Warsztaty aktywizujące - Bukieciarstwo
Dodane przez MMorawiec dnia Kwiecień 29 2013 15:14:10
15 i 16 kwietnia 2013 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Oleśnie odbyły się kolejne warsztaty aktywizujące poświęcone tym razem bukieciarstwu.

Zajęcia prowadziła doświadczona trenerka Małgorzata Mazur, która już po raz kolejny rozbudziła w uczestniczkach warsztatów zmysł estetyczny. Na pierwszym spotkaniu zgromadzone panie uczyły się wykonywania kompozycji z kwiatów sztucznych z wykorzystaniem przedmiotów dostępnych w każdym domu. Wynikiem tych zajęć były niezwykle oryginalne ramki z tektury ozdobione finezyjnymi bukietami. Uczestniczki warsztatów nauczyły się również, jak szybko i łatwo zrobić efektowne wieńce z liści i gałęzi iglaków.
Z kolei podczas drugiego spotkania trenerka zaprezentowała sposoby komponowania bukietów i stroików z żywych kwiatów – zarówno ciętych, jak i doniczkowych. Urozmaiceniem zajęć był konkurs na najpiękniejszy bukiet, ogłoszony przez prowadzącą. Uczestniczki mogły sprawdzić swoje zdolności i wyczucie estetyczne. Jury, w skład którego wchodziły wszystkie zgromadzone panie, jednogłośnie orzekło, że najładniejszy, a zarazem najbardziej oryginalny bukiet wykonała Pani Zofia Węgiel.

Po raz kolejny uczestniczki nie tylko miło, ale również twórczo wykorzystały wolny czas. Efekty warsztatów można podziwiać w galerii.

Oprac. Katarzyna Foder