Przedświąteczne spotkanie z Mikołajkiem na DKK dla dzieci
Dodane przez MMorawiec dnia Grudzień 23 2013 14:28:47
Na wyjątkowym, przedświątecznym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci, które odbyło się 12 grudnia 2013 r. rozmawialiśmy o książce pt. „Mikołajek”.

„Mikołajek” to kilkanaście krótkich opowiadań z życia szkolnego i pozaszkolnego małego chłopca i jego łobuzerskich kolegów, którzy ciągle się biją (tak radzą sobie z konfliktami), by na końcu stwierdzić, że zabawa była fajna. Zakończenie każdego opowiadania to zaskakujące i prześmieszne podsumowanie relacji panujących między ludźmi i to niekoniecznie - tymi najmniejszymi. Zabrzmiało poważnie, bo książka, choć napisana dla dzieci, może okazać się cenną lekcją wychowania również dla starszego pokolenia. Dzięki niej możemy zdać sobie sprawę, jak śmieszni potrafimy czasem być – my, dorośli – ci, którzy powinniśmy świecić przykładem.
Dodatkową atrakcją spotkania było rozwiązywanie rebusów i innych gier słownych i literowych. Mali miłośnicy książek byli zafascynowani takimi zabawami i całym spotkaniem.

Na kolejne spotkanie zapraszamy 16 stycznia 2014 r. Rozmawiać będziemy o książce Grzegorza Kasdepke pt. „Potworak i inne Kosmiczne opowieści”.