Niezwykły grudzień w Kinie za Rogiem w Oleśnie
Dodane przez MMorawiec dnia Styczeń 17 2017 12:21:39
W tym roku grudzień był miesiącem wyjątkowym dla naszego kina. Już od 1 dnia tego miesiąca trwała „Akcja Mikołajkowa”, która zakończyła się dopiero tuż przed świętami. W ramach spotkań Mikołajkowych odbyło się wiele seansów adresowanych do widzów indywidualnych oraz tzw. „na życzenie” dla grup zorganizowanych. Na szczególną uwagę zasługuje siedem projekcji z udziałem gościa honorowego czyli Św. Mikołaja, który odwiedził nie tylko dzieci, ale i dorosłych widzów kina. Spotkania te odbyły się 5, 6, 9 i 10 grudnia i obfitowały w wiele niespodzianek. W przypadku najmłodszych kinomanów były to oczywiście niezapomniane spotkania ze Św. Mikołajem, który wręczał prezenty wszystkim dzieciom. Również na dorosłych czekała miła niespodzianka, gdyż oprócz wizyty Św. Mikołaja, który przybył z drobnymi upominkami, wyjątkowo na tym seansie widzowie mogli sami wybrać film, który następnie został wyświetlony, oczywiście nie zabrakło także słodkiego poczęstunku. Łącznie w grudniu odbyło się 35 seansów, w tym 24 na życzenie, a na widowni zasiadło 593 osoby.

Inicjatywę Św. Mikołaja i naszego kina wsparło wiele wspaniałych osób o wielkich sercach, dzięki którym wszyscy uczestnicy Mikołajkowych seansów filmowych w Kinie za Rogiem w Oleśnie otrzymali upominki. Wszystkim tym osobom, które pragnęły pozostać anonimowe serdecznie dziękujemy w imieniu pracowników jak również obdarowanych i życzymy, by dobro wyświadczone drugiemu człowiekowi zatoczy koło i powróci do Państwa wielokrotnie....

Nie tylko grudzień, ale cały 2016 rok była dla Kina za Rogiem działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Oleśnie wyjątkowy. Nasze małe, kameralne kino nieustająco cieszy się ogromnym zainteresowaniem, o czym świadczą statystyki zgodnie, z którymi w 2016 roku wyświetlono 203 seanse, w tym 100 na życzenie, a na widowni zasiadło 2988 osób.