"Hipacy chce się zakochać" K.Ziemnicka - spotkanie DKK dla dzieci
Dodane przez MMorawiec dnia Kwiecień 01 2017 09:28:29

W piątek 24 marca fani czytania, a więc członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci rozczytali się w książce pt. „Hipacy chce się zakochać” - Katarzyny Ziemnickiej. Spotkanie rozpoczęło się od poczęstunku i wypicia kawy oczywiście Inki ;-)
Książka opowiada losy kota o imieniu Hipacy, który miał już dość samotności i postanawia znaleźć sobie miłą kotkę na resztę życia. Okazuje się, że nie jest to takie proste, zwłaszcza, gdy spotyka wyniosłą Lukrecję, zimną jak lód Ignację, Gryzeldę czy surową panią policjant. Jego wszystkie randki okazują się nieporozumieniem i załamują Hipacego. Czy jednak odnajdzie prawdziwą miłość? Jak i gdzie powinien szukać „drugiej połówki”? Na tak postawione pytania próbowali odpowiedzieć najmłodsi czytelnicy oraz wspólnie opowiadali miłosne perypetie Hipacego. Członkowie zostali podzieleni w pary i mieli za zadanie odgadnąć zagadki dotyczące konkretnej partnerki bądź randki Hipacego. Po odgadnięciu zagadek i odszukaniu podpowiedzi, stworzyli portret konkretnej kotki. Następnie prezentowali swoje zadanie i odpowiadali na pytania pozostałych członków klubu. W ten sposób trochę przez zabawę, a trochę przez prace przypomnieliśmy sobie fabułę oraz ciekawe i nieprzewidywalne losy Hipacego. Podczas spotkania panowała miła atmosfera, a dzieci były pochłonięte swoim zadaniem. Do naszego grona dołączyły dwie kolejne osoby.

Kolejne klubowe spotkanie odbędzie się w piątek 21 kwietnia, o godz. 14:00, porozmawiamy o książce pt. "Wieloryb”. Zapraszamy :-)