"Promyczek" K. Holden, czyli historia dziewczyny o niezwykłym sercu
Dodane przez MMorawiec dnia Maj 05 2017 09:57:00Piękna wzruszająca historia, cudownej i wrażliwej młodej dziewczyny, która samym swoim pojawieniem się wnosiła radość i pozytywną energię, z którą chciało się przebywać…

Już dawno żadna z omawianych książek nie wzbudziła tak wiele emocji, jak "Promyczek" autorstwa K. Holden, która była przedmiotem spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki25.04.2017r.
Główna bohaterka, Kate, to osoba wyjątkowa, która pomimo młodego wieku ma bogate i tragiczne doświadczenia życiowe. Matka, która nigdy nie miała serca dla swoich dzieci, ojciec, który odszedł w siną dal oraz chora starsza siostrzyczka, którą trzeba się opiekować to jej bagaż życiowy, który dźwiga od najmłodszych lat. Pomimo ciężkiego życia nigdy nie traci pogody ducha i stara się wszystkim pomagać. Zawsze doszukuje się w drugim człowieku dobra i nawet sama będąc śmiertelnie chorą czasem bardziej zwraca uwagę na potrzeby innych niż swoje własne. Stara się chronić swoich bliskich, nawet własnym kosztem. Osoba niezwykle wrażliwa i utalentowana, a zarazem skromna i pełna pokory. Niczym piękny promyczek rozjaśnia i ociepla atmosferę dookoła siebie. Osoba, która umiała pięknie żyć i pięknie żegnać się z życiem, którego tak naprawdę nie zdołała na dobre zakosztować. Na uwagę zasługują także inni bohaterowie powieści, którzy przewijają się przez życie Kate. Są to zarówno postaci pozytywne jak i negatywne, które odcisnęły swoje piętno na jej życiu.
Książka jest wyjątkowa, ale też smutna i przygnębiająca, lecz warta polecenia pod każdym względem. Wyzwala tyle emocji, że nie sposób ich nawet opisać czy zrelacjonować…. Gorąco polecamy.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Na kolejne spotkanie DKK zapraszamy 30 maja 2017r. (wtorek) godz. 14:00.