zapach tradycyjnych potraw.

Spotkanie odbyło się 18 marca 2013 roku., a na kolejne zapraszamy dokładnie za miesiąc, czyli 18 kwietnia 2013 roku o godz. 14.00.Wędrówka do krainy afrykańskich zwierząt

Dyskusyjny Klub Książki
"Między nami zwierzakami w Afryce" Jacka Daniluka to wierszowana bajka z morałem, która była przedmiotem dyskusji na kolejnym spotkaniu DKK w Ćwikowie dnia
7 marca 2013 roku. Książeczka opowiada o zwierzętach, między innymi o podstępnym krokodylu, zebrze modnisi i roztropnym wielbłądzie. Dzieci biorące udział w dyskusji mogły dowiedzieć się z niej dowiedzieć dlaczego zebry noszą futra w paski, a wielbłąd ma na grzbiecie garby oraz jakiego podstępu musiał użyć krokodyl, żeby zwabić do swojej kryjówki słonia.
Klubowicze byli tak zaciekawieni książką, że postanowili wspólnie układać i rozwiązywać krzyżówki, związane głównie z jej tematyką.

Kolejne spotkanie DKK dla dzieci odbędzie się 4 kwietnia 2013 r., a omawiana będzie książka Haralda Sanessona pt. ,,Muminek Detektyw".

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych

Oprac. Paulina Fic

Wygenerowano w sekund: 0.04
3,165,247 Unikalnych wizyt