"Ale ja tak chcę!" - spotkanie DKK w Ćwikowie
Dodane przez MMorawiec dnia Czerwiec 20 2013 14:16:26
13.06.2013 r. w filii bibliotecznej w Ćwikowie odbyło się kolejne spotkanie DKK dla dzieci. Tym razem dyskutowaliśmy o książce Beaty Ostrowickiej „Ale ja tak chcę”. Opowieść przedstawia humorystyczny świat fantazji, ale zawiera również wiele wartościowych pouczeń na temat przyjaznych relacji z innymi ludźmi.

Drzewiaki to bajkowe ludki zamieszkujące pień zwalonego drzewa. Żyją obok siebie, po swojemu, nie dostrzegają potrzeb i upodobań innych. Łączą się natomiast we wspólnej niechęci wobec Nowego, który nie chce być taki, jak wszyscy. Dzięki tej książce uczymy się nie ulegać czyimś życzeniom. Morał opowiadania jest niezwykle ważny w życiu każdego człowieka. Bajka pokazuje, że słowa mogą sprawiać przykrość i powodują samotność. Aby się o tym przekonać należy przeczytać tę książkę

Dodatkowym urozmaiceniem dyskusji było wymyślanie przez wszystkich uczestników dyskusji jakiegoś nowego i oryginalnego nazwiska i uzasadnianie tego wyboru. Zainspirowała nas do tego omawiana bajka, bo było w niej dużo przedziwnych imion. Było przy tym dużo śmiechu i radości. Jednym słowem książka i rozmowa o niej były super!

Kolejne spotkanie odbędzie się 27.06.2013r. Omawiać będziemy „Wiersze” Juliana Tuwima. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci.

Oprac. Paulina Fic