Zakup publikacji ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa"
Dodane przez MMorawiec dnia Listopad 25 2016 12:19:43„Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”

W 2016 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie po raz kolejny otrzymała dofinansowanie w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych w wysokości 6 500,00 zł. Pozyskane środki pozwoliły znacząco wzbogacić księgozbiór placówki. Za otrzymaną kwotę zakupiono łącznie 340 egz. nowości wydawniczych, z czego 227 stanowią publikacje dla dzieci i młodzieży, zarówno z zakresu literatury pięknej jak i popularnonaukowej. Z kolei księgozbiór dla dorosłych wzbogacił się łącznie o 113 pozycji, w tym 70 egz. to literatura piękna polska i zagraniczna, a 43 literatura naukowa i popularnonaukowa.
Realizując zadanie w szczególności kierowano się zapotrzebowaniem czytelniczym, uzupełniając publikacje najczęściej poszukiwane przez użytkowników biblioteki. Zakupiono także wiele tytułów aktualnych na rynku nowości wydawniczych z zakresu beletrystyki oraz literatury niebeletrystycznej. W znaczącym stopniu wzbogacono zbiory dla najmłodszych czytelników, które obok pięknej, kolorowej szaty graficznej i często nietypowej formy odznaczają się także wysokimi walorami edukacyjnymi i poznawczymi.