"Cień wiatru" w DKK w Oleśnie
Dodane przez MMorawiec dnia Luty 27 2013 11:18:23


Mroczna i tajemnicza Barcelona oraz fascynujący świat księgarzy i antykwariuszy to tło powieści Carlosa Ruiza Zafona pt. "Cień wiatru", która była tematem spotkania DKK w Oleśnie dnia 22.02.2013 roku.

Letnim świtem 1945 roku dziesięcioletni Daniel Sempere zostaje zaprowadzony przez ojca, księgarza i antykwariusza, do niezwykłego miejsca w sercu starej Barcelony, które wtajemniczonym znane jest jako Cmentarz Zapomnianych Książek. Zgodnie z tradycją Daniel ma wybrać dla siebie jedną książkę, książkę swego życia, aby ocalić ją od zapomnienia. Kierując się właściwie jedynie intuicją, spośród setek tysięcy tomów wybiera nieznaną sobie powieść "Cień wiatru" niejakiego Juliana Caraxa. Mijają lata... Zauroczony powieścią i zafascynowany jej autorem Daniel usiłuje odnaleźć inne jego książki i odkryć tajemnicę pisarza, nie podejrzewając nawet, iż zaczyna się największa i najbardziej niebezpieczna przygoda jego życia, która da również początek niezwykłym opowieściom, wielkim namiętnościom, przeklętym i tragicznym miłościom rozgrywającym się w cudownej scenerii Barcelony gotyckiej i renesansowej, secesyjnej i powojennej.
Tak w wielkim skrócie przedstawia się fabuła powieści, która przetłumaczona została na 20 języków i wydana w 30 krajach.

Jak zgodnie przyznały Panie biorące udział w spotkaniu w powieści tej można się zatracić zapominając o zewnętrznym otoczeniu. Dzieje się tak za sprawą ciekawej i wartkiej akcji, atmosfery tajemniczości, która skaluje napięcie, tematyki szczególnie bliskiej wszystkim miłośnikom książek oraz pięknej prozy, którą czyta się z przyjemnością. Jednym słowem klimat tej książki jest tak niesamowity, że nie można się od niej oderwać.

Czy rzeczywiście jedna książka może zmienić życie człowieka ?.... Aby się o tym przekonać zachęcamy do sięgnięcia po tą ciekawą lekturę.