Kolejne kosmiczne spotkanie na DKK dla dzieci w Ćwikowie
Dodane przez MMorawiec dnia Styczeń 23 2014 12:06:34
Na pierwszym w tym roku spotkaniu DKK dla dzieci, które odbyło się 16. 01. 2014 r. rozmawialiśmy o książce Grzegorza Kasdepke pt. „Potworak i inne kosmiczne opowieści”. Wcześniej już spotkaliśmy się z sympatycznym Kosmitą omawiając „Wakacje Potworaka”. Książka tak spodobała się uczestnikom DKK, że postanowili wrócić do przygód swojego ulubionego Ufoludka.

„Potworak i inne kosmiczne opowieści” to zbiór zaskakujących opowiadań o wydarzeniach związanych z pobytem na Ziemi Ufoludka, czyli tytułowego Potworaka. Skąd ta zaskakująca wizyta? No cóż – przecież każdy marzy o egzotycznych wakacjach. Kosmita również. Potworak udał się więc do biura podróży i powiedział, że chciałby spędzić dwuletnie wakacje na prymitywnej planecie w rodzinie tubylców. Zaoferowano mu Ziemię.
Ufoludek jednak nie próżnował na wakacjach – przede wszystkim sprowadził całą masę wynalazków, bez których nie potrafiłby egzystować, ale postarał się również o ułatwienie życia i pracy ludziom – na przykład rozmnożył listonosza, by mu ułatwić pracę. A najważniejsze, że narobił bardzo dużo zamieszania i wywrócił do góry nogami życie ziemskiej rodziny, u której się zatrzymał. Prawdziwy z tego kosmity Potworak.

Na kolejne spotkanie zapraszamy 27. 02. 2014 roku. Dyskutować będziemy o książce „Koniec świata i inne opowiadania” autorstwa Tove Jansson.