"Dom nad rozlewiskiem" Małgorzaty Kalicińskiej w DKK
Dodane przez MMorawiec dnia Marzec 19 2013 10:20:36


Gdy wszystko idzie pod górkę, kiedy czujemy się zmęczeni i samotni wśród ludzi warto mieć własne "rozlewisko", które nas ukołysze i wyciszy, gdzie będziemy mogli "naładować akumulatory"...

"Dom nad rozlewiskiem" Małgorzaty Kalicińskiej opowiada właśnie o takim miejscu, którego atmosfera sprzyja rozmyślaniom, gdzie można zastanowić się nad sensem życia i odnaleźć spokój. Codzienne, prozaiczne obowiązki pozwalają bohaterom zapomnieć o niepokojach i problemach "wielkiego świata".
Książka ta to wspaniała, pełna ciepła i życiowej mądrości opowieść o drodze, którą trzeba przebyć, by odnaleźć swoje miejsce na ziemi. Pokazuje i uczy nas jak cieszyć się chwilą obecną ale też jak szanować przeszłość i tradycję. Widzimy jak wiele radości można czerpać z obecności drugiego człowieka oraz z prostych czynności, takich jak np. gotowanie wykonywanych wspólnie z bliską osobą.
Podczas dyskusji Panie zgodnie przyznały, że niewątpliwym atutem powieści jest specyficzna atmosfera miejsca jej akcji, czyli urokliwe Mazury oraz wplecenie "wątków kulinarnych", co sprawiło, że każda z nas chociaż na chwilę przeniosła się w czasy dzieciństwa. Wróciły wspomnienia rodzinnych Wigilii oraz pełnych radości spotkań z najbliższymi, którym towarzyszył zapach tradycyjnych potraw.

Spotkanie odbyło się 18 marca 2013 roku., a na kolejne zapraszamy dokładnie za miesiąc, czyli 18 kwietnia 2013 roku o godz. 14.00.