XXIII Gminny Konkurs Recytatorski
Dodane przez MMorawiec dnia Maj 12 2017 13:37:24
„Cudze chwalimy swego nie znamy” to myśl przewodnia XXIII Gminnego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się 09 maja 2017r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Oleśnie. W związku z tym, że dedykowany był w szczególności twórczość lokalnych autorów przeważały wiersze Marii Kozaczkowej, ale nie zabrakło także utworów Jadwigi Obnowskiej-Szkotak, Barbary Wójcik, Anny Morawiec oraz Marii Szopa.
W konkursie uczestniczyli reprezentanci wszystkich placówek oświatowych z terenu Gminy Olesno, łącznie 47 uczniów, a rozstrzygany był w pięciu kategoriach wiekowych.

Recytacje oceniało jury w składzie: Ewa Drzazga (Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej z/s w Brniu) – przewodnicząca oraz Wanda Chlastawa (Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Oleśnie z/s w Domu Malarek w Zalipiu); Dorota Huczek (Emerytowana Bibliotekarka); Jarosław Boryczka (Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu).

Wśród zaproszonych gości znaleźli się także: Wójt Gminy Olesno – Witold Morawiec; Sekretarz Gminy Olesno – Janusz Plata; Dyrektor Szkoły Podstawowej w Oleśnie – Jarosław Bartoń; Dyrektor Przedszkola Publicznego w Zalipiu – Barbara Gierczyk; Ks. Krzysztof Trzepacz; Henryk Bułat – Radny Rady Gminy Olesno. Z roku na rok poziom recytacji jest co raz wyższy, więc trudno dokonać wyboru tych najlepszych. Jury po długich naradach przyznało następujące miejsca:

I kategoria – przedszkolaki : wszyscy otrzymali równorzędne pierwsze miejsca.

II kategoria –klas I-III
I miejsce – Hubert Cholewa
II miejsce – Emilia Ciepiela, Mateusz Bułat
III miejsce – Joanna Piątek
Wyróżnienie: Martyna Lustofin, Gabriela Biedak

III kategoria –klas IV-VI
I miejsce – Wiktoria Woziwoda
II miejsce – Hanna Dojka
III miejsce – Aleksandra Zachara
Wyróżnienie – Aleksander Chmura

IV kategoria – uczniowie gimnazjum
I miejsce – Magdalena Szkotak
II miejsce – Martyna Morawiec
III miejsce – Patrycja Krupa, Wiktoria Golonka

V kategoria – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych
I miejsce – Dawid Kinel
II miejsce – Sławomir Łucek
III miejsce – Justyna Noga

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy. Dodatkową atrakcją był występ cudownych, niebieskich smerfów, w rolę których wcielili się uczniowie klas drugich Szkoły Podstawowej w Oleśnie. Program przygotowany został pod kierunkiem nauczycieli: Barbara Cholewa, Jolanta Wabno, Monika Szczepańska oraz Marcin Pasek.

Nie zabrakło także wspaniałych, smacznych drożdżówek, które zawdzięczamy Małgorzacie i Dariuszowi Oleś, właścicielom Zakładu piekarniczo- cukierniczego.

Organizatorami konkursu byli Wójt Gminy Olesno i Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie, a współorganizatorem była Powiatowa Biblioteka Publiczna z/s w Brniu.

Konkurs wpisany był w obchody XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek obchodzonego pod hasłem „Biblioteka. Oczywiście!”