"Pięciopsiaczki" na DKK w Ćwikowie
Dodane przez MMorawiec dnia Maj 29 2013 10:49:39
Tematem kolejnego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci, które odbyło się 23. 05. 2013 roku w Ćwikowie była książka Wandy Chotomskiej pt. „Pięciopsiaczki”.

W domu Karola, Karoliny, ich rodziców i babci dochodzi do niecodziennego zdarzenia - suczka Balbina rodzi pięcioro szczeniąt – cztery pieski i jedną suczkę. Z racji ilości piesków, babcia nazywa je –„Pięciopsiaczkami”. Małe czworonogi niestrudzenie broją przez cały dzień. Ale wszystko się im wybacza – w końcu to jeszcze dzieci. Psie dzieci. Przed ich właścicielami – sympatycznym rodzeństwem, Karoliną i Karolem, stoi nie lada zadanie: trzeba pięciopsiaczkom znaleźć nowy dom! Dzięki sympatycznym sąsiadom i znajomym szybko udaje się znaleźć dla każdego pieska nowego opiekuna.

Omawiana bajka okazała się strzałem w dziesiątkę, bo również uczestników dyskusji było pięcioro. W związku z tym młodzi miłośnicy książki nazwali więc siebie „Pięcioraczkami”, a panią która towarzyszyła w dyskusji, nazwali mamą Balbiną. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że jest to wesoła i ciekawa książka, poprzeplatana wierszykami, która poza tym, że bawi, uczy odpowiedzialności i miłości do stworzeń słabszych od nas.

Kolejne spotkanie odbędzie się 13 czerwca 2013 r. o godz.14.00. Tym razem będziemy rozmawiać o książce Beaty Ostrowickiej pt. „Ale ja tak chcę”.

Oprac. Paulina Fic