Drastyczne morderstwo na DKK w Oleśnie!
Dodane przez MMorawiec dnia Styczeń 09 2014 09:58:40„Moja siostra, moja miłość” J. C. Oates to książka będąca tematem dyskusji podczas przedświątecznego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w Oleśnie, które odbyło się 16 grudnia 2013 roku.

„Moja siostra, moja miłość” to być może najbardziej kontrowersyjna i najśmielsza z dotychczasowych powieści Oates, została oparta na faktach: drastycznej historii morderstwa popełnionego na dziecku, które kilka lat temu poruszyło amerykańską opinię publiczną.Rodzina Skylera Rampikeaa, bohatera i narratora, zyskała upragnioną sławę, bo jego mała siostra Bliss odniosła sukces, ale potem rozgłos stał się jeszcze większy, bo Bliss została zamordowana. Tylko przez kogo i dlaczego? Długie wyznanie Skylera jest po części detektywistyczną rekonstrukcją zdarzeń, po części elegią na cześć utraconej siostry i własnego utraconego dzieciństwa, stanowiąc jednocześnie satyryczny obraz drobnomieszczańskich tęsknot, ułomnych relacji tak między rodzicami a dziećmi, jak i między współmałżonkami oraz niszczycielskiego wpływu mediów na życie jednostki. Sięgając do samych głębi złowrogich, a zarazem komicznych zaburzeń skrywających się w samym sercu współczesnej kultury, Oates stworzyła powieść o niezwykłym rozmachu i wielkiej mocy oddziaływania.

Mimo iż omawiana książka przedstawia niezwykle drastyczną historię, zgromadzone Klubowiczki potrafiły stworzyć prawdziwie świąteczny klimat. W blasku świec i zapachu żywicy delektowaliśmy się literaturą i słodkimi przysmakami.