Styczniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
Dodane przez MMorawiec dnia Styczeń 08 2013 12:27:44
Twój głos w mojej głowie, Emma Forrest

Głęboka depresja, zaburzenia psychiczne, skłonności samobójcze i cała lawina przeróżnych nieszczęść – to tematy poruszane w książce Emmy Forrest pt. „Twój głos w mojej głowie”, o której dyskutowały członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki w Oleśnie podczas spotkania 4 stycznia 2013r.

"Emma Forrest – autorka i jednocześnie bohaterka książki – tkwi w niebezpiecznym kołowrocie niszczących związków, samookaleczania i bulimii.
Z groźnych odmętów własnej psychiki wyrywa ją psychiatra. Jego mądrość, życzliwość i optymistyczna natura pomagają Emmie pozbierać się po próbie samobójczej. Dziewczyna znów jest twórcza, pracuje, podróżuje, pisze, a nawet zakochuje się... w gwiazdorze.
Pewnego dnia, gdy dzwoni, by ustalić kolejną wizytę u psychiatry, dowiaduje się, że człowiek, który dawał jej ogromne wsparcie i był jej mentorem, nagle zmarł. Czuje się kompletnie rozbita i zagubiona. Na domiar złego rozpada się jej szaleńczo intensywny związek miłosny. Emma jest zmuszona walczyć
o przetrwanie i powrót do równowagi."

Nie trudno się dziwić, że lektura książki nie usposobiła klubowiczek pozytywnie. Zgromadzone panie uznały, że niezwykle rzadko zastanawiały się nad problemami poruszanymi w książce, a przecież dotyczą one tak wielu ludzi. Trudna, poruszająca, niekiedy nawet irytująca i rażąca książka Emmy Forrest zmusza jednak do przemyślenia własnego życia. Dyskutujące panie doszły w końcu do wniosku, że tego typu książki pozwalają uświadomić sobie, że życie i świat, na które tak często się uskarżamy, nie są wcale takie złe, a z pewnością mogłyby być gorsze…


Emma Forrest napisała trzy powieści i opracowała zbiór felietonów. Wychowała się w Londynie. Jako dziennikarka pracowała w Nowym Jorku dla "Guardiana", obecnie mieszka w Los Angeles, gdzie pracuje jako scenarzystka.