"Opowieść ojca" na kwietniowym spotkaniu DKK
Dodane przez MMorawiec dnia Kwiecień 29 2013 10:17:24
Czym jest bezgraniczna miłość i nieustanna walka z losem o dobro dziecka? Czym jest brawura i granicząca z szaleństwem odwaga? Co jesteśmy w stanie zrobić, poświecić w trosce o lepsze życie – swoje, a przede wszystkim – dziecka? „Opowieść ojca. Przez mongolskie stepy w poszukiwaniu cudu”, książka Ruperta Isaacsona to niezwykle wzruszająca, ale też napawająca optymizmem i siłą odpowiedź na te pytania. „Opowieść ojca” to prawdziwa historia o sile miłości. To autentyczny opis rozpaczliwej walki o życie i zdrowie dziecka. To również brak zgody na chorobę, która nagle wdarła się w życie dwójki młodych, szczęśliwych, podbijających świat i pragnących przygód ludzi.

Kiedy kilkuletni Rowan zaczął przejawiać zachowania autystyczne, jego ojciec Rupert (dziennikarz i autor książek podróżniczych) szukając cudownego lekarstwa, zauważa, że dziecko ma niezwykły kontakt ze zwierzętami. Stawia więc wszystko na jedną kartę. Podejmuje nierówną walkę z życiem i próbuje odmienić niesprawiedliwy los. Postanawia wyruszyć z synem w podróż do krainy dzikiej przyrody i szamanów – Mongolii.

O efektach tej wyjątkowej podróży „w poszukiwaniu cudu”, o niezłomności rodziców, o sile miłości i wiary rozmawialiśmy na kwietniowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki 18. 04. 2013 roku. Klubowiczki po raz kolejny uznały, że człowiek niejednokrotnie daje się przygnieść różnym nieszczęściom i niepowodzeniom, zapominając, że życie bardzo często daje mu kolejną szansę. Musimy jedynie nauczyć się te szanse dostrzegać i wykorzystywać.

Oprac. Katarzyna Foder