"Dzień pieczonego ziemniaka" - pożegnanie lata 2016
Dodane przez MMorawiec dnia Wrzesień 23 2016 14:20:35
„Dzień pieczonego ziemniaka – pożegnanie lata 2016”, to impreza, którą rozstaliśmy się z ciepłym i słonecznym latem i powitaliśmy jesień, która puka już do naszych drzwi….
Spotkanie odbyło się 21 września 2016 r. w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie, a jego organizatorami byli Środowiskowy Dom Samopomocy w Oleśnicy i Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie. Patronat honorowy sprawowali Burmistrz Miasta i Gminy Dąbrowa Tarnowska Krzysztof Kaczmarski oraz Wójt Gminy Olesno Witold Morawiec.
Do radosnego świętowania przyłączyli się podopieczni trzech Środowiskowych Domów Samopomocy z Dąbrowicy, Siedlec i Oleśnicy. Na zaproszenie organizatorów licznie odpowiedzieli także znamienici goście, a byli to: Burmistrz Miasta i Gminy Dąbrowa Tarnowska Krzysztof Kaczmarski, Wójt Gminy Olesno Witold Morawiec, Wójt Gminy Mędrzechów Krzysztof Korzec, Księża wikariusze Parafii Olesno: Ks. Krzysztof Trzepacz i Ks. Marek Migacz, Sekretarz Gminy Olesno Janusz Plata, Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej z siedzibą w Brniu Ewa Drzazga, Prezes Stowarzyszenia "Otwarte Serce” Rodziców, Opiekunów i Przyjaciół Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Szczucinie Bogdan Sosin, Zarząd Stowarzyszenia "Pomocna Dłoń" Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Dąbrowie Tarnowskiej w osobach: Beata Partyńska – Sekretarz, Halina Sarat – Skarbnik, Małgorzata Słupek – Członek, Arkadiusz Morawiec z Urzędu Gminy w Oleśnie, Druhowie Prezesi OSP z terenu Gminy Olesno Ryszard Pikul, Adam Rzemiński i Czesław Mosio, Jerzy Fido właściciel Zakładu SANIT - BUD, Jolanta i Jan Konieczni właściciele Zakładu Usług Samochodowych.
Po uroczystym otwarciu imprezy i odśpiewaniu „Hymnu do ziemniaka” zaprezentowany został spektakl pt. „Rzepka” w wykonaniu grupy teatralno – muzycznej „Marzenie” ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy, przygotowany pod kierunkiem Terapeutów Ewy Małysiak i Mateusza Miodowskiego. Rewelacyjna gra aktorska, wspaniałe ruchy sceniczne, cudowne kostiumy, świetna scenografia sprawiły, że znany wszystkim doskonale wiersz stał się przezabawnym widowiskiem teatralno – kabaretowym i wywołał wiele emocji. Salwy zdrowego, serdecznego śmiechu, widownia włączająca się w zabawę, niekończące się szczere brawa to reakcja wszystkich oglądających to niecodzienne przedstawienie. Ten wyjątkowy spektakl na długo pozostanie w pamięci każdego z nas.

Po spektaklu organizatorzy zaprosili wszystkich zebranych na poczęstunek, gdzie dominowały potrawy z ziemniaka. Uczestnicy zostali ugoszczeni pyszną "ziemniaczanką", pieczonymi ziemniaczkami oraz kiełbaskami z grilla. Nie zabrakło również domowych wypieków, które przygotowane zostały przez rodziny podopiecznych ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy.
Spotkaniu towarzyszyły również liczne konkurencje „ziemniaczane” oraz gry i zabawy integracyjne, które bezinteresownie poprowadził Paweł Obara.

Sponsorami imprezy byli:
1.Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji WARTA S.A./HDI2.Zakład instalacyjno-budowlany SANIT-BUD S.C. Jerzy Fido
3.Zakład Usług Samochodowych – Jolanta i Jan Konieczni
4.Piekarnia – Anna i Zygmunt Oleś
5.Firma handlowa "WISŁA"S.J. - Krzysztof Bryk
6.Salon meblowy "MEBLEX" Marzena i Marcin Stachura
7.Firma handlowo-usługowa "LEMAR" Dąbrowa Tarnowska – Mariusz Zych, Marek Nowak, Sławomir Pasielak, Leszek Nowak Spółka Jawna

Imprezę w obiektywie aparatu uwiecznili: Natalia Węgiel i Mateusz Miodowski.

Organizatorzy dziękują wszystkim za przybycie i wspaniałą wspólną zabawę.