"Déja vu" na Dyskusyjnym Klubie Książki w Oleśnie
Dodane przez MMorawiec dnia Marzec 12 2014 12:22:58


24 lutego 2014 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Oleśnie odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem Klubowiczki rozmawiały o pełnej tajemnic książce J. Kosowskiej pt. "Déja vu".

Główny bohater książki, Rafał „wraca po paru latach emigracji do Polski i próbuje na nowo odnaleźć się w obcej mu rzeczywistości. Wynajmuje mieszkanie, które miało być azylem, a stało się przekleństwem. Stopniowo, dzień po dniu, w życiu mężczyzny dokonuje się przewrót. Najpierw odnosi wrażenie, że kiedyś już spotkał poprzednich mieszkańców tego domu, później narasta w nim przekonanie, że ich życie stale się przeplata, a na końcu jest pewien, że tworzą jedność. Zaczyna żyć, równolegle, swoim i ich życiem... Pamięta wydarzenia, w których nigdy nie brał udziału, miejsca, w których nigdy nie był, ludzi, których nigdy nie znał. Zaczynają rządzić nim emocje niemające uzasadnienia, pragnie dziewczyny, o której istnieniu do niedawna nie miał pojęcia... Tak oto mocno stąpający po ziemi lekarz, nauczyciel etyki zawodowej wkroczył w świat weneckiej legendy, zmieniającej jego życie w koszmar...”

Tajemnice, od lat skrywane sekrety, ciemne zaułki pięknej Wenecji, mroczne legendy i rodzinna klątwa – tego z pewnością nie brakuje w omawianej książce.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do biblioteki!