Nawigacja

Instytucje wspierające

Kino za Rogiem Unia Europejska
Program Leader Lokalna Grupa Działania „Perły Ponidzia” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Instytut Książki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona Polski Instytut Sztuki Filmowej W bibliotece.pl W bibliotece.pl

Statystyka

stat4u

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Biblioteka w Oleśnie

Kino za rogiem Facebook Kręgielnia Olesno

Losowe zdjęcie

Warto przeczytać

Nowości książkowe

Pagerank

My Google Pagerank

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie w katalogu Gwiazdor

Wikipedia


Katalog Onet.plKatalog Onet.plKatalog Onet.pl
Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie
Całkowita liczba odwiedzin:
2824140

DKK w Oleśnie w Kole Kultury Radia Kraków

Dyskusyjny Klub KsiążkiSierpniowe spotkanie DKK poświęcone było książce pt. „Florystka” Katarzyny Bondy, która nazywana jest królową polskiego kryminału. W trakcie dyskusji podkreślono jej wielowątkowość oraz wprowadzenie elementów charakterystycznych dla powieści obyczajowych i psychologicznych. Niezwykły i bardzo szczegółowy sposób konstruowania postaci sprawia, że bohaterowie jej powieści są wiarygodni i namacalni oraz mocno zakorzenieni w swoim środowisku. Zwrócono także uwagę na zawód głównego bohatera - profilera, którego K. Bonda jako pierwsza w Polsce wprowadziła do literatury. Doceniono również znakomite przygotowanie autorki, która pisząc książkę korzystała z konsultacji wielu fachowców takich jak np. psycholog, pracownicy sądu, florysta. Panie podkreśliły ważną rolę kobiet, stwierdzając nawet, że w dużej mierze jest to powieść o kobietach, ich dramatach, sile i determinacji. Autorka ukazała także od wewnątrz środowisko policjantów, nie tylko ich pracę, ale także portrety psychologiczne. Z drugiej strony padły również stwierdzenia, że K. Bonda zamieszcza zbyt szczegółowe opisy przez co rozmywa się główny wątek fabuły. Część dyskutantek jednak uznała to za zaletę, która podnosi jej wartość i walory artystyczne.
Reasumując książka wzbudziła wiele emocji i spotkała się z dużym uznaniem klubowiczek.
Spotkanie to było wyjątkowe, ponieważ mieliśmy zaszczyt gościć Red. Katarzynę Fortuna z Radia Kraków, która żywo uczestniczyła w rozmowie na temat książki oraz Wiesława Cikałę, który nagrał dyskusję. Relacja została wyemitowana w Radio Kraków w ramach audycji „Koło kultury” i obejmowała nie tylko dyskusję o książce, ale także wypowiedzi na temat działalności Klubu i Biblioteki.

Lipcowe "Wakacyjne wędrówki z książką" zakończone

W każdą środę lipca nasi młodzi przyjaciele wraz ze swoimi wspaniałymi przewodnikami wędrowali śladami ulubionych bajkowych bohaterów.

Bohaterem pierwszego spotkania był Kubuś Puchatek, drugiego zaś sympatyczny Franklin, z którym zawędrowaliśmy 12.07.2017 r. do Centrum Polonii w Brniu. To niezwykłe spotkanie połączone zostało z fantastyczną wycieczką rowerową. Grupa wystartowała spod Gminnej Bibliotece Publicznej w Oleśnie, następnie przejechała ulicą Konopki i dotarła do przepięknego kompleksu pałacowo-parkowego w Brniu, gdzie odbyły się warsztaty.
Na wszystkich uczestników zajęć czekała moc atrakcji przygotowanych przez pracowników Centrum Polnii w Brniu Panie Dorotę Wenc, Justynę Kozdęba, Edytę Grudnicką, Anielę Kinel oraz Panów Bronisława Rygielskiego, Jana Golca, Stanisława Borka oraz Tomasza Chochołka. Na rozgrzewkę wystartowaliśmy ze wspólnym czytaniem książek. Następnie uczestnicy podzieleni na dwie grupy otrzymali specjalne mapy i wyruszyli na poszukiwanie ukrytych, w różnych miejscach zabytkowego parku, elementów puzzli, które na mecie musieli ułożyć w obraz. Po tych pełnych emocji wyczynach przyszedł czas na wspaniały poczęstunek czyli przepyszne racuchy i ziemniaki z ogniska, a później gry i zabawy zespołowe. Nie zabrakło także zwiedzania i ciekawej prelekcji związanej z historią obiektu. Po zajęciach wszyscy ponownie dosiedli swoich rowerów i wrócili do Olesna, gdzie czekali już stęsknieni rodzice. Nad bezpieczeństwem przejazdu grupy czuwał jak zwykle niezawodny Druh Czesław Mosio, któremu z serca dziękujemy.
Kierujemy także serdecznie podziękowania za przygotowanie i przeprowadzenie zajęć, miłe przyjęcie i poświęcony czas wszystkim Pracownikom Centrum Polinii w Brniu.

Bohaterami trzeciego spotkania warsztatów „Wędrówki z książką” , które odbyły się 19 lipca były wesołe i pełne pomysłów Smerfy. Warsztaty tradycyjnie rozpoczęły się wspólnym czytaniem Smerfowych przygód. Następnie przyszedł czas na zabawę, czyli gry zespołowe i kalambury. Później każdy mógł wykazać się talentem i wykonać smerfną pracę plastyczną, dedykowaną wybranej przez siebie postaci z tej smerfastycznej bajki. Uczestnicy opowiadali także o ulubionym Smerfie oraz mieli za zadanie stworzyć nową smerfną postać. Zarówno dzieci jak i opiekunowie bardzo miło spędzili czas.

26 lipca odbyły się ostatnie warsztaty w ramach „Wędrówek z książką”. Tym razem uczestnicy przenieśli się w świat pomysłowego Boba Budowniczego. Dzieci miały okazję wcielić się w budowlańców i pomocników bajkowego bohatera. Spotkanie tak jak poprzednie rozpoczęło się od wspólnego przeczytania książeczki o jednej z przygód Boba. Następnie wiele się działo! Wyścig z balonami, tor przeszkód, rzucanie do celu, malowanie kredą , konstrukcje z patyków, zabawy w liska, muchy, itp. Ta moc atrakcji sprawiła, że nawet najwytrwalsi poczuli znużenie, tak więc aby pokrzepić utrudzonych budowlańców konieczna stała się wizyta w pizzerni. W związku z tym, że były to ostatnie zajęcia, pożegnaliśmy się z uczestnikami tegorocznych, wakacyjnych warsztatów z książką.

To jednak nie koniec wakacyjnych spotkań w naszej bibliotece! Już od 2 sierpnia w każdą środę zapraszamy wszystkich chętnych Kina za Rogiem na rozgrywki FIFA 2017 na dużym ekranie – strat godz. 9.00.
Z kolei w każdy poniedziałek oraz czwartek o godz. 10.00 zapraszamy na niezapomniane seanse filmowe.

"Błysk rewolwru" Wisławy Szymborskiej na lipcowym spotkaniu DKK dla dorosłych

Dyskusyjny Klub Książki
Już od dłuższego czasu żadna z omawianych na spotkaniach DKK książek nie wywołała aż tylu różnorodnych emocji co „Błysk rewolwru” Wisławy Szymborskiej. Począwszy od wstępu, który często jest w dyskusji pomijany lub traktowany pobieżnie, tym razem stanowił jej początek i jednogłośnie został uznany za „zbyt naukowy” i niepasujący do tej pełnej osobistych wątków z życia autorki książki. Początkowo publikacja wprawiła klubowiczki w lekką konsternację, gdyż zawarte w niej utwory nie „pasowały” do naszej Noblistki, jednakże w miarę rozwoju dyskusji okazało się, że „Błysk rewolwru”, można czytać także „między wierszami”….. W tej książce składającej się z różnorodnych, luźnych, nie powiązanych ze sobą zapisków, rysunków, zdjęć i utworów można się doszukać wielu szczegółów biograficznych z życia W. Szymborskiej. Te mogłoby się zdawać niezbyt znaczące w jej dorobku rymowanki, wykonane dziecięcą ręką rysunki dedykowane „Muleńce”, jak pieszczotliwie nazywała mamę, czy wreszcie nie do końca udane próby prozatorskie ukazują nam jej prywatne oblicze. Poznajemy ją jako małe dziecko, które bardzo kocha swoją „Muleńkę”, a że lubi rysować często obdarowuje mamę swoimi arcydziełami. Ukazuje się nam jako osoba z ogromnym dystansem do samej siebie, skromna, z wyjątkowym poczuciem humoru, której obce jest sztywniactwo i pozerstwo. Pełna ciepła, ale także czasami odrobinę złośliwa. W związku z tym, że część zamieszczonych materiałów stanowi skan oryginalnych rysunków i rękopisów, widać błędy ortograficzne (zamierzone lub nie ? każdy musi sam rozsądzić), które sprawiają, że staje się nam bardziej bliska, bo każdemu czasami zdarzają się „wpadki” z pisownią. Zamieszczone materiały świadczą o tym, że autorka poniekąd bawiła się słowem, niezależnie od miejsca w jakim się znalazła i okoliczności, tworząc różne dziwne i niesamowite gatunki literackie. W zależności od tego co miała do przekazania odbiorcy wybierała formę. Tak więc obok wyjątkowej poezji, która przyniosła jej najwyższą literacką nagrodę i zaszczyty, powstawała także poezja codzienna, mniej doskonała, ale za to pełna humoru, a czasem i zadumy, dotykająca w sposób żartobliwy lub poważny (w zależności od tematu) zarówno spraw ważnych jak i tych zupełnie nieistotnych.
Reasumując książka, a właściwie album, do której członkinie klubu początkowo podeszły z dystansem i rezerwą, okazała się ważnym źródłem informacji o Wisławie Szymborskiej, podanych bez retuszu.

Dyskusja odbyła się 25.07.2017 r. w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie.
Następne spotkanie, które odbędzie się 22.08.2017 r. o godz. 14.00 poświęcone będzie książce Katarzyny Bondy pt. „Florystka”.

Dotacja w ramach Programu FIO-Małopolska Lokalnie dla Stowarzyszenia Klub Seniora "Sami Swoi" w Oleśnie

Niezwykła pielgrzymka do WłochSzczegółowe informacje można uzyskać w Gminnej Bibliotece Publicznej w Oleśnie.Pierwsze wakacyjne zajęcia za nami

5 lipca o godz. 9 rozpoczęliśmy cotygodniowe wakacyjne warsztaty dla dzieci w wieku od 7 do 11 lat. Bohaterem pierwszego spotkania był Kubuś Puchatek wraz ze swoimi Przyjaciółmi ze Stumilowego Lasu. Na uczestników czekały zadania, które sprawdzały ich wiedzę na temat przygód wesołego Puchatka. Uczestnicy zostali podzieleni na dwa zespoły, pierwszym ich zadaniem było wymyślenie nazwy dla swoich grup - grupa pierwsza: Stumilowe debeściaki, grupa druga: Ziomki Poziomki. Obie drużyny rozwiązywały serie zadań m.in. kalambury, ,,burze mózgów”, test wiedzy o bohaterach książki oraz malowały swoją własną puchatkową przygodę. Ponadto uczestnicy brali udział w różnorodnych zabawach, na zakończenie ciekawie spędzonego czasu na wszystkich uczestników czekały pyszności z grilla. Już za tydzień dla wszystkich zainteresowanych dzieci czekają następne kolejne atrakcje.

Informacje opracowała: Maria Szczebak

LEGIMI - nowa platforma dostępna w naszej bibliotece

"Te chwile", H. Wassmo - Spotkanie DKK dla dorosłych

Dyskusyjny Klub Książki„W życiu piękne są tylko chwile” - tak brzmią słowa popularnej piosenki. Gdy jednak głębiej się nad tym zastanowić, to całe nasze życie jest szeregiem chwil. Zdarzają się momenty smutne, radosne, podniosłe i tragiczne. Każdy dzień składa się z chwil – tych ważnych i tych zupełnie normalnych.
Taki sposób postrzegania życia przedstawia H. Wassmo w książce pt. „Te chwile”. Autorka opisuje historię bezimiennej kobiety, która może być każdym. Wiele wątków wskazuje na to, że Wassmo pisze o sobie samej. Jednak losy i przeżycia bohaterki odzwierciedlają życie większości kobiet. Pisarka relacjonuje życie, relacje z innymi, emocje i przemyślenia. Opowieść, choć napisana z chłodnym dystansem, jest szczegółowa i pozwala – chwila po chwili, poznać główną bohaterkę. Książka złożona jest z krótkich, prostych zdań, urwanych słów i niedopowiedzeń. Niektórzy twierdzą, że ten sposób narracji wprowadza chaos i utrudnia zrozumienie. Jednak ta surowa i rzeczowa konstrukcja zdań również symbolizuje ulotność życia, krótkotrwałość każdej chwili. Pozornie niezwiązane ze sobą wątki tej opowieści przywołują na myśl wieloelementową układankę. Gdy nie dostrzegamy żadnego sensu, gdy już wydaje nam się, że niczego nie rozumiemy, puzzle życia bohaterki zaczynają dopasowywać się do siebie. Wówczas ukazuje nam się skomplikowany obraz przedstawiający całą historię kobiety, opowiedzianą co do chwili.

Książka H. Wassmo „Te chwile” omawiana była podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki 27 czerwca 2017 roku.

Na kolejne spotkanie Klubu zapraszamy 25 lipca 2017 roku. Będziemy rozmawiać o książce „Błysk rewolwru” Wisławy Szymborskiej.


"Autograf za milion dolarów" - spotkanie DKK dla dzieci

Na czerwcowym spotkaniu DKK dla dzieci omawialiśmy książkę pt. „Autograf za milion dolarów”, w której główni bohaterowie- Gabrysia Bzik i Nilson Makówka biorą udział w konkursie radiowym. Bohaterowie wygrywają zwykłe bilety na wystawę, a lądują w stolicy świata -Paryżu z misją do wykonania. A raczej… do wykopania. W dodatku ta misja ma coś wspólnego z najbardziej zakręconym artystą, jakiego świat widział – Salvadorem Dali. Bohaterowie znajdują tajemniczą przesyłkę, dzięki której stają się bogaczami.

Podczas spotkania dzieci wcieliły się w rolę głównych bohaterów i wyruszyły w podróż do Francji. Każdy w klubowiczów wybierał jeden przedmiot, który będzie mu niezbędny w podróży i uzasadniał dlaczego akurat taki wybrał. Każde następne dziecko musiało powtórzyć co wybrał poprzednik, a następnie dodawał informacje o swoim wyborze. Dzięki tej zabawie dzieci ćwiczyły pamięć i wyobraźnie. Następnie klubowicze podzieleni na drużyny grali w grę planszową. Podczas tej zabawy niezbędna była znajomość fabuły książki, sprawność fizyczna oraz szybkość. Wszystkie dzieci dobrze się bawiły, a przy tym poznawały jeszcze lepiej omawianą książkę.

II Małopolski Intergracyjny Turniej w Kręgle

Fantastyczna atmosfera, piękna sportowa rywalizacja i wybuchy szczerej radości towarzyszyły niezwykłemu wydarzeniu, które miało miejsce 21 czerwca 2017 r. w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie.

W Kręgielni „Azyl” Olesno odbył się II Małopolski Integracyjny Turniej w Kręgle Uczestników Środowiskowych Domów Samopomocy. Organizatorami byli Środowiskowy Dom Samopomocy w Oleśnicy oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie. Patronat honorowy nad imprezą sprawowali: Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski oraz Wójt Gminy Olesno Witold Morawiec. Oficjalnego otwarcia II Małopolskiego Integracyjnego Turnieju w Kręgle Uczestników Środowiskowych Domów Samopomocy dokonali: Wójt Gminy Olesno Witold Morawiec, Prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Pomocna Dłoń” w Dąbrowie Tarnowskiej Beata Partyńska oraz organizatorzy Irena Kawa Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy oraz Małgorzata Morawiec Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie.

Do rozgrywek przystąpiło 10 drużyn z Małopolski reprezentujących następujące ośrodki: Dzienny Ośrodek Wsparcia ŚDS Gorlice, ŚDS Dąbrowica, ŚDS Nowodworze, ŚDS Oświęcim, ŚDS Oleśnica, ŚDS Siedlec, ŚDS Niepołomice, ŚDS Nowy Sącz, ŚDS Pałecznica, ŚDS Kraków oś. Szkolne 30.

Na zaproszenie organizatorów odpowiedzieli znamienici goście: Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Bolesław Łączyński, Wicestarosta Powiatu Dąbrowskiego Marek Kopia, Przewodniczący Rady Miejskiej Dąbrowa Tarnowska Jacek Sarat, Wójt Gminy Olesno Witold Morawiec, Sekretarz Gminy Olesno Janusz Plata, Z-ca Komendanta Powiatowego Policji w Dąbrowie Tarnowskiej podinspektor Bogusław Chmielarz, Rzecznik Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Dąbrowie Tarnowskiej mł.asp.Ewelina Fiszbain, Naczelnik Wydziału Rozwoju Lokalnego,Edukacji i Zdrowia Mariola Smolorz, Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej mł. bryg. inż. Mariusz Klimaj, Prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Pomocna Dłoń” w Dąbrowie Tarnowskiej Beata Partyńska, Sekretarz Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń” Małgorzata Kułaga, Skarbnik Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń” Halina Sarat, Prezes Stowarzyszenia „Otwarte Serce” ze Szczucina Bogdan Sosin, Magdalena Skrzyniarz ze Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Kierownicy placówek biorących udział w rozgrywkach.

Nad prawidłowym przebiegiem Turnieju czuwali sędziowie: Mateusz Miodowski oraz Paweł Świętochowski. Rozgrywki wzbudziły wiele emocji, walka była bardzo wyrównana i chociaż jak na wstępie zaznaczono, że nie wynik był ważny ale samo spotkanie się i wspólne spędzenie czasu, to jednak wyróżniono drużyny oraz indywidualne osoby, które zdobyły największą ilość punktów.

W rozgrywkach drużynowych:
I miejsce – ŚDS Pałecznica 677 pkt
II miejsce – ŚDS Oświęcim 675 pkt
III miejsce – ŚDS Niepołomice 630 pkt

W rozgrywkach indywidualnych:
I miejsce – Krzysztof Ligęza - ŚDS Oświęcim 112 pkt
II miejsce – Dawid Stoga – ŚDS Oświęcim – 111 pkt
III miejsce – Mariusz Osika – ŚDS Dąbrowica 108 pkt


Wszyscy uczestnicy turnieju uhonorowani zostali pamiątkowymi medalami. Laureaci I, II i III miejsc zarówno w rozgrywkach drużynowych jak i indywidualnych dodatkowo nagrodzeni zostali pucharami. Każda drużyna biorąca udział w rozgrywkach otrzymała dyplom okolicznościowy oraz nagrodę rzeczową. Fundatorem medali i pucharów był Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski.

O wręczenie pucharów, dyplomów, medali i nagród poproszeni zostali: Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Bolesław Łączyński, Wicestarosta Powiatu Dąbrowskiego Marek Kopia, Wójt Gminy Olesno Witold Morawiec, Przewodniczący Rady Miejskiej Dąbrowa Tarnowska Jacek Sarat, Z-ca Komendanta Powiatowego Policji w Dąbrowie Tarnowskiej podinspektor Bogusław Chmielarz, Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej mł. bryg. inż. Mariusz Klimaj oraz Naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Oleśnie Dh Czesław Mosio.

Dodatkowo zwycięska drużyna reprezentująca ŚDS z Pałecznicy zdobyła Puchar Przechodni Starosty Dąbrowskiego, który wręczył Wicestarosta Powiatu Dąbrowskiego Marek Kopia.

Wsparcia przy organizacji turnieju udzielili: Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski oraz Wójt Gminy Olesno Witold Morawiec.

Słowa wdzięczności organizatorzy kierują także na ręce właścicieli prywatnych firm, którym uczestnicy turnieju zawdzięczają nagrody rzeczowe oraz poczęstunek, a są to: Jan Konieczny Zakład Usług Samochodowych w Oleśnicy, Łukasz Surowiec MCU Małopolskie Centrum Ubezpieczeń Dąbrowa Tarnowska, Jerzy Fido Sanit-Bud Dąbrowa Tarnowska, Salomea Kozioł Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Dąbrowie Tarnowskiej, Małgorzata Dariusz Oleś Zakład Piekarniczo – Cukierniczy w Oleśnie. Serdeczne podziękowania skierowane zostały także do Naczelnika Ochotniczej Straż Pożarnej w Oleśnie Dh Czesława Mosio.
Dziękujemy wszystkim, którzy w tych trudnych czasach otwarli swoje serca i wsparli naszą inicjatywę.

II Małopolski Integracyjny Turniej w Kręgle Uczestników Środowiskowych Domów Samopomocy wzbudził wiele pozytywnych emocji i spotkał się z bardzo życzliwym przyjęciem zarówno ze strony uczestników jak i zaproszonych gości, co pozwoli żywić nadzieję, że będzie on kontynuowany w następnych latach.

Źródło: Środowiskowy Dom Samopomocy w Oleśnicy Link

Konkurs "Lipcowi liderzy"

Wakacje z książką i filmem

"Lisia Dolina", Ch. Link

Dyskusyjny Klub Książki
Jest ciemno. Ciasno. Nie możesz się poruszać. Ciężko ci oddychać. Jesteś… pochowany żywcem! Ale nie martw się. Masz jedzenie, którego wystarczy ci na kilka dni, jeśli będziesz bardzo oszczędzać. Masz też trochę wody. No i masz jeszcze nadzieję, że ktoś cię odnajdzie i uratuje… Czy jednak do tego czasu nie oszalejesz od natłoku myśli i obezwładniającego strachu?

Podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki 30 maja 2017 roku rozmawialiśmy o książce Charlotte Link pt. „Lisia dolina”. Lektura była zaskakująco inna od wcześniej omawianych tytułów, rzadko bowiem decydujemy się na kryminały. A jednak Klubowiczki zachwyciły się książką i jej zawikłaną fabułą. Link jest mistrzynią w knuciu intryg, przeplataniu wątków i losów swoich bohaterów. Czytelnik nie ma szans na wytropienie, kto tak naprawdę jest ofiarą, a kto zwyrodniałym oprawcą. Autorka ma tendencję do wyjaśniania i tłumaczenia motywów i zachowań, ale również doskonale wykorzystuje swój kunszt, by stworzyć pasjonujący i trzymający w napięciu kryminał.

Na kolejne spotkanie Klubu zapraszamy 27 czerwca 2017r.


Tajemnica szpitala - spotkanie DKK dla dzieci

19 maja o godz. 14:00 odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci. Tym razem tematyką naszej spotkania była tajemnicza kradzież, która miała miejsce w szpitalu w książce pt. „Tajemnica Szpitala”- K. M. Widmarka. Sara Bernard przewraca się na lodowisku i łamie nogę. W szpitalu podają jej środki przeciwbólowe i zakładają gips. Kiedy Sara dochodzi do siebie, orientuje się, że nie ma swoich złotych kolczyków. Nie ona jedna została okradziona w szpitalu, lecz jak dotąd nie udało się odnaleźć zaginionych kosztowności. Lasse i Maja wpadają na pomysł, jak złapać złodzieja. Wraz z komisarzem próbują rozwiązać zagadkę. Wśród podejrzanych znajdują się: pielęgniarka, sanitariusz oraz lekarz. Po zorganizowaniu zasadzki Lassie i Maja dekonspirują złodzieja i rozwiązują tajemnice.
Podczas spotkania analizowaliśmy sylwetki podejrzanych osób, motywy oraz korzyści jakie mogli zaczerpnąć z okradania pacjentów. Klubowicze potwierdzili, że złodziej był bardzo przebiegły. Mali detektywi – Lasse i Maja wykazali się dużym sprytem i rozsądkiem w uchwyceniu sprawcy.
Nasi klubowicze mieli możliwość wcielenia się w rolę detektywów. Mieli za zadanie odnaleźć zagubioną rzecz z biblioteki. Zostali podzieleni na zespoły. Musieli odnaleźć wskazówki, aby móc rozwiązać zaszyfrowaną zagadkę dzięki której wiedzieli gdzie szukać kolejnej . W ten sposób krok po kroku zbliżali się do celu. Zabawa ta bardzo podobała się dzieciom, podzielili się między sobą zadaniami i każdy z nich odpowiadał za coś innego. Dzięki współpracy i dobrej organizacji wszystkie z grup odkryły, że zaginioną rzeczą była książka. Dzieci wykazały się sprytem i szybkością w rozszyfrowaniu zagadki.

Kolejne spotkanie odbędzie się 16 czerwca. Będziemy rozmawiać na temat książki pt. „Autograf za milion dolarów” – Rafała Witek.

SEZON URLOPOWY

Wygenerowano w sekund: 0.02
2,824,140 Unikalnych wizyt