Spotkanie autortskie z Martą Polak
Dodane przez MMorawiec dnia Maj 05 2017 09:43:49
24 kwietnia 2017r. w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie odbyły się dwa spotkania autorskie z Martą Polak, autorką dwóch książek z wierszami dla dzieci. Na widowni zasiedli uczniowie klas I, II oraz III i IV Szkoły Podstawowej w Oleśnie. Młodszej grupie autorka prezentowała swoją książkę pt. „Pory roku”. Dzieci zostały przeniesione do świata barwnych wierszy, w których królowały nasze urokliwe pory roku. Nie zabrakło również zagadek i rebusów. Z kolei dla nieco starszych autorka przygotowała książkę pt. „Serce i kwiaty”, która zawiera zbiór wierszy okolicznościowych na różne okazje. Prezentując poszczególne wiersze Marta Polak nawiązywała do obchodów ważnych świąt, którym są dedykowane. Z sali padło wiele pytań dotyczących zarówno jej twórczości jak również procesu powstawania książki. Autorka to osoba niezwykle ciepła, serdeczna i kontaktowa, dlatego prowadzone przez nią spotkania były wyjątkowe, a wzbogaciła je prezentacja multimedialna zdjęć wykonanych przez Martę Polak oraz wystawa oryginałów ilustracji wykorzystanych w książkach.
Spotkaniami młodych czytelników z autorką zaakcentowano obchody Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża”.


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Marta Polak – dziennikarka, wydawca, autorka książeczek dla dzieci, fotograf, miłośniczka przyrody, Prezes Stowarzyszenia Dobrych Wiadomości. Jej wielką pasja jest fotografia, a główne tematy zdjęć to m.in. przyroda, zabytki, architektura, morze, statki. Prowadzi wydawnictwo Koziorożec.