Nawigacja

Instytucje wspierające

W bibliotece.pl Kino za Rogiem Unia Europejska
Program Leader Lokalna Grupa Działania „Perły Ponidzia” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Instytut Książki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona Polski Instytut Sztuki Filmowej

Statystyka

stat4u

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Biblioteka w Oleśnie

Kino za rogiem Facebook Kręgielnia Olesno

Losowe zdjęcie

Warto przeczytać

Nowości książkowe

Pagerank

My Google Pagerank

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie w katalogu Gwiazdor

Wikipedia


Katalog Onet.plKatalog Onet.plKatalog Onet.pl
Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie
Całkowita liczba odwiedzin:
2299855

Twarze dąbrowsko-tarnowskiej bezpieki

W dniach od 6 marca 2008 do 11 kwietnia 2008 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Oleśnie można było zwiedzać wystawę "Twarze dąbrowsko-tarnowskiej bezpieki". Jest to kolejna z serii opracowanych przez Krakowski Oddział Instytutu Pamięci Narodowej wystaw, prezentujących oblicza funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa w Małopolsce. Na kilkudziesięciu planszach prezentuje sylwetki funkcjonariuszy stojących na czele Urzędu Bezpieczeństwa w Tarnowie i Dąbrowie Tarnowskiej w latach 1945-1956, funkcjonariuszy pełniących funkcje zastępców komendantów powiatowych MO ds. SB w Tarnowie i Dąbrowie Tarnowskiej w latach 1957-1975 oraz osoby zajmujące stanowiska kierownicze w SB w województwie tarnowskim w latach 1975-1990. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno osób indywidualnych, jak i grup zorganizowanych - uczniów z miejscowych szkół, zwłaszcza z Gimnazjum im. Kard. S. Wyszyńskiego w Oleśnie. Prezentowana była na świetlicy UG w Oleśnie

Nowy lokal Filii Bibliotecznej w Zalipiu

W 2007 roku Filia Biblioteczna w Zalipiu przeniosła się do nowego lokalu. Przed przeprowadzką pomieszczenie zostało gruntownie wyremontowane i doposażone w nowe meble. Nie zmieniła się lokalizacja biblioteki, która nadal mieści się w Domu Malarek w Zalipiu. Fotografie w galerii zdjęć.

Spotkanie autorskie z Andrzejem Grabowskim

Dnia 27 lutego 2008 roku w świetlicy Urzędu Gminy w Oleśnie odbyło się spotkanie autorskie z Andrzejem Grabowskim, które dzięki bohaterowi rzeczywiście przemieniło się wPodróż do piękniejszej strony świata. W spotkaniu licznie uczestniczyli uczniowie i nauczyciele ze Szkół Podstawowych w Oleśnie, Ćwikowie, Dąbrówkach Breńskich oraz zaproszeni goście, czyli przyjaciele i czytelnicy oleśnieńskiej książnicy, min. Sekretarz Gminy Pan Janusz Plata, Dyrektor ZOSiP Pan Marek Nowak, Dyrektorzy miejscowych szkół Panie Barbara Wójcik, Halina Dojka i Maria Demida, Dyrektor GOK w Oleśnie Pani Wanda Chlastawa, Panie Teresa Ryczek i Jadwiga Lech przedstawicielki Komisji Kultury RG w Oleśnie, nauczyciele Gimnazjum. Po spotkaniu uczestnicy mogli indywidualnie porozmawiać z autorem, otrzymać pamiątkowy autograf, do którego, jak przystało na Kawalera Orderu Uśmiechu, dołączony był sympatyczny i szczery uśmiech. Andrzej Grabowski - poeta, satyryk i publicysta, autor licznych książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, Kawaler Orderu Uśmiechu, wydawca i redaktor magazynu "Iskra", laureat wielu nagród literackich i państwowych, autor licznych almanachów i opracowań literackich, Organizator Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej. Fotografie ze spotkania w galerii zdjęć'

I Regionalny Konkurs Poświęcony Wartościom Głoszonym Przez Jana Pawła II BĄDŹ WIELKIM

Dnia 15 stycznia 2008 r. w świetlicy Urzędu Gminy w Oleśnie miało miejsce rozstrzygnięcie I Etapu I Regionalnego Konkursu Poświęconego Wartościom Głoszonym Przez Jana Pawła II p.n. BĄDŹ WIELKIM" dla uczestników Konkursu z Gminy Olesno. Podsumowania dokonał Starosta Dąbrowski Pan Wiesław Krajewski. Pan Starosta wręczył nagrody uczestnikom, którzy zakwalifikowali się do II Etapu Konkursu, a są to: 10 uczniów Gimnazjum w Oleśnie, 5 uczniów SP w Dąbrówkach Breńskich oraz 5 osób, reprezentujących Gminną Bibliotekę Publiczną w Oleśnie w kategorii dorośli. W spotkaniu uczestniczyli także Sekretarz Powiatu Pan Kazimierz Wójcik, Wójt Gminy Olesno Pan Witold Morawiec, Pani Barbara Wójcik Dyrektor Gimnazjum im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Oleśnie, jednego ze współorganizatorów Konkursu. Głównym Organizatorem Konkursu jest Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej. Więcej na temat Konkursu na stronie Starostwa. Zdjęcia ze spotkania w Galerii

KRÓLEWNA ŚNIEŻKA I KRASNOLUDKI w Oleśnie

Już po raz drugi na scenie świetlicy Urzędu Gminy w Oleśnie wystąpił Teatrzyk Szkolny ze Szkoły Podstawowej w Ćwikowie, prowadzony przez Panią Anetę Dymon. Tym razem młodzi aktorzy zaprezentowali bajkę pt. "Królewna Śnieżka i krasnoludki" w wersji nowoczesnej, czyli ze sporą dozą humoru. Spektakl został wystawiony dwukrotnie w dnia 17 stycznia 2008 r dla uczniów Przedszkoli w Oleśnie i Zalipiu oraz uczniów Szkół Podstawowych w Dąbrówkach Breńskich, Pilczy Żelichowskiej i Wielopolu. Dnia 24 stycznia 2008 r. przedstawienie obejrzeli uczniowie Szkoły Podstawowej w Oleśnie. Spektakl spotkał się z miłym przyjęciem ze strony dzieci, nauczycieli oraz władz samorządowych - Wójta Gminy Pana Witolda Morawca i Sekretarza Urzędu Gminy Pana Janusza Platy, który po ostatnim występie podziękował młodym aktorom za wspaniałą inscenizację. Fotografie z występu w galerii zdjęć.

XIII Gminny Konkurs Recytatorski

Dnia 27 kwietnia 2007 roku w świetlicy UG w Oleśnie odbył się XIII Gminny Konkurs Recytatorski, do którego przystąpiło łącznie 46 uczniów miejscowych szkół i przedszkoli. Organizatorami imprezy byli Wójt Gminy Olesno i Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie. W związku z obchodami w maju rocznicy urodzin Władysława Stanisława Reymonta, a w listopadzie 100 rocznicy śmierci Stanisława Wyspiańskiego podjęto tematykę ludową, utwory opiewające rodzimą wieś i piękno polskiej przyrody oraz teksty twórców lokalnych. Recytacje oceniała komisja w składzie: Przewodnicząca Jadwiga Kusior oraz Członkowie Marta Warias; Wanda Chlastawa; Marek Nowak; Ludwika Chlastawa. Po wysłuchaniu wszystkich utworów, Jury postanowiło przyznać I /równorzędne/ miejsca wszystkim najmłodszym uczestnikom z I Kategorii wiekowej, czyli przedszkolakom, a w pozostałych kategoriach wyróżniła następujące osoby:
II Kategoria wiekowa - uczniowie klas I-III
I miejsce Agnieszka Morawiec
II miejsce Joanna Dymon
III miejsce Marcelina Woziwoda
Wyróżnienie Kamil Janiszewski
III Kategoria wiekowa - uczniowie klas IV-VI
I miejsce Katarzyna Kiwior
II miejsce Piotr Skowron
III miejsca równorzędne Justyna Garbarz i Jan Łączyński IV Kategoria wiekowa - uczniowie Gimnazjum
I miejsce Wioletta Wątroba
II miejsce Anna Krok
III miejsce Wioleta Pulnik
V Kategoria wiekowa - uczniowie ZSP w Brniu
I miejsce Anna Senczyszyn
II miejsce Wojciech Garbarz.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe i okolicznościowe dyplomy, które wręczył Wójt Gminy Witold Morawiec.

Zajęcia wakacyjne

Od 20 lipca 2007 r w ramach programu "Leader+", prowadzone są warsztaty rękodzieła ludowego, których organizatorem jest Stowarzyszenie "Powiśle Dąbrowskie".Zajęcia odbywają się w każdy wtorek i piątek w godz. od 13.00 do 16.00 w świetlicy Urzędu Gminy w Oleśnie. Uczestnicy mogą miło spędzić czas oraz nabyć praktyczne umiejętności w tym z zakresu: zdobnictwa tradycyjnymi motywami "zalipiańskimi" na drewnianych i glinianych przedmiotach oraz wyrobu biżuterii.

Występ Teatrzyku BAMBOLA

Dnia 16 maja 2007 r. w świetlicy Urzędu Gminy w Oleśnie wystąpił Teatrzyk Lalkowy "Bambola", działający przy Szkole Podstawowej w Ćwikowie prowadzony przez Panią Anetę Dymon. Teatrzyk przedstawił spektakl pt. "Zaklęta góra", w którym wystąpili uczniowie: Magdalena Baran, Agata Dziarmaga, Wernika Karyta, Natalia Morawiec, Patrycja Plata, Klaudia Golemo, Anna Kozaczka, Barbara Węgiel, Krzysztof Dojka, Dominik Garncarz, Mateusz Smoła, Jakub Węgiel. Nagłośnienie udostępniła SP w Oleśnie, a nad obsługą sprzętu czuwał Pan Marcin Pasek. Spektakl wystawiany trzykrotnie obejrzeli uczniowie Predszkoli w Oleśnie i Zalipiu oraz Szkół Podstawowych w Oleśnie, Dąbrówkach Breńskich i Wielopolu.

Warsztaty plastyczne


Dnia 03 grudnia 2007 roku w świetlicy Urzędu Gminy w Oleśnie, po raz kolejny odbyły się warsztaty plastyczne dla uczniów Przedszkola Publicznego w Oleśnie. Tym razem dzieci wykonywały kwiaty z bibuły. Warsztaty przeprowadziła Pani Helena Lelek - Kierownik Filii Bibliotecznej w Zalipiu. Zdjęcia z warsztatów w galerii zdjęć.

Zakup książek ze środków Biblioteki Narodowej

W 2007 roku po raz kolejny biblioteka otrzymała dotację na zakup książek w ramach Programu Operacyjnego "PROMOCJA CZYTELNICTWA" ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w wysokości 6 630,00. Otrzymane środki przeznaczono na uzupełnienie księgozbioru podręcznego, zakup lektur szkolnych oraz literatury pięknej dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

XVI Międzynarodowa Galicyjska Jesień Literacka

W dniu 16 października 2006 r. odbyło się spotkanie autorskie z Jolantą Nowak-Węklarową zorganizowane w ramach obchodów XVI Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej - Dzień Dąbrowski. Spotkanie odbyło się w świetlicy Urzędu Gminy w Oleśnie o godzinie 11.30. Organizatorami byli Wójt Gminy Olesno i Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie. Impreza sponsorowana była przez Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej.

Program promocji czytelnictwa

W ramach programu Promocja czytelnictwa - priorytet 1 "Rozwój księgozbiorów bibliotek" w roku 2006 decyzją Zespołu Sterującego ds. Rozwoju księgozbiorów bibliotek, Gminnej Bibliotece Publicznej w Oleśnie przyznano kwotę 6 500 zł na zakup nowości wydawniczych.
Wygenerowano w sekund: 0.03
2,299,855 Unikalnych wizyt