Nawigacja

Instytucje wspierające

Kino za Rogiem Unia Europejska
Program Leader Lokalna Grupa Działania „Perły Ponidzia” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Instytut Książki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona Polski Instytut Sztuki Filmowej W bibliotece.pl W bibliotece.pl

Statystyka

stat4u

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Biblioteka w Oleśnie

Kino za rogiem Facebook Kręgielnia Olesno

Losowe zdjęcie

Warto przeczytać

Nowości książkowe

Pagerank

My Google Pagerank

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie w katalogu Gwiazdor

Wikipedia


Katalog Onet.plKatalog Onet.plKatalog Onet.pl
Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie
Całkowita liczba odwiedzin:
4001365

Poezja Casława Miłosza w interpretacji Ewy Kolasińskiej i Rafała Szumery"Poezja-wzruszenie i powiew,
który w trzech kropkach mieszka za przecinkiem."


- Czesław Miłosz -

Spotkanie poetyckie, które odbyło się 16 listopada 2011 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Oleśnie pod hasłem "MIŁOSZ W DRODZE" to inicjatywa Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, realizowana w ramach projektu „Rok Miłosza w WBP w Krakowie”, współfinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nad tekstami noblisty pochylili się wspaniali aktorzy Teatru Starego w Krakowie Ewa Kolasińska i Rafał Szumera.

Na zaproszenie gospodarzy odpowiedzieli przedstawiciele władz samorządowych powiatowych i gminnych, Dyrektorzy placówek oświatowych i kulturalnych, lokalni twórcy, przedstawiciele młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Oleśnie, Gimnazjum w Oleśnie oraz Zespołu szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu, czytelnicy i przyjaciele biblioteki. Wśród zaproszonych gości znaleźli się min. Wicestarosta Dąbrowski Robert Pantera, Sekretarz Gminy Janusz Plata, Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej Ewa Drzazga , Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Oleśnie Wanda Chlastawa, Dyrektor ZSP w Brniu Jarosław Boryczka, Dyrektor Dąbrowskiego Domu Kultury Paweł Chojnowski, Dyrektor Centrum Polonii-Ośrodka Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu Stanisław Krawiec.
Gospodarzem spotkania z ramienia WBP w Krakowie była Agnieszka Bubka-Sagan - pomysłodawca i koordynator całego Projektu, która dokonała także wyboru wierszy.

Spotkanie przebiegało w cudownej i magicznej atmosferze, dzięki wspaniałej i mistrzowskiej interpretacji Ewy Kolasińskiej i Rafała Szumery, którzy sprawili, że poezja Czesława Miłosza stała się bardziej obrazowa i żywa. Uczestnicy spotkania mogli razem z aktorami "wędrować" po tej zaklętej krainie, która jakkolwiek czasami trudna i mało zrozumiała, tym razem nabrała innego wymiaru i stała się łatwiejsza w odbiorze nawet dla osób, którzy nie są zwolennikami tego gatunku literackiego. Nie bez znaczenia jest także fakt, że zaproszeni artyści to osoby bardzo wrażliwe i umiejące wskrzesić ducha poezji oraz nawiązać bardzo dobry kontakt z publicznością.

W imieniu uczestników imprezy podziękowania za wspaniałe doznania artystyczne złożone zostały na ręce Ewy Kolasińskiej i Rafała Szumery oraz na ręce Agnieszki Bubki – Sagan, dzięki której mogliśmy gościć w Oleśnie tak wybitnych aktorów i uczestniczyć w tak doniosłym wydarzeniu kulturalnym.

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Kolejne spotkanie Klubu Rękodzieła Artystycznego, które odbyło się 9.11.2011 r. poświęcone zostało ozdobom choinkowym. Uczestniczki zajęć przy użyciu szydełka wyczarowywały piękne gwiazdki, które będą wspaniałą dekoracją naszych domów, a zwłaszcza choinek, w tym wyjątkowym okresie jakim jest Boże Narodzenie. Zajęcia prowadziły Panie Władysława Cabaj i Halina Dojka.

"MIŁOSZ W DRODZE" wiersze Czesława Miłosza w interpretacji Ewy Kolasińskiej i Rafała Szumery"MIŁOSZ W DRODZE"
Wiersze Czesława Miłosza w interpretacji
EWY KOLASIŃSKIEJ
i RAFAŁA SZUMERY


Serdecznie zapraszamy na spotkanie z poezją Czesława Miłosza
zorganizowane w ramach działania "MIŁOSZ W DRODZE".

Wydarzenie realizowane w ramach Projektu "Rok Czesława Miłosza w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie" finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Spotkanie odbędzie się dnia 16 listopada 2011 r. o godz. 12.00
w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie
ul. Długa 21 A

Organizatorem jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie
przy współpracy GBP w Oleśnie.


ZMIANA GODZIN PRACY


Uprzejmie informujemy, że od dnia 1 listopada 2011 r. następuje zmiana godzin pracy Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie, która w sezonie jesienno-zimowym czynna będzie tylko do godz. 17.00.

Serdecznie zapraszamy

"Błękitna dalia" w DKK

Dyskusyjny Klub KsiążkiMagicznie, nastrojowo i nostalgicznie było na kolejnym spotkaniu DKK w Oleśnie, które odbyło się 25.10.2011 r. Wszystko za przyczyną książki "Błękitna dalia" Nory Roberts, która była przedmiotem dyskusji. Książka z gatunku lekkich i przyjemnych, nie wymagająca od czytelnika zbytniego wysiłku intelektualnego. Piękne panie, przystojni panowie, cudowne przyjaźnie, problemy i dramaty głównych bohaterów, które jednak zawsze znajdują dobre zakończenie no i wspomniana szczypta magii w postaci ducha "oblubienicy". Tak w wielkim skrócie można zaprezentować tą powieść romantyczną, którą się czyta głównie dla przyjemności i chwili relaksu.

Kolejne spotkanie klubu odbędzie się 29.11.2011 r. o godz. 14.30.


Wyjazd szkoleniowy do WarszawyDnia 21.10.2011 r. delegacja z Gminy Olesno wzięła udział w wyjeździe szkoleniowym do Warszawy, w ramach którego odbyła się w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi konferencja nt. "Wdrażanie działań Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013".

Szczegółowy program spotkania obejmował min. przedstawienie informacji dotyczących aktualnego stanu wdrażania PROW ze szczególnym uwzględnieniem takich działań jak:
- poprawianie i rozwijanie infrastruktury związanej z rozwojem i dostosowywaniem rolnictwa i leśnictwa przez scalanie gruntów oraz gospodarowanie rolniczymi zasobami wodnymi
- podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej, w tym przedstawienie koncepcji Programu Rozwoju Targowisk na Obszarach Wiejskich pn. Mój Rynek
- odnowa i rozwój wsi
- program rolnośrodowiskowy
- zalesianie gruntów rolnych oraz zalesianie gruntów innych niż rolne.
Omówione zostały także działania osi 3 - jakość życia na obszarach wiejskich i różnicowanie gospodarki wiejskiej:
- różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej
- tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw.

Po zakończeniu spotkania informacyjnego uczestnicy wyjazdu zwiedzili Sejm oraz Starówkę i Łazienki. W wyjeździe uczestniczyło łącznie ok. 100 osób, z czego 51 osób z Gminy Olesno, w tym władze samorządowe, Radni, Sołtysi, dyrektorzy jednostek organizacyjnych, członkowie samorządu rolniczego, rolnicy, przedsiębiorcy, lokalni liderzy.

Organizatorem wyjazdu był Albert Dziura V-ce Prezes Zarządu Krajowego Związku Zawodowego Centrum Narodowe Młodych Rolników.
Z kolei koordynatorem wyjazdu delegacji z Gminy Olesno, z ramienia Wójta Gminy była Małgorzata Morawiec.

DKK poleca "Letni domek" Marcii Willett

Dyskusyjny Klub KsiążkiCzłonkinie DKK w Oleśnie polecają książkę pt. "Letni domek", której autorką jest Marcia Willett.
Jest to powieść, która urzeka swoim spokojem i pozwala na odprężenie w sielskim klimacie Bossington. Autorka kusi olbrzymią gamą kolorów i zapachów poprzez niezwykle dopracowane opisy. Czytając "Letni domek" można odnaleźć wytchnienie i rozkoszować się chwilą odpoczynku i relaksu.

Gorąco polecamy !!!! Zwłaszcza na długie jesienne wieczory.

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie składa serdeczne podziękowania Wydawnictwu Replika za nieodpłatne przekazanie tej książki do jej księgozbioru.

"MALOWANE WIERSZEM" Koncert Promocyjny XXI Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej


I znów jesień zawitała w Gminie Olesno, zarówno ta kalendarzowa jak i literacka.
Tym razem w ramach XXI Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej odbył się Koncert Promocyjny pt. "Malowane Wierszem", w którym udział wzięło 24 pisarzy i poetów z kraju i zagranicy oraz towarzyszący im Zespół Ostatnia Wieczerza w Karczmie Przeznaczonej do Rozbiórki.
To doniosłe wydarzenie kulturalne miało miejsce dnia 21 września 2011 r. w Domu Malarek w Zalipiu. Patronat honorowy nad imprezą sprawował Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, reprezentowany przez V-ce Starostę Roberta Panterę i Przewodniczącą Rady Powiatu Barbarę Pobiegło.

Na zaproszenie gospodarzy odpowiedzieli przedstawiciele władz samorządowych powiatowych i gminnych, Dyrektorzy i Bibliotekarze z bibliotek publicznych i szkolnych, Druhowie zarządzający Państwową i Ochotniczymi jednostkami straży pożarnych, Dyrektorzy placówek oświatowych powiatowych i gminnych, przedstawiciele Lokalnej Grupy Działania "Perły Ponidzia" ze Skalbmierza, Prezesi i członkowie stowarzyszeń i klubów działających na terenie Powiatu, lokalni twórcy, ludzie szeroko pojętej kultury, czytelnicy i przyjaciele biblioteki.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się min. Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Bolesław Łączyński, V-ce Starosta Dąbrowski Robert Pantera, Przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego Barbara Pobiegło, Burmistrz Żabna Stanisław Kusior, Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej Ewa Drzazga, Dyrektor MBP w Dąbrowie Tarnowskiej Jadwiga Kusior, Dyrektor MGBP w Żabnie Marta Warias, Dyrektor MOK w Skalbmierzu Helena Agata Jackiewicz, Dyrektor MGBP w Skalbmierzu Agata Oleksy, Dyrektor Biura LGD "Perły Ponidzia" Ewa Pozłótka, Komendant PSP w Dąbrowie Tarnowskiej Adam Rzemiński, V-ce Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Krakowie Ryszard Pikul, Dyrektor Centrum Polonii w Brniu Stanisław Krawiec , Kierownik ODR w Dąbrowie Tarn. Anna Morawiec, Prezes Związku Dąbrowiaków Mieczysław Siudziński, Dyrektor ZSP w Brniu Jarosław Boryczka, Koleżanki Bibliotekarki z zaprzyjaźnionych bibliotek publicznych Marta Marchwicka, Danuta Walczyk, Elżbieta Luszowiecka, Edyta Jurczyk, Krystyna Chmura, Ewa Cholewa, Krystyna Minorczyk, Janina Lichorobiec, Sylwia Guca, Lucyna Mirecka oraz wieloletnia Dyrektor MBP w Dąbrowie Tarn. Alicja Dziwińska.

Uroczystego otwarcia spotkania dokonali V-ce Starosta Robert Pantera i Wójt Gminy Witold Morawiec, a wieczór z balladą, poezją, satyrą i piosenką literacką prowadził Dyrektor Organizacyjny Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej Andrzej Grabowski.

Organizatorami Koncertu byli: Wójt Gminy Olesno; Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie; Gminny Ośrodek Kultury w Oleśnie z/s w Zalipiu, a współorganizatorami przedsięwzięcia była Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej.

W imieniu gospodarzy tego wieczoru podziękowania zarówno za wspaniałe spotkanie jak i całokształt współpracy na ręce Andrzeja Grabowskiego złożyli Wójt Gminy Witold Morawiec, Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej Ewa Drzazga, Dyrektor GBP w Oleśnie Małgorzata Morawiec, Dyrektor GOK w Oleśnie Wanda Chlastawa.

Imprezą towarzyszącą była wystawa fotograficzna pt. "Piękno odnalezione" Konrada Wójcika, który towarzyszył uczestnikom spotkania uwieczniając je w obiektywie aparatu.

W koncercie udział wzięli:
Jan Tulik – Krosno, Stefan Jurkowski – Warszawa, Kazimierz Burnat – Wrocław, Ks. Wacław Buryła – Milicz, Andrzej Krzysztof Torbus – Kraków, Andrzej Żmuda – Rzeszów, Dagnija Dreika – Ryga (Łotwa), Władimir Stockman – Rosja, Jewgienij Churgin – Rosja, Juriy Zavgorodnyj – Kijów (Ukraina), Stanisław Szewczenko – Kijów (Ukraina), Lam Quang My – Wietnam, Michiko Tsukada – Tokio (Japonia), Wojciech Piotrowicz – Wilno (Litwa), Jan Dydusiak – Sydney (Australia), Paweł Kubiak – Warszawa, Paweł Kuszczyński – Poznań, Krystyna Konecka – Białystok, Danuta Perier Berska – Kraków, Alicja Tanew – Kraków, Andrzej Gnarowski – Warszawa, Jolanta Nowak Węklarowa – Poznań, Arne Puu – Estonia, Dyrektor Organizacyjny XXI MGJL Andrzej Grabowski – Ciężkowice oraz Zespół „OSTATNIA WIECZERZA W KARCZMIE PRZEZNACZONEJ DO ROZBIÓRKI” w składzie: Bogusław Diduch, Wiesław Lewek, Mirosław Bogoń, Tomasz Kubala i Rafał Baniśniak


"Lala" Jacka Dehnela w DKK

Dyskusyjny Klub KsiążkiDnia 8.09.2011 r. odbyło się kolejne spotkanie DKK, które poświęcone było powieści Jacka Dehnela pt. "Lala".
Uczestniczki dyskusji zgodnie stwierdziły, że książka napisana jest pięknym językiem, autor wprowadza czytelnika w klimat wspomnień i wydarzeń, które w taki czy inny sposób są nam wszystkim bliskie. Wspomnienia Lali Bienieckiej wprowadzają nas bowiem w świat, który dawno odszedł. Większa część powieści dotyczy czasów przedwojennych bądź lat wojny i okupacji. Dzięki niej poznajemy nie tylko ludzi i wydarzenia jej współczesne, ale całą gamę zdarzeń i postaci wyłaniających się z czasów poprzedzających jej narodziny. "Lala" to podróż przez epoki, a przedstawione w niej wydarzenia emanują niesamowitym klimatem.
Jest to także pożegnanie wnuka ze swoją ukochaną babcią, która w dużej mierze go ukształtowała, nauczyła wrażliwości,kultury i miłości do książek, a on oddaje jej teraz hołd.

Letnich wędrówek ciąg dalszy-KurozwękiUwieńczeniem wakacyjnych spotkań była kolejna wycieczka, a tym razem celem podróży były KUROZWĘKI. Zainteresowanie wyjazdem było ogromne, toteż nic dziwnego, że autokar był pełny. Jak się okazało na miejscu czekało na nas mnóstwo atrakcji.
Jedną z nich było "Safari bizon", czyli przejażdżka wozem westernowym wśród bizonów, które są jedynym stadem żyjącym w Polsce. W przejażdżce towarzyszył nam przewodnik, który bardzo ciekawie opowiadał o hodowli i zwyczajach tych unikatowych zwierząt.
Drugim punktem programu było zwiedzanie, także z przewodnikiem, XIV-wiecznego Zespołu Pałacowego. Oglądanie zabytkowych wnętrz rozpoczęliśmy od piwnic, gdzie w dawnych czasach znajdowały się lochy, co przyprawiło nas o lekki dreszcz strachu, tym bardziej, że jeden z korytarzy przebyliśmy w zupełnej ciemności. Z kolei sale zamkowe wzbudziły nasz podziw i przez chwilę poczuliśmy się jak byśmy zostali przeniesieni w dawne czasy, co w dużej mierze zawdzięczamy Pani przewodnik.
Po zwiedzeniu i wysłuchaniu historii zamku przyszedł czas na zwiedzanie mini zoo, gdzie zwłaszcza młodsi uczestnicy wycieczki nie kryli zachwytu ze spotkania ze zwierzętami, zwłaszcza strusiami, kucykiem, osiołkiem, lamą i końmi.
Najwięcej emocji wzbudził jednak labirynt w kukurydzy, który jest atrakcją sezonową. W tym roku nawiązywał on do postaci Św. Jakuba. Labirynt został wytyczony na polu kukurydzy o pow. 4 ha, najkrótsza trasa wynosi 1,8 km, przy czym całkowita długość ścieżek wynosi 4,35 km. Spacerując po labiryncie, w małych grupach mogliśmy sprawdzić swoją orientację w terenie oraz wiedzę o życiu Św. Jakuba. Każda grupa musiała odszukać ukryte w labiryncie punkty kontrolne z pytaniami, a następnie uzupełnić specjalną krzyżówkę. Należy dodać, że jakkolwiek lekko zmęczeni, to jednak wszyscy przeszliśmy labirynt z powodzeniem.
Oczywiście nie zabrakło także placu zabaw, z którego pomimo zmęczenia wszystkie dzieci chętnie skorzystały, a powrót do domu starały się odciągnąć jak najpóźniej.
Wszyscy zgodnie uznali, że wycieczka ta stanowiła najlepsze zakończenie wakacyjnych spotkań.
Tak jak poprzednio Kierownikiem wycieczki była Pani Halina Dojka, bezpłatny przejazd zawdzięczaliśmy Wójtowi Gminy Olesno i Dyrektorowi ZOSiP, a bezpieczną podróż Panu kierowcy Leszkowi Morawcowi.


Wakacyjne wycieczki - Pacanów


Jedną z atrakcji tegorocznych wakacji, jakie biblioteka przygotowała dla swoich czytelników była wycieczka do Europejskiego Centrum Bajki oraz wędrówka śladami legendarnego Koziołka Matołka po Pacanowie. Przewodniczką po tej bajkowej miejscowości była Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Pacanowie Pani Zofia Juda.
Uczestnicy wycieczki po pobycie w Centrum Baki, zwiedzeniu zabytkowej Bazyliki św. Marcina, spacerze po rynku mieli także możliwość skorzystania z placu zabaw. Ta dodatkowa atrakcja wzbudziła wiele emocji zwłaszcza u najmłodszych, którzy wycieczkę zakończyli błogim snem w autokarze, a starsi i bardziej wytrzymali snuli plany na następny wyjazd wakacyjny.
Wycieczka odbyła się 18.08.2011 r., jej Kierownikiem była Pani Halina Dojka, a bezpieczny transport autobusem szkolnym zawdzięczaliśmy Wójtowi Gminy Witoldowi Morawcowi, Dyrektorowi ZOSiP w Oleśnie Markowi Nowakowi, ale przede wszystkim zaprzyjaźnionemu kierowcy Panu Leszkowi Morawcowi.

Dyskusja wokół "Umiłowanej" T. Morrison w DKK

Dyskusyjny Klub KsiążkiNa lipcowym spotkaniu DKK klubowiczki zmierzyły się z niezwykle trudną i poruszającą książką pt. "Umiłowana" autorstwa Toni Morrison.

Dom zbiegłej z Kentucky niewolnicy jest nawiedzony. Prześladuje go duch dziecka, które zostało zamordowane przez matkę, pragnącą je w ten sposób ocalić od jeszcze gorszego, w jej mniemaniu, losu, czyli od niewolnictwa do końca życia. Zjawa wraca z zaświatów pod postacią młodej dziewczyny, ale z umysłowością dziecka.
Fabuła, oparta na prawdziwej historii, przedstawia dzieje Sethe i jej bliskich. Ich przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. To właśnie przeszłość blokuje normalność. Przeszłość Sethe i jej rodziny, a także przeszłość niewolników-wspólna przeszłość Afroamerykanów. To ich brzemię i ich dziedzictwo. Czy można o tym zapomnieć?
„Umiłowana” to piękna i wstrząsająca opowieść o niewolnictwie oraz o okaleczeniach duszy i ciała jakie ono niosło.


Zajęcia wakacyjne 2011


Już wrzesień, po wakacjach pozostały tylko wspomnienia, które rozjaśnia nam szare, jesienne dni, a świadomość, że za kilka miesięcy znów będą wakacje pomoże lepiej wypełniać szkolne obowiązki. Śladem lat ubiegłych również w tym roku przez całe wakacje Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie prowadziła zajęcia dla dzieci i młodzieży, które cieszyły się wyjątkowo dużym zainteresowaniem. Gry i zabawy, warsztaty z książką i plastyczne, popołudnia filmowe oraz wycieczki to tylko niektóre z prowadzonych w te wakacje przez bibliotekę rodzajów zajęć. Uczestnikami spotkań były zarówno dzieci w wieku przedszkolnym, jak również gimnazjaliści, którzy także wspaniale opiekowali się młodszymi kolegami. Wakacyjne zajęcia dostarczyły także mnóstwo radości pracownikom biblioteki, którzy z zapałem już planują kolejne wakacje .....
a więc mamy nadzieję, że do zobaczenia za kilka miesięcy ....

Wakacyjnych haftów ciąg dalszy


Wakacje to czas kiedy można się zrelaksować i trochę więcej czasu poświęcić własnym zainteresowaniom. Dlatego jeszcze dwukrotnie, w ciągu wakacji odbyły się spotkania Klubu Rękodzieła Artystycznego. Pierwsze z nich odbyło się 21 lipca 2011 r. i poświęcone zostało doskonaleniu sztuki haftu tradycyjnego. Tak jak poprzednio warsztaty prowadziła Janina Plata. Z kolei sierpniowe spotkanie Klubu odbyło się 17.08.2011 r., zajęcia prowadziła Henryka Gędzik, a ich przedmiotem był tym razem haft Richelieau, który jest nieco bardziej skomplikowany, ale też i bardziej efektowny.

Kolejne spotkanie Klubu odbędzie się 29.09.2011 r. o godz. 14.00. Jego przedmiotem będzie nadal haft Richelieau.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

WAKACJE 2011"Wakacje z książką i biblioteką" to hasło tegorocznych spotkań wakacyjnych dla dzieci i młodzieży organizowanych przez GBP w Oleśnie. Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu w godz. 14.00-16.00. Ich przedmiotem będą warsztaty z książką, zajęcia plastyczne, gry, zabawy, wycieczki.

Pierwsze zajęcia odbyły się 13.07.2011 r. i cieszyły się dużym zainteresowaniem naszych czytelników. Kolejne spotkania Odbędą się: 20.07.2011r ; 26.07.2011 r.
Wygenerowano w sekund: 0.03
4,001,365 Unikalnych wizyt