"Przypadki pani Eustaszyny" - Dyskusyjny Klub Książki
Dodane przez MMorawiec dnia Listopad 08 2013 12:07:34
29 października 2013 roku odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Oleśnie. Spotkanie przebiegło w przyjaznej, miłej i radosnej atmosferze, czego powodem była omawiana przez nas książka Marii Ulatowskiej pt. „Przypadki pani Eustaszyny”, czyli historia „trochę nie-poważna, a miejscami owszem. Sympatyczna, miła, przyjazna światu i ludziom”.

Główna bohaterka – pani Eustaszyna – przedwojenna „ahystokhatka”, to postać pełna życia i energii, którym najważniejszym życiowym celem jest… organizowanie życia najbliższych osób, zwłaszcza męża, jego bratanicy i jej mężczyzn. Pani Eustaszyna reorganizuje i zaprowadza porządek w polskiej służbie zdrowia, regularnie przeprowadza generalne rewolucje domowe i przemeblowuje świat. Loty samolotem, obrót nieruchomościami czy napisanie książki nie stanowią dla niej najmniejszego problemu.

Chyba w każdej rodzinie można znaleźć taką właśnie Panią Eustaszynę – ciocię, babcię lub teściową, która za wszelką cenę próbuje sprawić, żeby wszystko wokół niej odbywało się według szczegółowo zaplanowanego przez nią scenariusza. Sytuacje opisane w książce mogą zdarzać się więc w każdym polskim domu, ale mimo wszystko należy traktować je z przymrużeniem oka, bo zostały napisane po to, by „rozbawić i nieco rozjaśnić szare dni”.

Wszystkich zainteresowanych tą niezwykle lekką, przyjemną i zabawną lekturą zapraszamy do biblioteki.