Spotkanie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk
Dodane przez MMorawiec dnia Październik 23 2015 09:43:44


„Gdy człowiekowi jest źle, zwija się w kłębek i przenosi się myślami do czasów, w których wszystko było dobre i łatwe… Ten czas to dla mnie moje dzieciństwo, z którym wiążą się same dobre wspomnienia”. Do takiego wspaniale beztroskiego świata wspomnień i literatury zabrała nas Małgorzata Gutowska-Adamczyk, która była honorowym gościem spotkania autorskiego zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Oleśnie i Dyskusyjny Klub Książki w Oleśnie 21.10.2015 r. Spotkanie zrealizowano we współpracy z Instytutem Książki.
Pani Małgosia porwała licznie zgromadzoną publiczność swoją barwną opowieścią o literaturze, o miłości do książek, o swoich pasjach, marzeniach, wspomnieniach, planach, a także o tym, jak to jest z tym pisaniem… Przede wszystkim jednak zachwyciła nas ogromną życzliwością, otwartością, szczerością, optymizmem i niepohamowaną radością życia.
Zachwyt nie był jednostronny – również pani Małgosia była pod wrażeniem naszej nowej biblioteki oraz życzliwej, niemal rodzinnej atmosfery panującej wśród czytelników i przyjaciół biblioteki oraz członków Dyskusyjnego Klubu Książki.
Na zakończenie dyrektor biblioteki Małgorzata Morawiec oraz przedstawicielka Klubu Książki Halina Dojka wręczyły pani Małgosi pamiątkowe upominki dotyczące Gminy Olesno. Wszyscy uczestnicy spotkania mieli możliwość zakupienia książek autorstwa Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk z dedykacjami.

...................................................

Małgorzata Gutowska-Adamczyk jest absolwentką Wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej PWST. W przeszłości była nauczycielką języka polskiego i łaciny, a także współwłaścicielką firmy handlowej. Swoją pracę twórczą rozpoczęła jako scenarzystka serialu „Tata, a Marcin powiedział…” Przede wszystkim pani Małgosia jest jednak pisarką. W jej dorobku literackim znajdują się książki zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla dorosłych: „110 ulic”, „220 linii”, „Niebieskie nitki”, „13. Poprzeczna”, „Wystarczy, że jesteś”, „Opowieści pana Rożka”, saga „Cukiernia Pod Amorem”, „Serenada, czyli moje życie niecodzienne”, „Jak zabić nastolatkę (w sobie)?”, „Mariola, moje krople...”, „Małgorzata Gutowska-Adamczyk rozmawia z czytelnikami Cukierni pod Amorem”, „Paryż, miasto sztuki i miłości w czasach belle epoque”, „Podróż do miasta świateł. Róża z Wolskich”, „Podróż do miasta świateł. Rose de Vallenord”, „Fortuna i namiętności. Klątwa” i „Kalendarze”.
Pani Małgorzata jest laureatką nagrody „Książka Roku 2008”, przyznawanej przez Polską Sekcję IBBY, za powieść „13. Poprzeczna”.