"Mąż z ogłoszenia" - spotkanie DKK
Dodane przez MMorawiec dnia Wrzesień 29 2016 09:50:58
Kobieta, mężczyzna, poszukiwanie miłości, dążenie do szczęścia, do tego zabawne nieporozumienia, odrobina niedomówień, kilka ukrytych faktów i nieco mroczna przeszłość. Oto gotowy przepis na zabawną i wzruszającą powieść obyczajową. I chociaż wyjdzie nam z tego historia, jakich wiele wśród powieści beletrystycznych, to jednak trzeba otwarcie przyznać, że co jakiś czas każdy ma chęć, aby sięgnąć po coś „łatwego, lekkiego i przyjemnego”. Właśnie do tego rodzaju literatury należy zaliczyć książkę Jane Graves pt. „Mąż z ogłoszenia”. To „typowo kobiece czytadło” było przedmiotem rozmowy podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbyło się w Oleśnie 26 września 2016 roku.

Ponad trzydziestoletnia Alison ze zgrozą uświadamia sobie, że w zastraszającym tempie przybywa jej lat, a wszystkie dotychczasowe związki okazywały się kompletnymi porażkami. Choć kobieta marzy o typowym, spokojnym, a nawet nudnawym życiu u boku męża i dzieci, ma straszliwego pecha do mężczyzn. Trafił jej się między innymi zakochany w motocyklach gej oraz amator miłosnych trójkątów… W końcu zdesperowana Alison postanawia skorzystać z pomocy profesjonalnej swatki. Okazuje się jednak, że ową swatką jest… mężczyzna! Na dodatek szalenie przystojny i czarujący. Niestety urok osobisty Brandon nie wystarcza – mężczyzna nieświadomie znajduje dla swojej klientki samych koszmarnych kandydatów. A jednak, pomimo tylu niepowodzeń, na horyzoncie pojawia się ten jedyny, wymarzony i idealny…

Na kolejne spotkanie zapraszamy 24 października 2016r., o godz. 14:00, będziemy rozmawiać o książce Olgierda Świerzewskiego pt. "Zapach miasta po burzy".